گمانه زنی فوربز از کاندیداهای ریاست جمهوری ایران؛ از روحانی تا قاسم سلیمانی

تاریخ انتشار پست : 1395-5-7 دسته : بین الملل
تک دوره ای بودن ریاست جمهوری روحانی؛ آرزوی ممکن؟

فوربز در مطلبی به بررسی انتخابات آینده ریاست جمهوری ایران و گمانه زنی درباره نامزدهای احتمالی در آن پرداخت.

علی لاریجانی, نامزدی قاسم سلیمانی در انتخابات ریاست جمهوری, بین الملل, گمانه زنی فوربز کاندیداهای ریاست جمهوری ایران روحانی قاسم سلیمانی

علی لاریجانی, نامزدی قاسم سلیمانی در انتخابات ریاست جمهوری, بین الملل, توافق هسته ای ایران, انتخابات ریاست جمهوری ایران, کاندیداتوری قاسم سلیمانی, حسن روحانی, رییس جمهور ایران, قاسم سلیمانی
به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، فوربز در مطلبی نوشت: شمارش معکوس برای انتخابات ریاست جمهوری آتی ایران شروع شده است. مقامات ایران طی اطلاعیه ای اعلام کردند انتخابات ریاست جمهوری ایران در روز 19 مِه 2017 (29 اردیبهشت 1396) برگزار خواهد شد. شورای نگهبان نیز برگزاری انتخابات در این تاریخ را تایید کرده است.

نهایی شدن تصمیم گیری درباره تاریخ برگزاری این انتخابات، دوره ای از گمانه زنی ها درباره افراد کمپانی کننده و تایید صلاحیت آن ها برای این انتخابات را شروع می کند.

به نظر می رسد حسن روحانی – رئیس جمهور ایران – درباره کمپانی در انتخابات آتی تردیدی ندارد. همچنین وی ممکن است کاندیدایی محبوب برای مردم باشد. ظاهراً در انتخابات مجلس، کاندیداهای میانه رو با تفاوتی اندک، اکثریت را به دست آوردند. روحانی نیز می تواند تبلیغات انتخاباتی خود را بر مبنای 2 موفقیت سیاسی اش پیگیری کند. اولین موفقیت وی، حصول توافق هسته ای ایران است که تحریم های اقتصادی علیه این کشور را لغو کرد. علاوه بر این، وی به اقتصاد ایران – که در سال های اخیر در وضع نامناسبی به سر می برد – ثبات بخشید.

در ادامه این مطلب آمده است: درباره موفقیت نخست رئیس جمهور ایران اختلاف نظرهایی وجود دارد. زیرا به علت مخالفت بانک های بزرگ خارجی درباره انجام معاملات با ایران، این کشور نتوانست به سرعتی که انتظار می رفت از مزایای این توافق بهره مند شود.

فوربز در ادامه به رقبای احتمالی روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال 1396 پرداخت و مدعی شد: یکی از نامزدهای احتمالی، سردار قاسم سلیمانی – فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی – است. با اینکه سلیمانی در گذشته از سیاست دوری کرده است، قدرت و نفوذی که وی در ماموریت های عراق و سوریه به دست آورده است، موجب شده گمانه زنی هایی درباره زندگی سیاسی آینده وی مطرح شود.

افراد دیگری که ممکن است در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده ایران کمپانی کنند، علی لاریجانی – رئیس مجلس شورای اسلامی – و سعید جلیلی – کاندیدای سابق ریاست جمهوری – هستند که به نظر می رسد آرای اصول گرایان را به خود جلب کنند. شایعاتی درباره کمپانی احتمالی محمود احمدی نژاد در این انتخابات نیز به گوش می رسد.

نامزدهای ریاست جمهوری ۲۰۱۶ درباره ایران چه می گویند؟

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :