با داروهای گیاهی اسهال را درمان کنید

تاریخ انتشار پست : 1394-10-9 دسته : داروهای گیاهی و طب سنتی

اصلی ترین دلیل اسهال عفونت روده ها هست که ممکن است در پی این شرایط به وجود بیاید: ویروس، باکتری، انگل یا وضعیتی که به عنوان اسهال و استفراغ شناخته می شود.


اِسهال وضعیتی است که در آن فرد بیمار دست کم سه بار در روز دفع مدفوع روان یا مایع دارد. این حالت می تواند چند روز به طول بیانجامد و موجب کم آبی بدن می شود که در پی از دست دادن مایعات رخ می دهد.

نشانه های کم آبی معمولاً با از بین رفتن کشش طبیعی پوست و تغییر در شخصیت آغاز می شود. این وضعیت می تواند پیشروی کند و در حالات حادتر منجر به کاهش ادرار، رنگ پریدگی، ضربان سریع قلب، و کاهش در پاسخگویی شود. ولی مدفوع روان اما بدون آب در کودکانی که از شیر مادر تغذیه می کنند می تواند طبیعی باشد.

عمده ترین دلیل اسهال عفونت روده ها است که ممکن است در پی این شرایط به وجود بیاید: ویروس، باکتری، انگل یا وضعیتی که به عنوان اسهال و استفراغ شناخته می شود. این آلودگی ها معمولاً از طریق غذا یا آبی حاصل می شوند که آلوده به مدفوع شده اند یا مستقیماً از فردی منتقل می شوند که به این بیماری آلوده شده هست. این بیماری را می توان به سه دسته تقسیم بندی کرد: اسهال آبکی کوتاه مدت، اسهال خونی کوتاه مدت، و اگر به مدت بیش از دو هفته ادامه یابد، به عنوان اسهال پایدار شناخته می شود

داروهای گیاهی برای درمان اسهال
با داروهای گیاهی اسهال را درمان کنید
بومادران برای درمان دل درد و اسهال بسیار مفید است

بومادران
بومادران یکی از گیاهان دارویی بسیار باارزش است که دارای خواص نسبتاً زیادی است. ازجمله خواص اصلی آن، اثرات ضداسپاسم، ضدنفخ، ضدورم (ضدالتهاب)، مقوی معده، صفراآور و برطرف کردن بی اشتهایی است. مصرف خوراکی آن جهت برطرف کردن مشکلات روده ای – معده ای ازجمله اسهال و دل درد بسیار موثر است. بومادران سالیان دراز در طب عوام به عنوان بندآورنده خونریزی ازجمله هموروئید و قاعدگی مصرف می شود. اثر بندآورنده خون این گیاه را مربوط به آلکالوئید آکی لتین می دانند که باعث کاهش زمان انعقاد می شود. بومادران در مشکلات پیش قاعدگی (PMS) باعث منظم شدن قاعدگی، کاهش خونریزی ماهیانه و کاهش درد می گردد. اثر دیگر آن بهتر نمودن جریان گردش خون بوده و به عنوان یک داروی ضد ترومبوز مغزی و شریانی می تواند مورد استفاده قرار گیرد. همچنین تقویت رگ های واریسی از دیگر آثار خوب این گیاه است. اثر ضد میکروب قوی و کاهش پرفشاری خون بومادران نیز مکرراً گزارش شده است. از اثرات دیگر آن می توان خاصیت ضد حساسیت آن را ذکر نمود. همچنین می توان به عنوان یک گیاه معرق آن را در سرماخوردگی مصرف نمود.

احتیاط:
بهتر است در زمان حاملگی و شیردهی از این گیاه استفاده نشود.

طریقه و مقدار مصرف:
مقدار 2 تا 4 گرم از سرشاخه های گل دار را با حدود یک لیوان آب به مدت 10 دقیقه می جوشانیم؛ سپس صاف کرده و پس از سرد شدن میل می شود. این مقدار مصرف را می توان بین یک تا سه بار در روز (هنگام صبحانه، ناهار، شام) تکرار کرد. جوشانده حاصل بسیار تلخ است و می توان آن را با نبات یا عسل تا حدی تغییر مزه داد.
با داروهای گیاهی اسهال را درمان کنید
نمک برای پیشگیری از کم آبی ناشی از اسهال و استفراغ مصرف می شود

نمک
نمک حاوی سدیم است که یک الکترولیت است که می تواند برای جلوگیری از کم آبی ناشی از اسهال و استفراغ استفاده شود. به علاوه، نمک در مبارزه با عفونتها به حفظسطح pH دستگاه گوارش کمک میکند.اضافه کردن ۱ قاشق چای خوری نمک به ۱ لیتر و یا ۴ فنجان آب فیلتر شده.سپس ۲ قاشق غذاخوری شکر اضافه کنیددر فواصل زمانیکوتاه در طول روز بنوشید.
با داروهای گیاهی اسهال را درمان کنید
دارچین مقوی معده، ضد نفخ و ضد اسهال هست

دارچین
دارچین مقوی معده، ضد نفخ و ضد اسهال است. همچنین از آن به عنوان معطر کننده در ادویه جات استفاده می شود.

طریقه و مقدار مصرف:
روزانه می توان 4-2 گرم از پودر دارچین استفاده کرد. استفاده از اسانس آن، روزانه بین 2/0-5 0/0 گرم بلامانع است. دارچین به صورت دیگر و به شرح زیر نیز مصرف می شود.

دم کرده: به 2 تا 4 گرم از پودر دارچین یک لیوان آب جوش اضافه نموده و 20 دقیقه به حال خود می گذاریم. بهتر است درب ظرف بسته باشد و یا پارچه ای روی آن قرار دهیم. سپس صاف کرده و صاف شده را میل می کنیم. دم کرده برای درمان اسهال، ضعف کلیه و حالات سرماخوردگی مفید است.

احتیاط:
استفاده آن در زمان شیردهی، مطالعه نشده است، لذا بهتر است در زمان شیردهی مصرف نشود.

موارد منع مصرف:
در زمان حاملگی، وجود زخم های گوارشی و وجود تب های با منشأ ناشناخته نباید مصرف شود.

با داروهای گیاهی اسهال را درمان کنید
زنجبیل به دلیل خاصیت ضد باکتری،برای درمان اسهال و استفراغ موثر است

زنجبیل
زنجبیل درمان بسیار موثر برای درمان اسهال و استفراغ به دلیل ضد باکتری، ضد ویروسی، ضد التهابی و آنتی اکسیدانی آن است. این می تواند به پیشگیری و درمان عفونتمعده منجر شود، و فراوانی علائم مانند مدفوع آبکی، تهوع، استفراغ و گرفتگی عضلات شکم نیز کاهش می دهد. اضافه کردن ۱ قاشق چای خوری از ریشه زنجبیل تازه خرد شده به ۱ فنجان آب جوش. به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه. ، اضافه کردن جرعه ای عسل به این چای. نوشیدن این چای تسکین دهنده ۲ یا ۳ بار در روز تا زمانی که احساس می کنید حالتان بهتر است. شما همچنین می توانید زنجبیل تازه را آماده و چند بار در روز آن را بنوشید. حتی می توانید یک تکه کوچک ریشه زنجبیل تازه یا کپسول زنجبیل رابرای درمان اسهال و استفراغ بجوید.

توجه: افراد دارای فشار خون بالا باید از زنجیبل استفاده نکنند.

با داروهای گیاهی اسهال را درمان کنید
انقوزه با باکتری ها مبارزه می کند و در نتیجه علائم استفراغ و اسهال را کاهش میدهد

انقوزه
سرشار از خواص آنتی اکسیدانی، ضد باکتری و ضد ویروس است، انقوزه با ویروس ها و باکتری ها مبارزه کرده و در نتیجه علائم اسهال و استفراغ را کاهش میدهد و تاثیرش سریع است. به علاوه، این ادویه به هضم غذا کمک کرده و سبب و تقویت دستگاه گوارش می شود یک دوم قاشق چای خوری پودر انقوزه را به یک لیوان آب گرم اضافه کرده خوب هم بزنید.دو بار در روز به مدت چند روز استفاده کنید.برای جلوگیری از اسهال و استفراغ و سایر مشکلات گوارشی، کمی انقوزه به ادویه کاری و مواد غذاییروزانه اضافه کنید.
با داروهای گیاهی اسهال را درمان کنید
ریحان می تواند معده را قوی تر کند و از استفراغ و اسهال جلوگیری کند

ریحان
ریحان، که دارای خواص ضد اسپاسم است همچنین داروی خوبی برای اسهال و استفراغ. این می تواند معده را قوی تر کند و از بسیاری از بیماری های اسهال و استفراغ جلوگیری کند.

مخلوط مقدار مساوی از آب ریحان و آب ریشه زنجبیل ۲ یا ۳ بار در روز برای کاهش درد معده.
همچنین می توانید ۱۰ تا ۱۵ برگ ریحان را در یک فنجان آب جوش بریزید.

همچنین می توانید چای ریحان را روزانه با عسل چند بار مخلوط کنید.

منابع: wikipedia.org
tebyan.net
persianteb.com
beytoote.com
گیاهان دارویی ضد اسهال - تبیان www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=287088 Oct 25, 2014 - اسهال بیماری خطرناک و یکی از عوامل مهم مرگ ومیر کودکان زیر ۵ سال می باشد که مهم ترین ... کتاب درمان بیماری‌ها با گیاهان دارویی –امیرمحمد نصرالهی. داروهای ضد اسهال - بانك اطلاعات داروهاي گياهي وگياهان دارويي ... www.irteb.com/herbal/Diarrhea.htm تغذيه و رژيم درماني ... نسخه شماره 1-دارو جهت رفع اسهال ( قابض ). تخم مورد 320 گرم ... دارو ها را کوبیده و اندکی بو می دهند و هر نوبت 10 گرم با شربت ساده میل بکنید . اسهال و درمان آن - بیتوته www.beytoote.com/health/.../diarrhea2-treatment.html دفع مدفوع اسهال علت اسهال درمان اسهال اسهال کرفتن اسهال کودکان درمان اسهال خونی. ... در صورتی که اسهال بیش از دو روز به طول بیانجامد، یا با تب بالا و از دست دادن پنج ... 7) اگر در حال مصرف کورتون یا سایر داروهای تضعیف‌کننده سیستم ایمنی هستید و دچار اسهال شده‌اید. .... آویشن,خواص آویشن,خاصیت آویشن,خواص درمانی آویشن,گیاه آویشن ... درمان سریع اسهال - تالاب www.talab.ir/health/malady.../treatment-of-diarrhea.ht... اسهال و درمان آن اسهال بیشتر در فصل گرما رخ میدهد برای درمان اسهال این مقاله را کامل ... بهداشت کودک · بیماری و درمان · ترک اعتیاد · تغذیه سالم · گیاهان دارویی .... در صورتی که اسهال بیش از دو روز به طول بیانجامد، یا با تب بالا و از دست دادن ... 7) اگر در حال مصرف کورتون یا سایر داروهای تضعیف‌کننده سیستم ایمنی هستید و دچار اسهال شده‌اید. درمان اسهال با چای - آکا www.akairan.com/health/.../201461817540.html درمان اسهال,چای اسهال,چای نبات برای اسهال,چای درمان اسهال,چای سبز اسهال,چای برای درمان اسهال,چای ... سبز برای اسهال,چای خشک و اسهال,طب سنتی و گیاهان دارویی-داروی گیاهی. درمان اسهال کودکان، علت اسهال کودک، اسهال بچه، درمان اسهال نوزاد ... www.akairan.com/koodak/bimari/201462413210.html درمان اسهال کودکان در طب سنتی,درمان اسهال کودکان,درمان اسهال کودکان زیر 2 سال,درمان اسهال کودکان با داروهای گیاهی,درمان اسهال کودکان یکساله,درمان اسهال کودکان شیرخوار ... درمان اسهال و استفراغ با داروهای گیاهی - پرشین طب persianteb.com/درمان-اسهال-و-استفراغ-با-داروهای-گیاهی/ Oct 30, 2014 - درمان اسهال و استفراغ با داروهای گیاهی,درمان اسهال و استفراغ,درمان خانگی اسهال,درمان خانگی استفراغ,درمان گیاهی اسهال,درمان گیاهی استفراغ,داروی ... طب اسلامی و ایرانی - درمان اسهال ها tebislami.blogfa.com/post/18/درمان-اسهال-ها انجير: سوخته آن با زيت جهت درمان اسهال خونى / پوست شاخه هاى جوان و تازه آن را كنده و بجوشانيد و آبش را ... نوشيدن آب جوشانده ريشه گياه پنبه جهت معالجه اسهال خونى‏. درمان اسهال شدید و مزمن در کودکان و بزرگسالان www.drrezadoost.ir/درمان-اسهال-شدید-و-مزمن-در-کودکا... Mar 8, 2015 - راه ها و روش های درمان قطعی اسهال شدید در کودکان،نوزادان و بزرگسالان با دارو،قرص،تغذیه و مواد غذایی موثر،درمان خانگی،گیاهی و سنتی همراه علت، علائم و ... درمان اسهال - خواص گياهان دارويي attare.blogfa.com/post-73.aspx درمان اسهال. افزايش غير طبيعي دفعات اجابت مزاج كه معمولاً با تغيير در قوام و حجم مدفوع همراه است، اسهال ناميده مي‌شود كه مي‌تواند به دو صورت حاد يا مزمن بروز كند.

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
درمان اسهال
درمان اسهال در تاریخ GMT19:38:47 ساعت GMT19:38:47 گفته :
عالی و مفید بود تشکر از شما
z-bazgir
z-bazgir در تاریخ GMT08:46:00 ساعت GMT08:46:00 گفته :
برای رفع اسهال هیچی بهتر از میوه بلوط نیست.
وب گرد
وب گرد در تاریخ GMT06:55:06 ساعت GMT06:55:06 گفته :
سلام این زنجبیل خیلی گیاه عجیبی هست تو هر بیماری من سرچ کردم زنجبیل براش خوب بوده. مثلا سرماخوردگی کبد سردرد و خیلی چیزای دیگه که الان یادم نیست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :