طنز؛ آلمانی ها چی فکر کردند؟

تاریخ انتشار پست : 1395-11-19 دسته : طنز و خنده دار

دو نیروگاه هفت مگاواتی خورشیدی با سرمایه گذاری ۱۵ میلیون یورویی و همکاری شرکت آلمانی دایسک در همدان شروع به کار کرد. عملیات احداث نیروگاه ها در کمتر از شش ماه به پایان رسیده است.دو نیروگاه هفت مگاواتی خورشیدی با سرمایه گذاری ۱۵ میلیون یورویی و همکاری شرکت آلمانی دایسک در همدان شروع به کار کرد. عملیات احداث نیروگاه ها در کمتر از شش ماه به پایان رسیده است. (دویچه وله)

کاملا معلوم است که آلمانی ها چه نقشه ای برای ما کشیده اند تا اقتصاد ما را به زمین بزنند.

١- ببینید اولا اعلام کردند این دو نیروگاه با سرمایه گذاری ۱۵ میلیون یورویی ساخته شده. این یعنی چی؟ یعنی این همه پروژه را که با بودجه تزریقی سالانه، سال هاست که تمام نمی شود، مسخره کنند. توی ایران این طوری است که شما می روی یک پروژه تعریف می کنی یا برنده می شوی، پس طوری کار می کنی که هرگز تمام نشود و بودجه اش هر سال افزایش یابد. کم کم در قانون ارث و میراث، خواهیم دید که مثلا پروژه ساخت سد فلان یا جاده بیسار از فلانی آقا رسید به آقازاده محترمشان.

٢- آلمانی ها واقعا خوره هستند. دوتا نیروگاه هفت مگاواتی را در کمتر از شش ماه تمام کردند. چرا؟ به این علت که همه پروژه های ما را بگیرند، ولی کور خواندند. آلمان نمی داند با این کار چندتا کارگر را از نان و آب خوردن انداخته؟ چندتا آقازاده را از نان و بوقلمون خوردن انداخته؟ به نظر ما همین پروژه ابدی- ازلی جاده تهران- شمال را باید به عنوان الگو قرار بدهیم. در این پروژه نه تنها صدها کارگر و خانواده شان در این سال ها توانستند نان شبشان را تأمین کنند که ده ها آقازاده توانستند خودشان را شایسته سالاری کنند. اینها هیچی، این اواخر حتی کارگران چینی هم توی پروژه تهران- شمال منتفع شدند. پس آلمان چی فکر کرده؟ توی شش ماه پروژه را تمام کند؟ شش بعدش چی؟

٣- یا قبلا کل ایران ۱۰ مگاوات انرژی خورشیدی داشت. الان همدان با این قدوقواره اش ۱۴ مگاوات دارد. آیا این عدالت است؟ به نظر ما که این ۱۴ مگاوات را باید درش را ببندند و به صورت عادلانه در سراسر کشور شمع تقسیم کنند.

وصیت

سوفیا... تو که گول این حرف ها را نمی خوری؟ سرمایه گذاری خارجی اصلا درست است؟ آیا تو حاضری با من ازدواج کنی و یک نفر دیگر وسط خانه مان سرمایه گذاری کند؟ دیدی؟ مگر نگفتن شهر ما خانه ما؟ بعد اگر من همدانی بودم، کلا برق را خاموش می کردم تا نیروگاه آلمانی ها به زمین بخورد. قربان تو؛ عاشق بدون نیروگاه تو؛ میدون دوم.

منبع : برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :