افزایش 50 درصدی سطح زیر کشت زیره در خاتم-عکاسی منظره - عکاسی منظره

افزایش 50 درصدی سطح زیر کشت زیره در خاتم-عکاسی منظره

به گزارش شنبه روابط عمومی جهاد کشاورزی خاتم، “مجتبی آغاز” افزود: در سال زراعی گذشته سطح زیر کشت زیره سبز ١٠٠ هکتار بود که امسال ۵٠ هکتار افزایش یافته و با عملکرد یک تن در هکتار از کشتزارهای این منطقه درحال برداشت است.

به گفته وی این شهرستان به لحاظ استعداد های بالقوه از نظر کشاورزی، محل مناسبی برای کشت گیاهان دارویی کم آبخواه استراتژیک و ارزشمند از جمله زیره سبز به شمار می‌رود زیرا زیره سبز در مناطق گرمسیری دارای آب و هوای گرم و خشک به خوبی رشد می‌کند.

وی گفت: دوره کاشت، داشت و برداشت زیره سبز در شهرستان خاتم ١٢٠ روز است و کشاورزان می‌توانند با بستر سازی مناسب، آبیاری، کودهی و رسیدگی‌ها و مبارزه با آفت و علف‌های هرز به موقع درطول دوره رشد، محصول با کیفیت را برداشت و بیشترین رکورد برداشت این محصول را در مزرعه خود داشته باشند.

آغاز تصریح کرد: این گیاه در اواخر پاییز کشت و با ۶ تا ٧ مرحله آبیاری و رسیدگی‌های به موقع در خرداد ماه از کشتزارها به صورت سنتی برداشت و محصول به صورت سنتی و یا نیمه مکانیزه بوجاری شده به بازار مصرف عرضه می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خاتم با اشاره به ترویج و توسعه کشت گیاه دارویی و کم آبخواه زیره سبز گفت: در افق ١۴٠٠ سطح زیر کشت این محصول را به ۴٠٠ هکتار خواهیم رساند.

هرات مرکز شهرستان ۴۰ هزار نفری شهرستان خاتم در فاصله ۲۴۰ کیلومتری شهر یزد واقع شده است.

۷۵۳۴/ ۶۱۹۷

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار