ساخت بیمارستان امام حسین(ع) تربت حیدریه اولویت کاری وزارت راه و شهرسازی

تاریخ انتشار پست : 1395-7-11 دسته :
ساخت بیمارستان در اولویت وزارت بهداشت

تا پایان سال 96 بیمارستان ۲۷۶ تختخوابی امام حسین(ع) شهرستان تربت حیدریه به بهره برداری می رسد.

تربت حیدریه, بیمارستان, مشهد, ساخت بیمارستان امام حسینع تربت حیدریه اولویت کاری وزارت شهرسازی

تربت حیدریه, بیمارستان, مشهد, اعتبارات, بودجه, خراسان رضوی
به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد؛ رییس سازمان مجری ساختمان ها و تأسیسات دولتی و عمومی وزارت راه و شهرسازی، در بازدید از این بیمارستان گفت: تحریم ها موجب شد بیمارستانی که سال 88 کلنگ خورده و تا سال 93 باید به پایان می رسید، با 60 درصد پیشرفت فیزیکی، به بهره برداری نرسد.

محمدجعفر علیزاده افزود: سال گذشته برای این طرح 135 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفتیم که با توجه به منابع محدود مالی، تنها 22 میلیارد ریال تحقق یافت و امسال نیز160 میلیارد ریال دیگر از محل اعتبارات وزارتخانه های راه و شهرسازی و بهداشت و درمان و نیز 45 میلیارد ریال از اعتبارات ارزش افزوده پیش بینی شده که با تخصیص آن، گام بزرگی در تکمیل این پروژه بزرگ عمرانی برداشته می شود.

وی گفت: با توجه به اینکه تربت حیدریه در دالان اصلی ارتباطی شمال به جنوب کشور قرار گرفته و جمعیتی بالغ بر یک میلیون نفر را تحت پوشش خدمات درمانی خود دارد، اتمام این طرح ملی به عنوان طرح اصلی استان خراسان رضوی در سال آینده در اولویت کاری وزارت راه و شهرسازی قرار دارد.

سعید باستانی، نماینده مردم شریف تربت حیدریه، زاوه و مه ولات در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید گفت: مهمترین دغدغه ما در خصوص بیمارستان امام حسین(ع)، تأمین زیرساخت های لازم است که اگر بودجه لازم به موقع تزریق شود این مشکل برطرف خواهد شد.

این بیمارستان در زمینی به مساحت 22 هزار مترمربع، با ظرفیت اسمی 200 تختخواب و ظرفیت واقعی 276 تخت شامل بخش های آی سی یو، داخلی، جراحی، زنان و زایمان، اطفال و کودکان، دیالیز، مراقبت های ویژه، اورژانس، بیوشیمی، پاتولوژی، انگل شناسی، میکروب شناسی، بانک خون، فیزیوتراپی، حرکت درمانی و همچنین هشت اتاق عمل و آزمایشگاه های متفاوت است.


تجمع متقاضیان مسکن مهر پردیس مقابل ساختمان وزارت راه و شهرسازی فیلم

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :