راز پیروزی تراکتور مقابل استقلال چه بود؟

تاریخ انتشار پست : 1395-9-21 دسته : مجازی

البته که تیم ها برای رسیدن به قهرمانی باید از نظر فنی از حریفان خود برتر باشند اما آنچه قهرمان را مشخص می کند، شخصیت یک تیم است.

راز پیروزی تراکتور مقابل استقلال چه بود؟

نتیجه بازی استقلال, بازیکن تیم, تیم تراکتورسازی, بازی استقلال
به نقل از طاها پخش ، اینکه تیم ها بتوانند سربزنگاه از مناطق ضعف خود، تکیه گاهی برای قهرمانی بسازند، برای رسیدن به موفقیت متحد شوند و هواداران خود را با خود همراه کنند. این همه اتفاقی است که این روزها در تراکتورسازی در حال وقوع است تا این تیم با شخصیتی مختلف از حریفانش برای کسب قهرمانی بجنگد. نمونه ای از آنچه در این تیم در حال وقوع است را می شد در بازی با استقلال دید. وقتی اشتباه اخباری می توانست به شکست تراکتورسازی بیانجامد اما برخورد مختلف مهدی کیانی، سرنوشت دیگری را رقم زد.

اشتباه محمدرضا اخباری باعث شد استقلال در دقیقه 6 مسابقه، یک بر صفر جلو بیفتد. او که سعی داشت از کنار دروازه بازی را آغاز کند، توپ را اشتباهی به کاوه رضایی پاس داد و این مهاجم استقلال با یک بغل پا دروازه تراکتور را باز کرد. همین اتفاق کافی بود تا اخباری را نه تنها در این بازی که برای همیشه نابود کند اما مهدی کیانی در نقش بزرگتر ظاهر شد و بازوبند کاپیتانی اش را از دست خارج کرد و به محمدرضا اخباری داد تا این دروازه بان جوان در آن لحظات بحرانی احساس حمایت کند.

اتفاقی مشابه آنچه در لیگ هفتم برای پرسپولیس رخ داد. مسابقه پرسپولیس مقابل فجر سپاسی بود که فرشید باقری در نیمه اول مسابقه 3 گل از فجر دریافت کرد. خیلی ها مطمئن بودند که پس از این اتفاق، با وجود حسن رودباریان روی نیمکت، افشین قطبی می توانست دروازه بانش را تعویض کند اما این کار را نکرد و در توضیح درباره دلیل تصمیمش گفت که اگر فرشید باقری را پس از آن سه گل کنار می گذاشت، او برای همیشه نابود می شد. قطبی از دروازه بان تیمش حمایت کرد و بازی سه بر صفر باخته را با تساوی عوض کرد. همان پرسپولیس با شخصیتی که این چنین در لیگ هفتم پیدا کرده بود، برسکوی قهرمانی ایستاد.

وقتی بازیکنان تیمی این چنین اتحاد خود را به نمایش می گذارند، طبیعی است که درس اتحاد را به هواداران خود هم دیکته می کنند. همین می شود که حضور پرتعداد هواداران تراکتورسازی پشت در ورزشگاه آزادی، پیش از آغاز مسابقه و دست به دست شدن تصویر های این حضور، پیش از آغاز مسابقه تراکتورسازی را از نظر روحی، یک بر صفر از استقلال جلو انداخته بود. ضمن اینکه دو هوادار تراکتورسازی یکی قبل از بازی و دیگری پس از گل استقلال از حال رفتند که این موضوع وزن اتحاد تراکتورسازان را برای جبران نتیجه بالا برد. آنها در قبال این همه تعصب مسوولیت بیشتری احساس می کردند.

شکست استقلال در نبرد خارج از مستطیل سبز اما وقتی بود که هواداران این تیم با پرتقال و شلغم به جان بازیکنان تراکتورسازی و تیم داوری افتادند. یک خودزنی دیگر از سکوهای آبی که به اتحاد و همدلی بیشتر بازیکنان تراکتورسازی منجر شد. مشابه اتفاقی که در بازی ایران - استرالیا افتاد و پس از اینکه پیترهور تور دروازه ایران را پاره کرد، همه ایران را متحد کرد تا هرطور شده نتیجه بازی را برگردانند.

استقلال که به واسطه کم تجربگی سرمربی اش در کنترل برخی حواشی، به شدت شکننده بود، به راحتی می توانست اسیر همدلی تیمی شود که شخصی چون امیرقلعه نویی را روی نیمکت خود دارد. دقیقاً همین جاست که تفاوت تجربه یک سرمربی می تواند در نتیجه بازی، هدایت هواداران به سمت اتحاد و ایجاد همدلی بین بازیکنان تیم بیانجامد.

به همه این دلایل، الآن حریفان تراکتورسازی می دانند که مقابل این تیم علاوه بر آنکه باید مقابل توانایی های فنی بازیکنان داخل زمین بایستند، باید با برتری های تراکتورسازی خارج از مستطیل سبز هم رقابت کنند. برتری هایی که تراکتورسازی بیشتر آن را مدیون هواداران و تجربه سرمربی اش است.

منبع: کاپ

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :