دخسوس و رحمتی، پشت سر هوری و بیرانوند

تاریخ انتشار پست : 1395-5-23 دسته : ورزشی
از آشتی رحمتی و فروزان و رودررو نشدن او با حنیف تا شعار علیه بیرانوند و میناوند

گذشت آن روزهایی که از فرناندو دخسوس و دیوار کلین شیت هایش هیچ مهاجمی نمی توانست بگذرد

ایران ورزشی: گذشت آن روزهایی که از فرناندو دخسوس و دیوار کلین شیت هایش هیچ مهاجمی نمی توانست بگذرد. الآن نه این دروازه بان برزیلی تکیه گاه خوبی است برای گسترش فولاد و نه استقلال و ذوب آهن می توانند به دروازه بان های مدعی شان- مهدی رحمتی و رشید مظاهری- که فصل پیش برای بهترین شدن با دخسوس رقابت می کردند تکیه کنند. الآن دُور، دُورِ پرسپولیس و صنعت نفت است. یا شاید بهتر است بگوییم علیرضا بیرانوند و حسن هوری که با تنها یک گل خورده در چهار بازی اخیر، بهترین دروازه بان های فصل لقب گرفته و رکوردداران فصل پیش را کنار زده اند.

17 بازی بدون گل خورده کافی بود؛ هم برای قهرمانی استقلال خوزستان و هم برای فرناندو دخسوس که جایزه بهترین درواز ه بان را مالِ خود کرد. گسترش فولاد اما از این دروازه بان برزیلی هم زرنگ تر بود که با جذب دخسوس، بهترین خرید فصل را به نام خود نوشت. دخسوس در حالی که پیشنهاد پرسپولیس و سپاهان را در دست داشت و استقلال خوزستان هم روی ماندنش حساب کرده بود، شبانه به تبریز رفت و قرارداد بست اما نه او دروازه بانی بود که کمالوند می خواست و نه گسترش تیمی که او در ذهنش عکس کرده بود. آمار گل های خورده گسترش البته آنقدرها هم بد نیست اما آن چیزی هم نیست که از دروازه بان برزیلی توقع کرده بودیم. گسترش فولاد دو بازی نخست خود برابر پیکان و ماشین سازی را بدون گل خورده به پایان رساند اما به پرسپولیس باخت و علت این باخت هم کسی نبود جز فرناندو دخسوس که جایزه بهترین دروازه بان لیگ پانزدهم را همین یک ماه پیش دریافت کرده بود.

بدتر از دخسوس اما رقبایش بودند؛ مهدی رحمتی و رشید مظاهری که هر دو جایزه بهترین دروازه بان را حق خود می دانستند و در این چهار هفته حتی از روزهای بد فرناندو دخسوس هم بدتر بوده اند. رحمتی در چهار بازی اخیر استقلال 6 گل خورده و در همه بازی ها هم گل خورده است. مظاهری هم با اشتباه های ویرانگرش در بازی های دو هفته نخست، بیشترین نقش را در ناکامی ذوب آهن داشت و تنها کلین شیت خود را در بازی با فولاد رقم زد. همان بازی که ذوب آهن بدون یحیی به اهواز رفت و تنها پیروزی اش را هم همان جا جشن گرفت. این سه دروازه بان، رکوردداران لیگ پانزدهم بودند که در این فصل بدترین و غیر قابل پیش بینی ترین عملکرد را داشته اند و الآن هم پشت سر علیرضا بیرانوند و حسن هوری ایستاده اند. درست بر خلاف انتظار ما که گسترش فصل پیش را با حضور دخسوس درون دروازه دست نیافتنی تصور کرده بودیم.

تیم تبریزی البته در دو هفته ابتدایی لیگ هیچ گلی دریافت نکرد تا دروازه بان و خط دفاعی اش بهترین عملکرد را به ثبت برساند. رکورد ویژه گسترش فولاد اما خیلی زود به هم ریخت و این تیم در دو بازی آخر خود، دو گل دریافت کرد. دو گلی که دخسوس را از جایگاه چند وقت پیش اش پایین کشید و رقبای او را بالا برد. این بار البته منظورمان از رقبای او نه رحمتی و مظاهری، بلکه علیرضا بیرانوند و حسن هوری است که بیشترین تعداد کلین شیت را به ترتیب به نام پرسپولیس و صنعت نفت آبادان ثبت کرده اند. این دو دروازه بان در چهار بازی خود در این فصل تنها یک گل دریافت کرده و فعلا رکورددارند.


رکوردی که فصل پیش به نام استقلال خوزستان بود و الآن این تیم بدون دخسوس بیشترین گل خورده را در بین لیگ برتری ها دارد. قهرمان فصل پیش که در بازی سوپر جام 4 گل از ذوب آهن خورده بود، در چهار بازی اخیر هم موفق به کلین شیت نشده و مجموعا 8 گل دریافت کرده است. جذاب اینکه آنها با این آمار فاجعه بار در همین 4 هفته تبدیل به بدترین خط دفاع لیگ هم شده اند. رتبه بعدی در زمینه دریافت گل به استقلال تهران مربوط است که تا این جای لیگ 6 گل دریافت کرده و پیکان، پدیده و فولاد هم که 4 گل دریافت کرده اند، در رتبه های بعدی بدترین ها قرار دارند.

تصاویر با این کوله پشتی ها بِه سرزمین آدم کوچولو ها(memol) سفر کنید

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :