وزیرخارجه پاکستان: برجام الگوی موفق برای حل مسائل پیچیده است-عکاسی منظره - عکاسی منظره

وزیرخارجه پاکستان: برجام الگوی موفق برای حل مسائل پیچیده است-عکاسی منظره

وزارت امور خارجه پاکستان جمعه شب با صدور بیانیه ای گفت: «شاه محمود قریشی» در دیدار با «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن اعلام حمایت از برجام، تلاش تمامی اعضای آن برای نجات این توافق را ضروری خواند.
در این بیانیه به نقل از وزیر امور خارجه پاکستان آمده است: قریشی بر استفاده از ظرفیت های برنامه جامع اقدام مشترک تاکید کرد و افزود: پایبندی به اجرای توافق هسته ای از سوی همه طرف ها بسیار حیاتی است.
شاه محمود قریشی با ابراز نگرانی از افزایش تنش ها که ثبات منطقه ای را تهدید کرده است، افزود: هرگونه اشتباه محاسباتی یا رخداد ناگوار باعث رسیدن این تنش ها به سطح خطرناک می شود.
وی اظهار داشت: پاکستان خواهان هیچ نوع درگیری در منطقه نیست و معتقد است همه طرف ها با خویشتنداری باید صادقانه برای کاهش تنش ها نقش آفرینی کنند.
قریشی با تاکید بر حل اختلافات در چارچوب قوانین بین المللی و استفاده از ابزار دیپلماسی، گفت: پاکستان آماده همکاری با همه طرف ها برای تنش زدایی و کمک به تقویت صلح و ثبات در منطقه است.
به نقل از بیانیه وزارت امور خارجه پاکستان، وزیران امور خارجه دو کشور درباره توسعه تجارت دوجانبه، تسهیل در ارتباطات و رفت وآمد میان مردم دو کشور، گشایش گذرگاه های جدید مرزی، احداث بازارچه جدید مرزی به ویژه تقویت امنیت در نوار مشترک مرزی ایران و پاکستان بحث و تبادل نظر کردند.
طرفین ضمن بررسی موضوعات مهم منطقه ای، تازه ترین تحولات مربوط به فرآیند صلح افغانستان را نیز مورد بررسی قرار دادند.
ظریف و قریشی با تمجید از پیشرفت های انجام شده مربوط به تصمیم گیری های مهمی که در جریان سفر اخیر نخست وزیر پاکستان به ایران اتخاذ شد، بر ادامه تعاملات منظم برای گسترش همکاری ها در تمامی زمینه ها تاکید کردند.
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه سفر خود به چند کشور آسیایی شب گذشته (پنجشنبه) برای دیدار با مقام های بلند پایه پاکستان و گفت وگو درباره مسائل منطقه ای و بین المللی وارد اسلام آباد شد.
ظریف در سفر دو روزه به اسلام آباد، علاوه بر ملاقات با شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه پاکستان با «عمران خان» نخست وزیر، ژنرال «قمر جاوید باجوا» فرمانده ارتش و «اسد قیصر» رئیس مجلس این کشور نیز دیدار کرد.
این سومین سفر ظریف به پاکستان از زمان آغاز دولت فعلی این کشور به نخست وزیری «عمران خان» است. محمدجواد ظریف نخستین مقام بلندپایه یک کشور خارجی بود که با آغاز دولت عمران خان شهریور ماه سال گذشته به اسلام آباد سفر کرد و تشکیل دولت جدید پاکستان را تبریک گفت.
آساق ۲۷۴**۱۳۹۲

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار