عکس های نوزاد خال خالی که ۲۶ بار جراحی شد!

تاریخ انتشار پست : 1395-6-15 دسته : مجازی
جراحی قلب نوزاد 18 ماهه بَرای نخستین بار دَر استان سمنان

پزشکان، نوزادی را که با نوعی بیماری مادرزادی و تعدد خال روی بدن به جهان آمده بود، ۲۶ بار تحت عمل جراحی قرار دادند تا علاوه بر برداشتن این خال ها، از سرطانی شدن آنها نیز پیشگیری کنند.

به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، «دیلان لیتل» اهل آتلانتای جورجیا با نوعی بیماری مادرزادی به نام «خال ملانوسیتیک» به جهان آمد و پزشکان برای جلوگیری از سرطانی شدن خال های متعدد روی بدن این پسر بچه 4 ساله، او را 26 بار تحت عمل جراحی قرار دادند. این بیماری فقط در هر 20 هزار کودک، یک کودک را مبتلا می کند و سطح گسترده ای از بدن را می پوشاند.

به نقل از دیلی میل، خال ها حدود 80 درصد بدن این نوزاد را پوشانده بود و بزرگ ترین خال، از بالای گوش تا پشت او کشیده شده بود. سایر خال ها نیز در اندازه های کوچک تری بودند. هنگام تولد این کودک، تمام ناحیه پشت او سیاه و قرمز بود و بازوها و پاهایش نیز پوشیده از خال بودند.

عمل جراحی, خالهای پوستی, نوزاد, نوزاد خال خالی بار جراحی شد!

عمل جراحی, خالهای پوستی, نوزاد, مادرزادی, سرطان پوست, بیماری نادر

والدین او از ترس این که مبادا خال های روی بدن نوزادشان تبدیل به سرطان شود، او را چند بار به تیغ جراحان سپردند تا مانع از رشد خال ها شوند. جراحان در بخشی از روند جراحی، از دستگاه های منسبط کننده زیر پوست و مناطق صاف تر و بدون خال استفاده کردند و آن را به منظور اتساع پوست با محلول نمکی پر کردند. این همانند روشی است که در ایمپلنت سینه استفاده می شود. پس از 3 ماه، جراحان دستگاه منبسط کننده را خارج می کنند. از پوست کش آمده و منبسط شده برای پوشاندن محیطی استفاده می شود که خال از آن قسمت برداشته شده است.

سرطان پوست, خالهای پوستی, عمل جراحی, نوزاد خال خالی بار جراحی شد!


در نتیجه 26 باری که این کودک جراحی شده، بیش از 50 درصد از نواحی تحت تأثیر به این طریق خارج شده اند. بزرگ ترین خال بدن این کودک، از بالای گوش ها آغاز شده، تا بالای باسن ادامه داشت و همچنین شانه ها، شکم و تمام قسمت پشتی را دربرمی گرفت.

خالهای پوستی, بیماری نادر, عمل جراحی, نوزاد خال خالی بار جراحی شد!


این خال ها به اندازه یک خودکار تا یک اسکناس یک دلاری بودند و پزشکان هر 3 تا 6 ماه یک بار یک عمل جراحی روی یک نقطه از بدن این کودک انجام می دادند. هر بار بخش وسیعی برداشته می شد تا با این کار احتمال سرطانی شدن خال ها کاهش یابد.

متخصصان در کنار جراحی، هر دو سال یک بار نیز از این کودک اسکن ام آرآی می گرفتند تا از سرطانی نشدن خال های پوستی و سرایت آنها به مغز و ستون مهره ها مطمئن شوند.

منبع: سلامت آنلاین

ادعای حامی مالی سابق پرسپولیس طبل خالی بود / ملوان تنها متقاضی جدی خرید نفت

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :