رئالی ها در مکه!

تاریخ انتشار پست : 1395-4-27 دسته : افراد مشهور
بدبینی رئالی ها بِه قبلرفت تیمشان با پوگبا

هر سال بیش از 13 میلیون مسلمان به مقدس ترین شهر دین اسلام یعنی مکه می روند تا اعمال حج را به جا بیاورند. انسان هایی از سراسر جهان که هر کدام نژاد و آیین خاص خود را دارند .


هفته نامه  شماره یک: هر سال بیش از 13 میلیون مسلمان به مقدس ترین شهر دین اسلام یعنی مکه می روند تا اعمال حج را به جا بیاورند. انسان هایی از سراسر جهان که هر کدام نژاد و آیین خاص خود را دارند اما در طواف خانه خدا به یکپارچگی می رسند و فارغ از هر مقام و جایگاهی که دارند، وظایف خود را بی کم و کاست انجام می دهند.

رئال مادرید, کریم بنزما, موسم حج, رئالی مکه!

کریم بنزما, رئال مادرید, موسم حج

در موسم حج امسال، زادگاه پیامبر اسلام یک مهمان ویژه داشت و آن کریم بنزما، مهاجم سرشناس فرانسوی تیم رئال مادرید بود که برای اعمال حج لباس سفید احرام را بر تن کرد و یکی از مهم ترین وظایف خود را انجام داد. او که در شهر لیون زندگی می کند، به دور از هیاهوی مسابقات جام ملت های اروپا که روز پیش در کشورش به پایان رسید، از فرا رسیدن ماه رمضان استفاده کرد و خودش را به مراسم عمره امسال رساند. او که پیش از شروع برنامه های فصل جدید رئال مادرید به دنبال سپری کردن آخرین روزهای تعطیلاتش است، پیش از آنکه به امارات و مالدیو برای انجام برنامه های تفریحی اش سفر کند، به مکه و مدینه رفت تا مناسک حج را به جای آورد.

 کریم بنزما, رئال مادرید, موسم حج, رئالی مکه!


لباس احرام

میان پنج رکن اصلی دین اسلام، مسلمانان در صورت داشتن شرایط مالی و جسمی مناسب باید حتی برای یک بار در زندگی، به شهر مقدس مکه بروند و مناسک حج را اجرا کنند و پیش از آن به شهری که مقبره پیامبر اسلام در آن قرار دارد به زیارت وی بروند. بنزما هم که این روزها با تصمیم دیدیه دشام از تیم ملی دور مانده و جای خالی اش به خوبی توسط آنتوان گریزمان پرشده، فرصت را غنیمت شمرده و به این سفر معنوی آمده است. سفری که باز هم دنیای مجازی آن خبر داد.

این مهاجم الجزایری الاصل فصل گذشته رئال مادرید تنها بازیکن سرشناس فوتبال نیست که در چنین وضعیتی از خود تصویر هایی را منتشر می کند چرا که پیش از وی هم بازیکنان مهمی را به یاد داریم که به مکه مشرف شده و از شرایط خود تصویر هایی را منتشر می کند چرا که پیش از وی هم بازیکنان مهمی را به یاد داریم که به مکه مشرف شده و از شرایط خود تصویر هایی را در دنیای مجازی منتشر کرده اند. همین چندی پیش بود که مسوت اوزیل عکسی را با لباس احرام از خود منتشر کرد که در گوشه این تصویر و پشت این بازیکن آلمان، پرده سیاه کعبه دیده می شد.

 کریم بنزما, رئال مادرید, موسم حج, رئالی مکه!


رئالی ها در مکه

اگرچه اتفاقاتی که میان او و هم تیمی اش متیو والبوئنا در تیم ملی فرانسه افتاد، سر و صدای زیادی در رسانه های دنیا ایجاد کرد و منجر به کنار گذاشته شدن وی از تیم ملی شد اما او تودار است و بی سر و صدا کارهایش را انجام می دهد. مانند همه مسلمانان او هم به سراغ ماه مبارک رمضان رفت و حتی در زمان تمرینات سخت و فشرده، به روزه داری پرداخت. این در حالی است که برخی دیگر از ورزشکاران در این ماه به علت فشار تمرینات از انجام این آیین مذهبی و روزه داری خودداری می کنند.

حضور بنزما در مکه، با همراهی یکی دیگر از بازیکنان قدیمی رئال مادرید همراه شد. محمد دیارا که از مسلمانان مالی است، در کنار بنزما در این مراسم حضور پیدا کرد تا بنزما تنها بازیکن مادریدی حاضر در مراسم امسال نباشد. هر چند اوزیل هم به عنوان دیگر بازیکن قدیمی رئالی ها چندی پیش در مکه حضور داشت.

رئال مادرید, موسم حج, کریم بنزما, رئالی مکه!


احترام بازیکنان به ماه رمضان

سلفی پل پوگبا از نماز خواندن و تبریکات وی به علت فرارسیدن مناسبت های متفاوت مسلمانان، توجه مردم را به شبکه های اجتماعی بازیکنان سرشناس مسلمان جلب کرد. علاوه بر او، کانته، سیسوکو و سانیا از تیم ملی فرانسه و خدیرا، مصطفی و امره جان از تیم ملی آلمان، دیگر بازیکنانی بودند که در روزهای اخیر فرا رسیدن عید فطر را به همه مسلمانان تبریک گفتند. بنزما هم بعد از سفر به مکه همین کار را کرد و عید فطر را تبریک گفت.

او اگرچه از موفقیت تیمش در جام ملت های 2016 خوشحال است اما بیشترین تمرکزش را روی پیوستن به تمرینات پیش فصل رئال مادرید که از دو روز دیگر شروع می شود؛ گذاشته است. این مهاجم 28 ساله که در لیون متولد و بزرگ شده، خانواده ای مسلمان و الجزایری دارد که همچنان در همان شهر لیون زندگی می کنند. او قرار است زیر نظر زیدان باز هم به دوران آمادگی برسد تا خودش را برای بازی اول فصل مقابل پاری سن ژرمن در روز 27 جولای آماده کند.

موسم حج, کریم بنزما, رئال مادرید, رئالی مکه!


فقط رئالی ها دَر یورو پنالتی خراب کردند

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :