خطاهای گوگل پلی را حل کنید +آموزش

تاریخ انتشار پست : 1394-12-28 دسته : مجازی
کدهای رایج گوگل پلی common codes google play حل خطاهای گوگل پلی resolve errors google play آموزش education google play google play

اگر شما هم در دانلود از گوگل پلی با خطا و ارور مواجه می شوید تا انتهای این گزارش همراه با ما باشید تا مشکل تان را رفع کنیم.


به گزارش دریچه فناوری گروه فضای مجازی طاها پخش ؛ احتمالا برای شما هم اتفاق افتاده که اپ جالبی را پیدا کنید و سعی کنید دانلودش کنید که ناگهان پیام خطای مرموزی از طرف گوگل پلی، دریافت می کنید که حاوی اعداد به ظاهر تصادفی است که خیلی آزاردهنده است. حال در این گزارش قصد داریم بیشتر کدهای ارور رایج گوگل پلی و معنی و نحوه حل آن ها را به شما یاد دهیم.

google play, حل خطاهای گوگل پلی, کدهای رایج گوگل پلی


ارور شماره DF-BPA-09 گوگل پلی (ارور در پردازش خرید)

این ارور اغلب هنگام دانلود یک اپ اتفاق می افتد. این ارور با دانلود دوباره به راحتی از بین نمی رود، بنابراین شما باید به تنظیمات بروید.

راه حل

به تنظیمات گوشی خود بروید.

برروی Apps یا Application manager، بسته به نوع گوشی تان، کلیک کنید.

برروی ستون All بزنید.

اسکرول کنید تا به Google Services Framework برسید.

در نهایت، Clear data را انتخاب کرده و OK را بزنید.

اگر این راه حل کار نکرد، از روی کامپیوتر خود به سایت گوگل پلی بروید و اپی که هنگام نصب از طریق گوشی هوشمند یا تبلت، مشکل دارد را نصب کنید. وقتی به دستگاه خود بازگردید، اپ باید نصب شود.

کدهای ارور رایج گوگل پلیارور 194 گوگل پلی

این ارور هنگامی رخ می دهد که سعی در دانلود بازی یا اپ از گوگل پلی دارید.

راه حل

یک راه حل برای این مشکل، پاک کردن حافظه کش Google Play Services و Google Play Store است.

به تنظیمات و بعد Apps یا Application manager بروید.

در ستون All اسکرول کنید تا به اپ Google Play Store برسید.

Details اپ را باز کرده و دکمه Force stop را بزنید.

بعد برروی دکمه Clear data کلیک کنید.

حالا مراحل بالا را دوباره تکرار کرده و این دفعه Google Play Services را جایگزین Google Play Store در مرحله دو کرده و دانلود را دوباره انجام دهید.

اگر موثر واقع نشد، نگران نباشید، مشکل در حال حاضر حل شده است و در بروزرسانی نسخه بعدی گوگل پلی خواهد آمد. فقط مطمئن شوید آخرین نسخه Google Play Store APK را دارید و دیگر نباید این مشکل را تجربه کنید.

کدهای رایج گوگل پلی, حل خطاهای گوگل پلی, آموزش


کدهای ارور رایج گوگل پلیارور 495 گوگل پلی

مشکل در دانلود و بروزرسانی اپ ها از طریق پلی استور

راه حل

داده های Google Play Store و Google Play Services را از مسیر زیر پاک کنید:

Settings > Apps > All > Google Play Store > Clear data

توجه: این کار یک گوگل آی دی جدید به دستگاه شما اختصاص خواهد داد، همانطور که هنگام برگرداندن به تنظیمات کارخانه نیز این اتفاق می افتد. در اثر این کار، ممکن است برخی اپ های گوگل شما بطور نامعقول کار کنند.

اکانت گوگل روی دستگاه تان را پاک، گوشی را ریبوت و دوباره اکانت گوگل خود را از مسیر زیر به آن اضافه کنید:

Settings > Accounts > Add Account > Google Account

ارور 941 گوگل پلی

قطعی هنگام بروزرسانی

راه حل

به Settings > Apps > All > Google Play Store بروید و Clear Data و Clear Cache را بزنید. در همان محل، اسکرول کرده تا به Download Manager برسید. دوباره در این قسمت نیز Clear Cache و Clear Data را بزنید. حالا دوباره بروزرسانی را امتحان کنید.

آموزش, حل خطاهای گوگل پلی, کدهای رایج گوگل پلی


کدهای ارور رایج گوگل پلیارور rh01 گوگل پلی

ارور در بازیابی اطلاعات از سرور

راه حل 1

به Settings > Apps > All > Google Play Store بروید و برروی Clear Cache و Clear Data کلیک کنید. برای Google Services Framework نیز همین کار را انجام دهید.

راه حل 2

اکانت جیمیل خود را پاک، دستگاه را ریستارت و دوباره اکانت جیمیل تان را اضافه کنید.

ارور rpc:s-5:aec-0 گوگل پلی

ارور در بازیابی اطلاعات از سرور

راه حل

به Settings > Apps > All > Google Play Store بروید و برروی Clear Cache و Uninstall updates کلیک کنید. همین کار را برای Google Services Framework و Download Manager انجام دهید.

ارور 504 گوگل پلی

اپ نمی تواند بخاطر بروز یک ارور دانلود شود.

راه حل 1

بطور معمول، به Settings > Apps > All > Google Play Store بروید و برروی Clear Cache و Clear Data کلیک کنید. برای Google Services Framework نیز همین کار را انجام دهید.

راه حل 2

سعی کنید اکانت جیمیل خود را پاک کنید.

ارور 505 گوگل پلی

دو یا چند اپ با مجوزهای تکراری

راه حل

شما باید اپی را که با اپی که می خواهید نصب کنید، مجوزهای یکسان دارد، پیدا کرده و مشکل را برطرف کنید. برای این کار: فایل APK اپ موردنظر خود را پیدا کرده و با استفاده از Lucky Patcher backup، برای ریستور کردن آن تلاش کنید. بعد از استفاده از این ابزار، باید یک پنجره هشدار دهنده باز شود که نشان دهد کدام اپ مغایرت دارد. این همان اپی است که باید حذف کنید.

ارور 491 گوگل پلی

دانلود و بروزرسانی غیرممکن است.

راه حل

به تنظیمات رفته و بعد به Accounts and Google بروید تا اکانت گوگل خود را حذف کنید. دستگاه را ریبوت و یکبار دیگر اکانت خود را اضافه کنید. بعد، در تنظیمات، به Apps بروید و ستون All را بیاورید. تا رسیدن به Google Services اسکرول کنید، بعد Clear data را بزنید و در نهایت برروی Force Stop کلیک کنید.

حل خطاهای گوگل پلی, کدهای رایج گوگل پلی, آموزش


کدهای ارور رایج گوگل پلیارور 498 گوگل پلی

قطع دانلود از گوگل پلی

راه حل

مشکل از پر بودن حافظه کش دستگاه شماست. اپ و فایل های غیرضروری را پاک کنید. با فشار دادن دکمه کم کردن صدا، پاور و دکمه خانه (در گوشی های سامسونگ) و فشار دادن دکمه کم کردن صدا و پاور (در بیشتر گوشی های موجود)، گوشی را در مود ریکاوری، ریستارت کنید.

این مود گزینه های دیگری را فراهم می کند. با دکمه های کم و زیادکردن صدا، بین گزینه ها حرکت کرده و Wipe cache partition را انتخاب کنید. برای تایید انتخاب از دکمه پاور استفاده کنید.

ارور 919 گوگل پلی

اپ ها دانلود می شوند، اما بعد از دانلود باز نمی شوند.

راه حل

دیگر فضایی برروی حافظه دستگاه تان وجود ندارد. همه محتواهای غیرضروری خود را از بین ببرید، مانند موزیک ها، ویدیوها و یا اپ های پرحجم.

google play, کدهای رایج گوگل پلی, آموزش


کدهای ارور رایج گوگل پلیارور 413 گوگل پلی

دانلود و بروزرسانی اپ ها غیرممکن است. اگر از پراکسی استفاده می کنید، به یاد داشته باشید، ممکن است این کار باعث مشکل در عملیات گوگل پلی شود.

راه حل

در تنظیمات، Apps (یا Application manager) را پیدا کرده و به ستون All بروید. به پایین اسکرول کنید تا به Google Services برسید، برروی Clear Cache و بعد Force Stop کلیک کنید. همین کار را با اپ Google Play Store هم انجام دهید و کش مرورگر خود را نیز پاک کنید.

ارور 921 گوگل پلی

شما نمی توانید اپ دانلود کنید.

راه حل

سعی کنید کش Google Play Store را پاک کنید. اگر باز هم مشکل داشتید، همه دیتای اپ Play Store را پاک کنید، اما توجه داشته باشید، با این کار، تمام تنظیمات شما از بین خواهد رفت. به عنوان آخرین چاره، اکانت گوگل خود را پاک، دستگاه را ریستارت و دوباره آن را وارد کنید.

google play, کدهای رایج گوگل پلی, حل خطاهای گوگل پلی


فایل پکیج نامعتبر

ارور Play Store

راه حل 1

به Settings > Apps > All بروید و اپی که باعث این مشکل شده را پیدا کنید. کش و دیتای آن را پاک کرده و دوباره امتحان کنید.

راه حل 2

اپ را از طریق سایت گوگل پلی نصب کنید.

راه حل 3

وای فای را خاموش کرده و اپ را با استفاده از شبکه موبایل، دانلود یا بروزرسانی کنید.

راه حل 4

به Settings > Apps > All > Google Play Store بروید و کش و دیتای آن را پاک کنید.

راه حل 5

اکانت گوگل خود را پاک، دستگاه را ریستارت و دوباره آن را وارد کنید.

ارور 403 گوگل پلی

دانلود غیرممکن و درخواست شما پذیرفته نشده است. این اتفاق معمولا زمانی رخ می دهد که دو اکانت بخواهند از یک دستگاه برای خرید اپ استفاده کنند.

راه حل 1

با اکانت صحیح خود به گوگل پلی بروید. اپ موردنظر را حذف کنید. دوباره سعی کنید اپ را دانلود کرده و بعد دکمه خرید را بزنید.

راه حل 2

برای غیرفعال کردن پراکسی که احتملا استفاده می کنید، به تنظیمات رفته و Wireless and Networks (یا More networks) و بعد Mobile Network را انتخاب کنید. سپس APN را که مخفف Access Point Name است، انتخاب کرده و تمام گزینه های VPN را پاک کنید. شما همیشه می توانید تنظیمات پراکسی را دوباره بازگردانید.

آموزش, آموزش, حل خطاهای گوگل پلی


راه حل 3

راه حل دیگر، پاک کردن تمام تاریخچه جستجوهای شما در گوگل پلی است. برای این کار دکمه تنظیمات را انتخاب کرده و بعد Clear search history را بزنید.

راه حل 4

یک حساب کاربری جدید بسازید و از آن در گوگل پلی استفاده کنید. به Google Play بروید دکمه منو را انتخاب کنید. بعد Accounts را بزنید و New Gmail account را انتخاب کنید. سپس دوباره اپ را نصب کنید.

ارور 923 گوگل پلی

دانلود غیرممکن است: رخداد ارور هنگام سینک شدن اکانت گوگل یا ناکافی بودن حافظه کش.

راه حل

اکانت گوگل خود را حذف کرده و هر اپی که حافظه دستگاه شما را اشغال کرده است را پاک کنید. سپس، دستگاه خود را در مود ریکاوری، ریبوت کنید. Wipe cache partition را انتخاب کرده و دستگاه تان را راه اندازی کنید. نگران نباشید، اطلاعات شخصی شما پاک نخواهد شد. اکانت گوگل خود را یک بار دیگر تنظیم کنید.

ارور 492 گوگل پلی

نصب اپ بخاطر کش Dalvik غیرممکن است.

راه حل

به این مسیر بروید: Settings > Apps > All > Google Play Store. در این قسمت، Clear Data و بعد Force Stop را بزنید. همین کار را برای Google Play Store هم تکرار کنید.

توجه: اگر مشکل حل نشد، سعی کنید، کش Dalvik را پاک کنید. برای این کار، وارد مود ریکاوری کاستوم شوید (در صورتی که دستگاه تان روت است). راه حل دیگر، بازگرداندن دستگاه به تنظیمات کارخانه است. با این کار تمام اطلاعات شما از بین خواهد رفت، بنابراین مطمئن شوید قبل از این کار، از تمام اطلاعات موردنیاز خود پشتیبان گرفته اید.

ارور 101 گوگل پلی

به علت نصب بیش از حد اپ، دیگر اپی نصب نمی شود.

راه حل

اپ های قدیمی خود را حذف کنید.

ارور 481 گوگل پلی

ارور مربوط به اکانت گوگل پلی شما می شود.

راه حل

اکانت خود را حذف کرده و با اکانت دیگری وارد شوید.

ارور 927 گوگل پلی

دانلود غیرممکن است، زیرا بروزرسانی گوگل پلی در حال انجام است.

راه حل

چند دقیقه صبر کنید تا نصب بروزرسانی گوگل پلی کامل شود. اگر مشکل ادامه داشت، به این مسیر بروید: Settings > Apps > All > Google Play Store. در این قسمت، Clear Data و بعد Force Stop را بزنید. همین کار را برای Google Play Store هم تکرار کنید.

شما احتمالا حدس زده اید برخی از مشکلات بالا، راه حل های مشابه ای دارند. شما نیز اگر به مشکلی برخوردید که در لیست ما وجود نداشت، یکی از این راه حل ها را امتحان کنید، شاید نتیجه بگیرید. هنگام پاک کردن اطلاعات در مود ریکاوری یا بازگرداندن به تنظیمات کارخانه، مواظب باشید و حتما قبلا از اطلاعات موردنیاز خود پشتیبان تهیه کنید.

google play, کدهای رایج گوگل پلی, حل خطاهای گوگل پلی


ارور 961 گوگل پلی

مشکل هنگام نصب اپ اندرویدی از گوگل پلی.

راه حل

اول بازپرداخت خود از گوگل پلی را بگیرید. این کار تا 15 دقیقه پس از انجام خرید، ممکن است. برای این کار، گزینه repayment را در گوگل پلی انتخاب کنید. بعد به این مسیر بروید: Settings > Apps > All > Google Play Store. در این قسمت، Clear Cache را بزنید. اگر مشکل ادامه داشت، Clear Data را نیز انتخاب کنید.

ارور 911 گوگل پلی

شما نمی توانید اپ دانلود کنید.

راه حل 1

به این مسیر بروید: Settings > Apps > All > Google Play Store. در این قسمت، Clear Data را بزنید.

راه حل 2

اگر شما برروی شبکه وای فای و در صفحه ورود هستید، مطمئن شوید، هنوز بصورت وارد شده هستید.

راه حل 3

از شبکه وای فای دیگری استفاده کنید.

راه حل 4

بجای وای فای از شبکه موبایل استفاده کنید. از این راه فقط زمانی استفاده کنید که برای کار با شبکه موبایل راحت باشید.

ارور 920 گوگل پلی

مشکل

شما نمی توانید اپ دانلود کنید.

راه حل 1

وای فای خود را خاموش و روشن کنید و دوباره سعی کنید.

راه حل 2

اکانت گوگل خود را پاک، دستگاه را ریستارت و دوباره اکانت را اضافه کنید. همچنین می توانید از اکانت دیگری استفاده کنید.

راه حل 3

به این مسیر بروید: Settings > Apps > All > Google Play Store. در این قسمت، Clear Data، Clear Cache و Uninstall Updates را بزنید. دستگاه خود را ریستارت کنید، گوگل پلی را باز و دوباره سعی در دانلود اپ کنید.

ارور 24 گوگل پلی

راه حل

شما برای حل این مشکل نیاز به مدیریت روت دارید. اگر به روت دسترسی دارید، به Data/data بروید. در آن فولدر، نام پکیج اپی که باعث این مشکل شده است، وجود دارد (که این را می توان با نگاه کردن به آدرس Url اپ در سایت گوگل پلی، پیدا کرد). کل فولدر را پاک کرده و اپ را دوباره نصب کنید.

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
امین
امین در تاریخ GMT17:03:04 ساعت GMT17:03:04 گفته :
من اخطار rh-01میده با راه حل های شما هم رفع نشد چیکار کنم
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :