سفیر دمشق در سازمان ملل: ائتلاف آمریکایی عامل رنج مردم سوریه هستند-عکاسی منظره - عکاسی منظره

سفیر دمشق در سازمان ملل: ائتلاف آمریکایی عامل رنج مردم سوریه هستند-عکاسی منظره

بشار جعفری روز سه شنبه به وقت محلی در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد که با موضوع شرایط انسانی سوریه برگزار شد، افزود: برخی کشورهای عضو شورای امنیت از مساله انسانی به منظور هدف قرار دادن سوریه، لطمه زدن به تلاش نهادها و مؤسسات دولتی، حریف و تخریب چهره دولت و تحریک افکار عمومی استفاده می‌کنند.

وی ادامه داد: گروهک تروریستی جبهه النصره بر تمام مناطق استان ادلب تسلط دارد و تهاجم و حملات خود علیه مناطق مجاور و مواضع ارتش سوریه ادامه می‌دهد، با این حال، دولت باید به وظیفه خود عمل و از شهروندان خود محافظت کند.

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد، شبه نظامیان “قسد” را مزدور آمریکا توصیف و اضافه کرد: این افراد، مرتکب کشتار، عملیات خشونت آمیز و بازداشت و شکنجه مردم سوریه که متقاضی بازگشت هستند، می‌شوند.

جعفری از شورای امنیت خواست تا برای توقف اقدام های ترکیه در تغییر بافت جمعیتی و هویتی مناطقی که در تصرف آن قرار دارد، اقدام فوری انجام دهند.

وی ادامه داد: سوریه مجدداً تاکید می‌کند که حضور هرگونه نیروهای اجنبی در خاک خود بدون موافقت دولت را به مثابه تهاجم و اشغالگری می‌داند و با این حضور، مقابله خواهد شد.

نماینده سوریه در سازمان ملل متحد تاکید کرد: سوریه چند بار از حمایت بعضی کشورها از تروریسم و تلاش آنها برای سرمایه گذاری و سوء استفاده از آن با هدف بی ثباتی بعضی کشورها هشدار داده است.

جعفری تحریم‌های غیرقانونی آمریکا علیه سوریه را تروریسم اقتصادی دانست که نباید تداوم یابد و گفت: تا چه زمانی شورای امنیت از اعتلای اصول و قانون بین الملل، منشور سازمان ملل و الزام کشورهای مذکور به متوقف کردن اقدامات خصمانه علیه سوریه ناتوان خواهد بود؟ این در حالی است که سازمان تروریستی هیات تحریر الشام بر بخش‌های گسترده‌ای از ادلب سیطره یافته است.

وی خطاب به اعضای شورای امنیت گفت: من همچنان منتظر پاسخ این پرسش از سوی شما هستم که واکنش تان در صورتی که با شرایطی مشابه سوریه مواجه شوید و سازمان‌های تروریستی بر کشورهای شما سیطره یابند، چه خواهد بود؟ چه زمانی می‌خواهید درک کنید حقی که ما برای دفاع از خود قائل هستیم، همان حقی است که شما برای مقابله با حمله تروریستی به تئاتر باتکلان و روزنامه شارلی ابدو در پاریس برای خود قائل بودید.

خبر در حال تکمیل است

شبد**اروپام **۱۳۷۹**۱۴۲۹
 

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار