رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تهران: هویت دشت ورامین به شهدای ۱۵ خرداد است-عکاسی منظره - عکاسی منظره

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تهران: هویت دشت ورامین به شهدای ۱۵ خرداد است-عکاسی منظره

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید محسن محمودی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز عید سعید فطر شهرستان ورامین گفت: در قیام خونین ۱۵ خرداد سال ۴۲، مردم دشت ورامین هفت نفر از بهترین جوانان خود را تقدیم اسلام کردند، این شهدا هویت شهرستان‌های دشت ورامین هستند و امروز ورامین با نام شهیدان این قیام در ایران و سراسر جهان شناخته می‌شود.

وی گفت: عظمت امروز انقلاب اسلامی، به برکت خون پاک شهدای ۱۵ خرداد و دیگر شهیدانی است که با نثار خون پاک خود، از ولایت فقیه، مرجعیت، آزادی و آزادگی دفاع کردند، شهیدانی که ثابت کردند برای دفاع از رهبر و ولی خود از فدا کردن جان نیز ابایی ندارند.

وی تصریح کرد: ۱۵ خرداد، روز تجدید میثاق مردم دشت ورامین با آرمان‌های انقلاب اسلامی و تجدید بیعتی مجدد با رهبر انقلاب اسلام از این رو مردم این دیار با حضور در راهپیمایی با شکوه، ثابت می‌کنند که با گذشت ۵۶ سال از حادثه ۱۵ خرداد سال ۴۲، در ولایتمداری ثابت قدم و استوار هستند.

محمودی تأکید کرد: تا زمانی که از فرهنگ ۱۵ خرداد و فرهنگ شهادت در راه ولایت در جامعه حکمفرماست، دشمن نمی‌تواند به این نظام الهی صدمه‌ای وارد کند.

وی گفت: مردم دشت ورامین نه تنها در قیام خونین ۱۵ خرداد که در فتنه‌های کینه توزان نیز وارد میدان شده و با روحیه جهانی و انقلابی طومار فتنه گران را در هم پیچیدند و امروز نیز اگر رهبر معظم انقلاب امر کنند، همچون پدرانشان کفن بر تن کرده و با نثار جان خود از انقلاب دفاع می‌کنند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران با گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی (ه) گفت: امروز جهانیان از امام خمینی (ره) به عنوان شخصیتی صاحب نظر و دوست داشتنی یاد می‌کنند، کسی که جهان شاید به زودی نظیر آن را به خود نبیند.

تهرام/۷۲۵۴/‏۶۰۰۳

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار