اتحاد تروریست های سوری برای مقابله با ارتش سوریه-عکاسی منظره - عکاسی منظره

اتحاد تروریست های سوری برای مقابله با ارتش سوریه-عکاسی منظره

پایگاه خبری “دررالشام” رسانه نزدیک به مخالفان دولت سوری تصاویری از نشست سران گروه های تروریستی در شمال سوریه منتشر کرد که “ابومحمد الجولانی” سرکرده گروه تروریستی تحریرالشام، “جمیل الصالح” فرمانده جیش العزه، حسن صوفان و جابرعلی الشیخ از سرکردگان احرارالشام،”احمد الشیخ”( ابو عیسی) فرمانده صقور الشام، ابوصالح الطحان فرمانده جیش الاحرار و ابوعدنان زبدانی فرمانده نظامی احرارالشام برای چاره جویی به منظور جلوگیری از پیشروی ارتش سوریه در استان های حماه و ادلب گردهم آمده اند.

در این نشست که در روزهای گذشته برگزار شده بود، فرمانده تحریرالشام برای نخستین بار در چند سال گذشته در کنار دیگر فرماندهان گروه های تروریستی دیده می شود.

تحریرالشام آخرین بار در سال گذشته با حمله گسترده به مواضع دیگر گروه های تروریستی در استان های حلب، حماه و ادلب، آن را از مناطق گسترده ای از این استان ها اخراج کرده بود.

رسانه های نزدیک به تروریست ها با انتشار تصاویر این نشست ابراز امیدواری کردند که دیدار سران این گروه ها به تشکیل نیروی واحد برای مقابله با ارتش سوریه منجر شود.

در چند روز گذشته و با افزایش نقض آتش بس در استان های حلب، حماه و ادلب توسط تروریست ها، ارتش سوریه و جنگنده های روسی مواضع تروریست ها را در این مناطق زیر آتش سنگین خود گرفته اند.

ارتش و نیروهای مسلح سوریه روز گذشته با بیرون راندن گروه تروریستی تحریرالشام و دیگر تروریست های هم پیمان آن از شهر راهبردی “کفرنبوده” در شمال غرب استان حماه، کنترل این شهر را به دست گرفتند.

نیروهای سوری از روز شنبه 21 اردیبهشت موفق شدند بخش هایی از شمال و شمال غرب استان حماه و جنوب غرب استان ادلب را از اشغال گروه های تروریستی آزاد کنند.

«ولادیمیر پوتین» و «رجب طیب اردوغان» رؤسای جمهوری روسیه و ترکیه 17 سپتامبر 2018 (26 شهریور 1397) در شهر «سوچی» روسیه درباره ادلب به توافقی دست یافتند که بر اساس آن مقرر شد تا 15 اکتبر (23 مهر 1397) تا عمق 15 تا 20 کیلومتری در خطوط تماس نیروهای دولت سوریه و عناصر مخالف در ادلب، منطقه عاری از سلاح ایجاد شود و مقامات نظامی ترک و روس بر این روند نظارت داشته باشند.

منابع نزدیک به ارتش سوریه می گویند که این توافق به دلیل ناتوانی ترکیه در انجام تعهد خود به طور کامل اجرا نشد و گروه های تروریستی مستمر به نقض این توافق اقدام می کنند و علاوه بر حمله به مواضع ارتش، غیرنظامیان را نیز در مناطق مختلف هدف قرار می دهند.

شبک**6116**1392

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار