فروش غیرقانونی داروهای گیاهی در عطاری ها

تاریخ انتشار پست : 1394-11-20 دسته : مجازی

داروهای گیاهی تحت نظر وزارت بهداشت تولید می شوند اما کارخانه های تولیدی، این قبیل داروها را به صورت غیرقانونی به عطاری ها می فروشند

sale herbal medicines ministry health grocery illegal
فروش غیرقانونی داروهای گیاهی در عطاری ها

illegal sale herbal medicines sun
به گزارش گروه وبگردی طاها پخش، رییس اتحادیه عطار و سقط فروش و عمده فروشان مواد شوینده و پاک کننده گفت: داروهای گیاهی تحت نظر وزارت بهداشت تولید می شوند اما کارخانه های تولیدی، این قبیل داروها را به صورت غیرقانونی به عطاری ها می فروشند که بیشتر تاکید معاونت غذا و دارو بر ممنوعیت فروش داروهای گیاهی خطرساز همچون داروهای جنسی، ترک اعتیاد، لاغری و چاقی در عطاری هاست.

علیرضا رضایی قهرودی اظهار کرد: بنده به عنوان یک واحد عطاری با یکی از کارخانه های تولید داروهای گیاهی به قصد خرید وارد مذاکره شدم و این کارخانه قبول کرد که هر چقدر دارو بخواهم به من تحویل می دهد؛ حال این سوال مطرح می شود مسئولانی که دم از قانون می زنند، چرا نمی روند سرچشمه آب را ببندند و فقط می توانند عطاری های را تحت فشار قرار دهند؟

رضایی افزود: همه روزه شاهدیم که داروهای تقلبی چینی و تاریخ مصرف گذشته در ناصرخسرو، کوچه مروی به فروش می رسد، چرا ماموران و بازرسان مربوطه جلوی آنها را نمی گیرند که جان انسان ها را به خطر می اندازد؟

وی از مردم درخواست کرد که هر زمان تخلفی را مشاهده کردند با مدارک و مستندات گزارش دهند تا طبق قانون با واحد متخلف برخورد و مغازه آنها را حداقل 15 روز پملب شود.

رییس اتحادیه عطار و سقط فروش همچنین اظهار کرد: پروانه ای که برای عطاری ها صادر می شود پروانه فروش گیاهان دارویی است و تعهد محضری از آنها می گیریم که دخالت در امور پزشکی نکنند.

وی گفت: با معاونت غذا و دارو جلساتی داشتیم و بیشتر تاکید آن ها بر عدم فروش داروهای گیاهی خطرساز مثل ترک اعتیاد، لاغری، چاقی، داروهای جنسی و دیگر داروهای خطرساز در عطاری هاست که باید از فروش آنها ممانعت شود.

رضایی همچنین اظهار کرد: بیشتر تخلفاتی که شاهدیم در عطاری های فاقد پروانه کسب صورت می گیرد، این عطاری ها تحت پوشش اتحادیه نیستند و تخلفاتی که بعضا شاهدیم توسط این واحدها صورت می گیرد.

همچنین پیش از این رییس کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه قاچاق کالا و ارز استان تهران گفته بود اتحادیه عطاری ها فقط مجوز فروش گیاهان دارویی را دارند و فروش داروهای گیاهی در داروخانه ها که به عنوان مبادی رسمی فروش دارو هستند، عملا وجود خارجی هم دارد که قانونی است.

به گفته علی اکبرپور احمدنژاد، فروش داروهای گیاهی توسط عطاری ها ممنوع است و عطاری هایی که اقدام به فروش داروی گیاهی می کنند، مرتکب تخلف می شوند.
منبع:ایسنا

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :