گل آرایی گل های بهاری در دکوراسیون منزل

تاریخ انتشار پست : 1394-12-27 دسته : دکوراسیون
گل آرایی flower decoration بهار spring نوروز nowruz

نوروز که بیاید خانه همه ما ایرانی ها سرشار از حس شادی می شود، دید و بازدیدها شدت می گیرد و مهمانی ها در هر خانه ای به راه می افتد.


مجله منزل - لاله داورپناه: نوروز که بیاید خانه همه ما ایرانی ها سرشار از حس شادی می شود، دید و بازدیدها شدت می گیرد و مهمانی ها در هر خانه ای به راه می افتد. چه خوب می شد اگر می توانستیم نشانه هایی از این همه زیبایی را به فضای داخلی خانه مان هم بیاوریم و لذت بردن از مهمانی های بهاره را چندین برابر کنیم.

 گل آرایی, نوروز, بهار
گل های بهاری رنگارنگ می توانند بهترین گزینه برای تزیین بهاره خانه شما باشند. مطمئن باشید لطافت و طراوت گل های طبیعی فضای خانه شما را سرشار از حس تازگی خواهد کرد. اما بهترین شکل گل آرایی در دکوراسیون منزل کدام است؟! در اینجا می خواهیم ایده هایی را در اختیارتان بگذاریم تا بتوانید به کمک آنها در بهار منزل تان را با گل های زیبا تزیین کنید.حلقه های گل پشت در ورودی

 گل آرایی, نوروز, بهار
 از همان ابتدای راه با حس خوب گل های باطراوت خانه تان به پیشواز مهمانان بروید. حلقه ای زیبا از گل ها بسازید و آن را پشت در ورودی خانه تان آویزان کنید. اجازه دهید اولین دید آنها از منزل شما با حسی خوب و پرانرژی همراه شود.


گل های بهاری در  ورودی منزل

بهار, گل آرایی, نوروز
در راهروی ورودی یکی از مکان های مناسب برای قرار دادن گل های بهاری، صفحه روی جاکفشی ای است که شما در فضای کفشکن خانه قرار داده اید. اغلب ایرانی ها هنگام ورود و خروج از خانه برای استقبال یا بدرقه مهمانان چند دقیقه ای را در این فضا همراه آنها خواهند شد؛ بنابراین بد نیست که قدر لحظات تان را بدانید و برای همان چند دقیقه کوتاه، با تهیه گلدانی زیبا تصویری به یادماندنی بسازید.


گلدان های گل در نشیمن

مسلما اولین جایی که برای قرار دادن گل ها مناسب است میز فضای نشیمن یا پذیرایی خانه است؛ مکانی که در طول نوروز و دید و بازدیدها، بیشترین زمان در آنجا سپری می شود. نکته مهم برای این فضا انتخاب نوع و رنگ گل هاست. درست است که همه افراد گل ها را متناسب با علاقه شخصی خودشان انتخاب می کنند اما این بار بد نیست با دیدی متفاوت به این موضوع نگاه کنید.

بهار, گل آرایی, نوروز
با بررسی کلی دکوراسیون فضای نشیمن و پذیرایی منزل تان ببینید که رنگ های غالب این فضا کدامند. حالا براساس این رنگ ها می توانید سراغ گل هایی بروید که نزدیک ترین رنگ را نسبت به آن فضا دارند. انتخاب تم رنگی مشابه با دکوراسیون منزل، باعث تقویت حس وحدت و هماهنگی در فضای خانه شما می شود؛ البته این به معنای زیبا نبودن وجود ترکیب دیگری از گل های رنگارنگ در این فضا نیست.


گل های بهاری روی میز غذاخوری

دومین فضای مهم برای دورهمی های خانوادگی در نوروز، میزهای غذاخوری است. شاید برای خیلی ها این دوره زمانی از اندک موقعیت هایی باشد که بتوانند همه اعضای خانواده را در کنار هم ببینند.  اگر مهمان خانه شما به صرف غذا دعوت شده باشد، اهمیت این فضا برای پذیرایی مهم خواهد شد. اجازه دهید هنگام صرف غذا هم امکان لذت بردن از منظره بهاری ایجاد شود.

بهار, نوروز, گل آرایی
گذاشتن یک گلدان وسط میز غذاخوری یک راه حل معمول است. به شما پیشنهاد می کنیم دست به کاری تازه بزنید و برای هر کدام از افرادی که دور میز می نشینند گل های مجزایی در نظر بگیرید. این کار را حتی می توانید برای جمع دو نفره و خصوصی خودتان نیز انجام دهید و از آن انرژی مثبت بگیرید.   برای زیباتر شدن فضا، دستمال سفره های گلدار روی میز را همرنگ با گل های مورد نظرتان انتخاب کنید یا حتی از ظرف های گلدار برای پذیرایی استفاده کنید. روش دیگر، هماهنگ کردن گل های بهاری با نقش پارچه پرده یا مبلمان منزل است. دقت و ظرافت در انتخاب ها به زیباتر شدن میز پذیرایی خانه شما کمک بسیاری خواهد کرد.


سرویس بهداشتی و گل های بهاری

بهار, گل آرایی, نوروزاز فضای سرویس بهداشتی خانه غافل نشوید. با توجه به سبک دکوراسیون و مساحت آن، اندازه و نوع گل های تان را انتخاب کنید. گلدان های پایه دار یا کوچک، گل های رنگارنگ یا هماهنگ شده با فضا و... هر کدام از اینها می تواند انتخاب شما باشد؛ البته فراموش نکنید که باید ببینید گل هایی که در دسترس دارید، کدامند. گل های خشک نیز یکی دیگر از گزینه ها برای این فضا هستند.


بالکن های بهاری

بالکن های خانه را برای گل هایی که قرار است در خاک بکارید در نظر بگیرید. این گل ها معمولا برای رشد خود نیازمند نوری بیشتر از آنچه در فضای داخلی خانه دریافت می کنند، هستند؛ بنابراین بالکن فضای مناسبی برای آنهاست. اگر گل های فصل بهار را به شکل آویزهای پر و زیبا به سقف بالکن خانه متصل کنید، جلوه ای متفاوت و چشمگیر برای این بخش از خانه به وجود می آورید.

بهار, نوروز, گل آرایی
روش های گوناگونی برای تزیین و گل آرایی دسته گل ها، گلدان ها، حلقه های گل و ترکیب آنها در کنار هم وجود دارد. کمی حوصله به خرج دادن و زمان گذاشتن برای پیدا کردن ایده های نو ارزشش را دارد. شک نکنید پس از پایان کار و تماشای دست سازهای زیبای تان این موضوع را به خوبی درک خواهید کرد. پس از همین حالا به فکر باشید. نوروزی پر گل را برای تان آرزومندم.مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :