تصاویر کشف ۱۹ کوزه پر از سکه به ارزش ۱.۷۰۰ میلیون یورو

تاریخ انتشار پست : 1395-2-11 دسته : مجازی
کشف بیش از ۱ میلیون نخ سیگار قاچاق

تعمیرکاران لوله های آب به طور کاملا اتفاقی در حین تعمیر لوله های آب با کوزه های مواجه می شوند که نزدیک به ۶۰۰ کیلو سکه رومی در آن وجود دارد.

کشف کالای قاچاق به ارزش بیش از 300 میلیون ریال به گزارش گروه وبگردی طاها پخش؛بیش از نیم تن سکه رومی به ارزش1.700 میلیون یورو در «سویا» اسپانیا کشف شد.

بر اساس این گزارش، 600 کیلوگرم سکه رومی به ارزش تقریبی 1.700 میلیون یورو در حالی که در کوزه ای پنهان شده بود در شهر سویای اسپانیا کشف شد.

کارگران ساختمانی که برای تعمیر لوله های آب در این شهر جنوبی اسپانیا مشغول به کار بودند با کوزه هایی که پر از سکه های رومی و به وزن تقریبی 600 کیلوگرم است مواجه می شوند.

گنجینه, کوزه طلا, سکه طلا


گفته می شود سکه های کشف شده حداقل چند میلیون یورو ارزش داشته باشد.

دهها هزار سکه برنز، که قدمت آن به قرن سوم و چهارم میلادی می رسد در داخل 19 کوزه در بخش «تومارس»(Tomares) در نزدیکی شهر «سویا» پیدا شدند.

«سویا» یا «سویل» مرکز بخش خودمختار «اندلس» و استان «سبیا» در کشور اسپانیا است.

«آنا ناوارو»(Ana Navarro)، رئیس حال حاضر موزه باستان شناسی «سویا» این یافته را «کشفی بسیار مهم» دانست و افزود:"این یک مجموعه منحصر به فرد است و موارد بسیار اندک مشابه آن وجود دارد".

گنجینه, کوزه طلا, کشف عتیقه


کشف این کوزه های پر از سکه، روز چهارشنبه و در حین تعمیرات یک ساختمان در 10 کیلومتری «سویا» رخ داد.

«ناوارو» در گفتگو با خبرگزاری فرانسه عنوان کرد: "اگرچه بیشتر سکه ها برنزی هستند اما برخی از آنها نقره اندود شده اند که ارزش بیشتری هم دارند".

گنجینه, کشف عتیقه, کوزه طلا


فرضیه ای باستان شناسان در رابطه با این کشف این است که این پول در پرداخت مالیات های امپریالیستی و یا هزینه های ارتش مورد استفاده قرار گرفته است".

کشف عتیقه, سکه طلا, سکه طلا


«ناوارو» افزود که این کوزه ها به احتمال زیاد "به دلیل درگیری های اجتماعی، خشونت و دیگر تهدیدات موجود پنهان و دفن شده اند".

سکه طلا, کوزه طلا, گنجینه


در ماه جولای سال گذشته، شکارچیان گنج فلوریدا، گنجینه ای از سکه های طلای اسپانیایی را به ارزش 4.5 میلیون دلار کشف کردند که قدمتشان به 300 سال قبل و زمانی برمی گشت که ناوگانی از کشتی هایی که از هاوانا به مقصد اسپانیا در حال حرکت بودند در دریا غرق شدند.

منبع:تسنیم

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :