خطرات بی توجهی به درمان سنگ کلیه

تاریخ انتشار پست : 1395-5-20 دسته : مجازی
درمان سنگ کلیه و کیسه صفرا با این گیاه

به گفته یک فوق تخصص کلیه و مجاری ادراری کودکان، چنانچه سنگ کلیه، درمان نشود و در بافت کلیه قرار داشته باشد، باعث خرابی بافت آن شده و عواقب بسیار بدی به وجود خواهد آورد.

نوشیدن آب, درمان, سنگ کلیه, خطرات توجهی درمان سنگ کلیه

نوشیدن آب, درمان, سنگ کلیه, مواد غذایی

به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، حسین بلوری جیرنده فوق تخصص کلیه و مجاری ادراری کودکان گفت: سنگ های دستگاه ادراری در کودکان نیز می تواند باعث انسداد جریان ادرار شده و احتمال عفونت را افزایش دهد.


وی اظهار کرد: هفت درصد سنگ های دستگاه ادراری در افراد زیر ۱۶ سال وجود دارد که می تواند باعث انسداد جریان ادرار شده و احتمال عفونت را افزایش دهد و حتی به علت بی علامت بودن می تواند باعث خسارات جبران ناپذیر شود.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی قزوین، تصریح کرد: در فصل گرما و افزایش تبخیر، به علت از دست دادن آب بدن، کاهش حجم و جریان ادرار و افزایش اسیدی شدن آن، احتمال عفونت بالا می رود.

بلوری جیرنده، با بیان اینکه علائم ادراری این عارضه سوزش مکرر هنگام دفع ادرار، وجود خون در ادرار و گاهی در سنین شیرخواری با بی قراری و تحریک پذیری همراه است، خاطرنشان کرد: در این حالت، بررسی از نظر دفع کریستال های ادراری و سونوگرافی لازم است.

این فوق تخصص کلیه و مجاری ادراری کودکان تاکید کرد: چنانچه سنگ کلیه، درمان نشود و در بافت کلیه قرار داشته باشد، باعث خرابی بافت کلیه شده و عواقب بسیار بدی بوجود خواهد آورد.

به گفته بلوری جیرنده، بهتر است در فصل گرما ضمن پرهیز از مصرف نمک، به نوشیدن آب فراوان، مصرف مناسب کلیسم و مواد غذایی و میوه جات حاوی پتاسیم و استفاده از محلول پلی سیترای K البته با تجویز پزشک توجه شود.

این فوق تخصص کلیه و مجاری ادرار کودکان هشدار داد: مصرف خودسرانه داروهایی مانند آمپی سیلین، آموکسی سیلین، شربت های ضد سرفه، مصرف غیرمجاز کورتون و همچنین مصرف عمده مکمل های ویتامین C و ویتامین D باعث افزایش کریستال های اگزالات و کلسیم در ادرار شده و احتمال سنگ سازی را افزایش می دهد.

منبع: سلامت آنلاین


معجزه آب لیموی تازه دَر درمان سنگ کلیه

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :