عوارض بعد از خیانت کردن (14 مورد)

تاریخ انتشار پست : 1394-10-14 دسته : تفاهم در زناشویی
خیانت همسر
بیشتر خیانت کارها تلاش می کنند کار خودشان را توجیه کنند‎

گاهی اوقات از گوشه و کنار خبر خیانت کسی به همسرش را می شنوید. به نظر می رسد که این روزها در جوامع غربی خیانت به مسئله ای عادی تبدیل شده هست و فقط مربوط به هیچ جنسیت یا جایگاه اجتماعی خاصی هم نیست. کارمان هر چه که باشد (سیاستمدار، معلم، ورزشکار، هنرپیشه، موسیقیدان، تاجر و …) خیانت کارها بینمان هستند. دیگر سوال نیست که «چه کسی خیانت کرده است؟» این است که «چه کسی خیانت نکرده است؟»

تفکر «سریع و ساده» جامعه به مقدس ترین بنیان خود اثر منفی گذاشته است. خیلی از خیانت کارها سعی می کنند کار خودشان را توجیه کنند. دلایلشان برای خودشان منطقی است. اما برای آنهایی که هیچوقت خیانت نکرده اند، این دلایل هیچ معنا و مفهومی ندارد. مسئله خیانت تا جایی طبیعی و نرمال شده است که تقریباً هیچ فیلم و سریالی ماهواره ای نیست که حداقل یک اپیزود خیانت نداشته باشد.

خیانت روابط را نابود کرده و آرزوها را نقش بر آب می کند. اگر به فکر خیانت کردن به همسرتان هستید، قبل از اینکه وارد عمل شوید، این ۱۴ نکته را بخوانید.

1.به یک دروغگو تبدیل می شوید. به دوش کشیدن لقب «خیانتکار» به اندازه کافی سنگین است اما اگر خیانت کنید، برچسب دروغگویی هم به شما می زنند. خیانت بدون فریب دادن اتفاق نمی افتد و دروغ های مصلحتی که در ابتدای کار می گویید به دروغ هایی بسیار بزرگتر تبدیل خواهند شد. «امشب تا دیروقت سر کار می مانم» ها شاید تا حدی درست باشد اما لازم است تعریف جدیدی از «کار» ارائه کنید. خیانت و دروغ دست در دست هم پیش می روند.

2. مچتان گرفته می شود. شاید این اتفاق امروز نیفتد. شاید فردا هم نیفتد اما بالاخره ماه پشت ابر نمی ماند. اگر خوش شانس باشید، داستان خیانتتان وارد اخبار و روزنامه ها نشود اما همین که دوستانتان بفهمند کافی است. همان ها خبر خیانتتان را دهان به دهان پخش می کنند. انگار که یک بیلبوردی از خیانتتان در خانه تان زده باشند.

3. همه را از خودتان ناامید می کنید. همه. همسرتان، دوستانتان، همکارانتان، خانواده تان، بچه هایتان، خودتان و خدایتان. زمان زیادی می برد تا ناامیدی که ایجاد کرده اید کمرنگ شود.

4. به یک الگوی بد تبدیل می شوید. هر فردی یا یک الگوی خوب است یا یک الگوی بد. خیانت کردن نه تنها یک الگوی بد است بلکه ابرهای تردیدی به همراه خود می آورد که قسمت های دیگر زندگی تان را هم تحت الشعاع قرار می دهد. اگر در یک جای زندگیتان خیانت کرده باشید، آیا در جای دیگر هم اینکار را می کنید؟ خیانت به همه نشان می دهد که شما راه ساده را انتخاب می کنید. به بقیه می فهماند که ارزش های خانوادگی تان را به راحتی زیر پا می گذارید. برای همه مشخص می کند که نمی خواسته اید کار سخت را انجام داده و برای مشکلی که دارید کمک بگیرید. هیچکس یک خیانتکار را تحسین نمی کند. حتی اگر یک عمر درست رفتار کرده باشید، این کار بدتان همه آن را از بین می برد.

5. دوست دارید رفتار مشابهی با شما شود؟دزدها دوست دارند جیب دیگران را بزنند اما از اینکه کسی جیبشان را بزند خوششان نمی آید. اگر همه ما با این قانونی طلایی زندگی می کردیم: با دیگران همانطوری رفتار کن که دوست داری با تو رفتار شود، آنوقت بیشتر مشکلات زندگی یک شبه حل می شد. به این کار از این دیدگاه نگاه کنید که برای خودتان اتفاق افتاده باشد. مشکل اینجاست که این چیزها نیازمند فکر کردن است و فکر کردن آخرین چیزی است که یک خیانتکار به سراغش می رود.

6. اعتبار اخلاقی تان را از دست می دهید.خیلی سخت خواهد شد که به بچه هایتان (و بقیه) بگویید چه کاری درست است وقتی می دانند که خودتان کار درست را انجام نداده اید. نه تنها احترام دیگران را از دست خواهید داد، احترامی هم پیش خودتان برایتان نمی ماند. هر قضاوت اخلاقی که در آینده بکنید، با خیانتی که در گذشته کرده اید مقایسه خواهد شد. البته به این معنی نیست که نمی توانید در آینده حرف درست بزنید، مسئله اینجاست که کسی به حرفتان گوش نخواهد داد.

7. همسرتان دچار مشکل اعتماد خواهد شد. برای همیشه. شما به تنهایی اعتمادبه نفس آن فردی که به او قول داده بودید همیشه دوستش بدارید را نابود می کنید. هر رابطه دیگری که بعد از شما داشته باشند، برای ایجاد اعتماد دچار مشکل خواهند بود. اگر این کافی نیست، باید بگوییم که دنیای بچه هایتان را هم نابود می کنید و باعث می شوید که ثبات هر رابطه معناداری برایشان زیر سوال برود.

دلایل خیانت
خیانت روابط را نابود کرده و آرزوها را نقش بر آب می کند‎

8. استاندارد زندگی را از دست می دهید. کارتان هر چه که باشد، ممکن است آن را از دست بدهید. خیلی ها خانه شان را از دست می دهند. خیلی ها با هزینه های سنگین دادگاه و مهریه و طلاق روبه رو می شوند. هر چکی که می نویسید، نادان بودنتان را به شما یادآوری می کند.

9. مجبور خواهید شد سالها برای ساختن دوباره زندگی تان تلاش کنید. حتی اگر از نظر مالی وضعیتتان دچار مشکل نشود، اما خواهید دید که سالهای زیادی طول می کشد تا از نظر احساسی التیام پیدا کنید. ساختن دوباره دوستی ها سالها زمان خواهد برد. ساختن دوباره شخصیتتان و ساختن دوباره اعتماد هم همینطور. حتی سالها طول خواهد کشید که بتوانید خودتان را ببخشید.

10. روابطتان را از دست خواهید داد. روابط زیادی را از دست خواهید داد. دوستانی که سالهاست با آنها هستید، ترکتان می کنند. دوستان صمیمی که بارها و بارها به آنها کمک کرده اید هم دیگر دور و برتان نخواهند بود که کمکتان کنند. اعضای خانواده تان هم که هر اتفاقی که می افتاد باز کنارتان بودند هم از شما فاصله می گیرند. آدم خیانت کار در آخر تنها می ماند.

11. احتمال ابتلا به بیماری های مقاربتی در شما افزایش خواهد یافت.بیماری هایی که از طریق رابطه جنسی منتقل می شوند بین کسانی که از نظر جنسی بی قید هستند متداول تر است. اما همسر خودتان که این بیماری ها را ندارد درست است؟ اگر اینطور فکر کنید که همه بجز همسرتان مبتلا به یک بیماری مقاربتی است، آنوقت هیچوقت دست به خیانت نخواهید زد.

12. مرغ همسایه غاز نیست. این یک تفکر اشتباه است. چون مرغ همسایه هیچوقت مال ما نبوده است، فقط تصور ماست که ممکن است از مرغ ما بهتر باشد. اما اینطور نیست. درواقع، بااینکه از دور ممکن است به نظرتان غاز برسد اما به محض اینکه به خانه همسایه پیش مرغش بروید، یکدفعه اتفاق جالبی می افتد، مرغ همسایه که به نظرتان غاز بود، شبیه به مرغ خانه خودتان می شود. این اتفاق خیلی زود بعد از اینکه مچتان گرفته می شود می افتد. آنوقت همه چیز در نظرتان تغییر می کند، حتی نسبت به مرغ خودتان که ترکش کرده اید. یکدفعه نسبت به آن احساس پیدا می کنید. اما آن مرغ دیگر شما را پیش خودش نمی خواهد. فرقش اینجاست.

13. چیزی که از دست می دهید بیشتر از چیزی است که به دست می آورید. هیچکس در بستر مرگ نگفته است کاش خیانت می کردم. هیچکس دفتر وکیلش را با لبخند روی لب بخاطر تجربه ای که داشته است ترک نکرده است. هیچکس از اینکه بخاطر خیانتش دوستانش را از دست می دهد خوشحال نشده است. چیزهایی که از دست می دهید، نابودتان می کند. دردش غیرقابل تحمل است. حتی امپراطوری ها هم ممکن است بخاطر چند لحظه خوشی و لذت موقتی نابود شوند. واقعاً ارزشش را ندارد.

14. بعدها از این تصمیمتان پشیمان خواهید شد. در همان لحظه، خیانت ممکن است به نظرتان منطقی بیاید. حس خوبی دارد و حتی به نظرتان کار درستی می آید. اما یادتان باشد احساسات گول می زنند. خیلی زود بعد از آن چشم هایتان باز شده و از اینکه سیب ممنوع را خورده اید پشیمان می شوید. به اندازه کافی پشیمانی در زندگی مان نداریم؟ چرا یک پشیمانی دیگر به آنها اضافه کنیم، آنهم یکی که همه چیزهایی که با تلاش برای خودتان ساخته اید را نابود می کند. شاید خانه تان عالی و ایدآل نباشد اما بهتر از زندگی کردن در چادر است.

منبع: مردمان - mardoman.netبررسی خیانت زوجین و عواقب آن - Bartarinha.IR | برترین ها سبک زندگی › رابطه و ازدواج بدون شک داشتن خیانت به همسر عوارض و پیامدهای متعددی را به دنبال خواهد داشت که هم بر فرد و هم بر خانواده و هم بر جامعه تاثیر خواهد گذاشت. در مطالعه ای بر روی 160 فرهنگ ... عوارض و آسیب های خیانت به فرد خیانت دیده چه آسیب های روحی و روانی افراد خیانت دیده را تهدید می کند؟خیانت به چه معناست و چگونه می توان آن را کنار گذاشت؟ بررسی آسیب‌های ناشی از خیانت همسران - باشگاه خبرنگاران جوان خیانت کردن به همسر عوارض متعددی را به دنبال خواهد داشت که این آسیب‌ها بر فرد، خانواده و جامعه تاثیر منفی باقی می‌گذارد. آسیب شناسی خیانت و اثرات مخرب آن در روابط عاشقانه - مردمان یکی از قربانیان خیانت وقتی دوباره با شوهرش مصالحه کرد می‌گوید که اثرات بی‌وفایی مثل یک کیک عروسی زیبا است که بالاترین طبقه آن توسط یک سگ گرسنه ... 10 ویژگی مشترک مردان خیانت کار - بیتوته feature3-traitorous-men.html 10 ویژگی مشترک مردان خیانت کار نشانه های خیانت,همسران خیانتکار , مستعد خیانت,خیانت به همسر,آقایان ... استرس در زنان, عوارض استرس زیاد, فواید استرس ... مقالات عمومي > زمان خيانت به همسر خود چه احساسي داري؟ اگر به عنوان يك زن نتوانيد تصديق كنيد كه خيانت پدر يا مادر به زندگي ... به اين خاطر كه شوهر سابق آن ها احتمالاً بيشتر به پرداخت عوارض اتومبيل بها مي دهد تا به اجراي ... پیامد خیانت به همسر – جديدترين اخبار ايران و جهان ممتاز نیوز بدون شک داشتن این نوع ارتباطات پنهانی و خیانت به همسر عوارض و پیامد های متعددی را به دنبال خواهد داشت که هم بر فرد و هم بر خانواده و هم بر جامعه تاثیر خواهد گذاشت که ... ده نشانه خیانت در مردان - که متاسفانه پدیده نکوهیده خیانت در برخی از مردان مشاهده میشـود که در نهایت موجبات تخریف روابط خـانـواده را فراهــم خواهـد آورد در این قسمت به ۱۰. من در آغوش خوشبختی - عوارض روانی خیانت آسیب به عزت نفس فردی که همسر وی مرتکب خیانت شده است اغلب احساس خواهد کرد که عزت نفسش زیر سؤال رفته است. گلدن برگ و همکارانش در مقاله‌ای ذکر کرده‌اند که در ...

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :