با یک "رمز" نصب و یا حذف برنامه ها را غیرفعال کنید +آموزش

تاریخ انتشار پست : 1394-12-6 دسته : مجازی
نصب و حذف برنامه ها install remove programs غیر فعال کردن deactivate ios ios آموزش education

شما می توانید با یک رمز از نصب و یا حذف ناخواسته اپلیکیشن های روی آیفون یا آی پد خود جلوگیری کنید.


به گزارش دریچه فناوری گروه فضای مجازی طاها پخش؛ بر کسی پوشیده نیست که iOS نسبت به اندروید از امکانات و قابلیت های شخصی سازی کمتری برخوردار است. اما برخی امکاناتی هم که در iOS در دسترس هستند زیر خروارها تنظیمات و یا در منوهایی که کمتر به آن سر می زنید مخفی شده اند. آیا می دانستید می توانید با یک رمز از نصب و یا حذف ناخواسته اپلیکیشن های روی آیفون یا آی پد خود جلوگیری کنید؟

آموزش, غیر فعال کردن, آموزش


ممکن است دلایل متعددی برای جلوگیری از نصب و حذف اپلیکیشن ها از روی گوشی داشته باشید. اگر گوشی خود را در اختیار کودکتان قرار می دهید او ممکن است بدون اجازه شما اقدام به خرید اپلیکیشن ها یا خریدهای داخل برنامه ای کند و یا اپلیکیشن های مورد استفاده شما را حذف کند که نصب و همگام سازی مجدد آن ها وقت زیادی را از شما طلب کند.

نصب و حذف برنامه ها, غیر فعال کردن, آموزش


خوشبختانه در iOS از نسخه های قدیمی تر قابلیتی برای رمزگذاری حذف و یا نصب اپلیکیشن ها وجود دارد که می توانید آموزش آن را با تصاویر مربوط به آن مشاهده کنید:

قدم اول: به تنظیمات iOS مراجعه کرده و وارد General شوید.

قدم دوم: به منوی Restrictions (محدودیت ها) رفته و رمزی 4 رقمی انتخاب کنید.

نکته: این رمز ربطی به پسورد ورودی برای آنلاک کردن گوشی نداشته و باید آن را جداگانه به خاطر بسپارید. توصیه می کنیم این دو رمز را مشابه یکدیگر قرار ندهید.

نصب و حذف برنامه ها, ios, غیر فعال کردن


قدم سوم: پس از رمزگذاری لیستی طولانی از محدودیت های قابل اعمال باز می شود که می توانید با غیرفعال کردن Installing Apps و Deleting Apps از حذف و یا نصب اپلیکیشن ها جلوگیری کنید. گفتنی است که غیرفعال کردن Installing Apps اپ استور را مخفی می کند و غیرفعال کردن Deleting Apps باعث می شود کاربر تنها بتواند آیکن اپ ها را جابجا کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :