چهار هزار دانش آموز و فرهنگی کشور در مرحله استانی مسابقات  قرآن به رقابت پرداختند-عکاسی منظره - عکاسی منظره

چهار هزار دانش آموز و فرهنگی کشور در مرحله استانی مسابقات  قرآن به رقابت پرداختند-عکاسی منظره

محمد رضا مسیب زاده روز شنبه در گفت و گو با ایرنا درکرج اظهار داشت: در مرحله آموزشگاهی سی و هفتمین دوره مسابقات کشوری قرآن، عترت و نماز، هفت میلیون و ۵۰۰ دانش آموز در ۱۰۷ هزار مدرسه شرکت کردند.

وی بیان داشت: در مرحله کشوری دانش آموزان در رشته‌های تفسیر قرآن، صحیفه سجادیه، نهج البلاغه، احکام وانشاء نماز، حفظ، قرائت قرآن، اذان و مداحی شرکت می‌کنند.

مسیب زاده تصریح کرد: فرهنگیان نیز در رشته‌های قرائت، حفظ، نهج البلاغه و روش تدریس احکام که سیزدهم تیرماه ۹۸ در مشهد مقدس برگزار می‌شود به رقابت می‌پردازند.

وی با اشاره به اینکه سی و هفتمین دوره مسابقات کشوری در ۱۴ رشته برگزار می‌شود، خاطر نشان کرد: یک هزار و ۲۰۰ دانش آموز برگزیده استان‌ها در تابستان ۹۸ در استان‌های خراسان رضوی و زنجان به رقابت می‌پردازند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان البرز تصریح کرد: مسابقات پژوهشی پسران در بیست و پنجم تیر و دختران در سی ام تیر ماه ۹۸ در دانشگاه زنجان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه مسابقات آوایی دانش آموزان در خراسان رضوی برگزار می‌شود، یادآورشد: در این دوره از مسابقات دانش آموزان پسر در دهم مرداد در مشهد مقدس و مازندران و دختران در ۱۵ مردادماه ۹۸ در خراسان رضوی با یکدیگر رقابت می‌کنند.

مدیرکل قرآن، عترت ونماز وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: این مسابقات باهدف ترویج فرهنگ عمومی قرآن و نماز، نشست‌های مهدویت، گفتمان‌های دینی و امام شناسی در مدارس و دارالقرآن‌های وابسته به آموزش و پرورش در استان‌ها اجرایی شده است.

وی با تاکید بر اینکه نفرات برتر هر رشته به مسابقات کشوری راه می یابند، ادامه داد: استان البرز هر سال در مسابقات کشوری قرآن، عترت و نماز حائز رتبه برتر می شود.

۱۴ میلیون دانش آموز در مدارس کشور تحصیل می‌کنند.

۲۸۱۹/‏‬ ۶۱۵۵

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار