رقیب پوتین درانتخابات: بیت المقدس به نماد بی عدالتی تبدیل شده است-عکاسی منظره - عکاسی منظره

رقیب پوتین درانتخابات: بیت المقدس به نماد بی عدالتی تبدیل شده است-عکاسی منظره

سرگئی بابورین که رئیس مرکزی به نام «مرکز روسی اورشلیم» است روز سه شنبه به ایرنا گفت: امروز شاهد پستی بزرگ در جهان هستیم زیرا اورشلیم (بیت المقدس) نماد صلح جهانی است و زمان آن فرا رسیده که این شهر مظهر وحدت و ارزش های عالی در سطح جهانی باشد.
وی ادامه داد: ما امروز شاهد یهودی سازی اورشلیم (بیت المقدس) هستیم که نارضایتی مسلمانان و مسیحیان را در پی داشته است و بر اثر اقدامات اسراییل و آمریکا امروز جهان بیش از هر زمان دیگری در معرض تهدید و نابودی قرار دارد، زیرا بمب اتمی منجر به نابودی جهان می شود.
رئیس مرکز روسی اورشلیم افزود: زمانی که ادعاهای سیاستمداران آمریکایی را می‌بینیم که مدعی می‌شوند ایران درصدد ساخت بمب اتمی است و یک تهدید محسوب می شود، نباید فراموش کنیم که آمریکا تنها کشوری است که تاکنون علیه دیگر کشورها از بمب اتمی استفاده کرده است.

بابورین در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه آنها (اسرائیل و آمریکا) نمی‌خواهند ایران را درک کنند که شهر اورشلیم (بیت المقدس) برای مسلمانان مقدس است، اظهار داشت: ترامپ از یک طرف ادعا می‌کند برای رفاه مردم آمریکا تلاش می‌کند و از سوی دیگر درصدد برتری بر جهان است و این دو خواسته با یکدیگر همخوانی ندارد.
وی یادآوری کرد: ترامپ سفارتخانه آمریکا را به اورشلیم (بیت المقدس) منتقل کرد و با این اقدام قوانین بین المللی را نقض کرد؛ ما شاهد هستیم که اورشلیم (بیت المقدس) به نماد بی عدالتی تبدیل شده است زیرا انحصار اسرائیل بر این شهر نمی‌تواند صلح به ارمغان بیاورد.
بابورین با تحسین تعیین روز جهانی قدس گفت: امام خمینی (ره) این مرد بزرگ قرن بیستم زمانی که پیشنهاد کرد روز جهانی قدس برگزار شود اظهاراتی الهی بیان کرد، من متاسفم که رهبری وقت شوروی پیام امام خمینی (ره) را درک نکرد، امروز رهنمودهای وی برای جامعه مسیحیت مهم است.
وی در پایان سخنان خود گفت: وحدت و تشریک مساعی مسلمانان و مسیحیان ارتدوکس، موفقیت روسیه و کشورهای اسلامی و کشورهایی که برای عدالت مبارزه می‌کنند را به همراه خواهد داشت و اورشلیم (بیت المقدس) باید پایتخت کشور فلسطین باشد.
اروپام *۳۹۱*۱۳۴۶**2040

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار