آشنایی کودکان یزدی با مباحث کاشی کاری سنتی

تاریخ انتشار پست : 1395-10-1 دسته :

کلاس های آشنایی کودکان دبستانی با مبحث کاشی کاری سنتی توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد در یکی از مدارس استان برگزار شد.

آشنایی کودکان یزدی با مباحث کاشی کاری سنتی

استاد جواد صادقیان, دبستان حضرت سید الشهدا, مباحث کاشی کاری سنتی, الهه خاکباز الوندیان, آشنایی کودکان یزدی
به نقل از خبرنگار طاها پخش از طاها پخش ؛ یک دوره آموزشی آشنایی با مباحث کاشی کاری سنتی برای جمعی از کودکان دبستان حضرت سید الشهدا استان یزد توسط استاد جواد صادقیان یکی از استادکاران مجرب استان و الهه خاکباز الوندیان کارشناس مرمت اداره کل انجام گردید.

در این دوره آموزشی مباحثی همچون: انواع کاشی کاری سنتی، شناخت جنس، شناخت رنگ ها، آشنایی با مواد و مصالح و چگونگی اجرای کاشی کاری به شیوه سنتی به کودکان این آموزشگاه به صورت تئوری و عملی آموزش داده شد.

این دوره با هدف آشنایی بیشتر کودکان با مباحث میراث فرهنگی و ارتباط آن با مباحث درسی به ویژه تقارن و نقشه کشی در خانه های شطرنجی انجام گرفت.

لازم به ذکر است: استاد جواد صادقیان از جمله مجربترین استادکاران کاشی کاری سنتی استان یزد می باشد که مرمت بسیاری از بناهای شاخص استان یزد به ویژه مدرسه شاه ابوالقاسم، مناره های میدان امیرچخماق، مسجد جامع کبیر و امامزاده جعفر را در کارنامه خود دارد.

منبع : باشگاه خبرنگارانپایگاه اینترنتی خبر 24 www.khabar-24.com/ ... مجروح، زنان و کودکان فوعه و کفریا در حومه... ابقای «آمانو» به عنوان مدیر کل آژانس با کناره‌ گیری رقیبِ اصلی وی ... آشنایی کودکان یزدی با مباحث کاشی کاری سنتی. برچسب ها - سپاه - باشگاه خبرنگاران جوان www.yjc.ir/fa/tag/1/سپاه فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه فیروزه با اعلام این خبر... طریق قرارگاه محرومیت .... آشنایی کودکان یزدی با مباحث کاشی کاری سنتی · تامین اعتبار پاداش پایان خدمت ... ادبیات فارسی - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد https://fa.wikipedia.org/wiki/ادبیات_فارسی ادبیات فارسی موضوعاتی مانند حماسه و روایات و اساطیر ایرانی و غیر ایرانی، مذهب و عرفان، روایت‌های .... در دوره‌های بعدی این آثار با روی کار آمدن سامانیان گسترش یافت. ..... در دوره معاصر جوامع فارسی‌زبان با توجه به آشنایی با امور لغت نامه نویسی و ادبی غرب و شیوه‌های .... سایر نویسندگان و شاعران موفق حیطه ادبیات کودک و نوجوان عبارتند از:. حسین کاشی‌پز - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد https://fa.wikipedia.org/wiki/حسین_کاشی‌پز حسین کاشی پز (حسین خاک نگار مقدم) در سال ۱۲۶۳ در قم به دنیا آمد و از کودکی با رنگ آمیزی و کاشی کاری آشنا شد ... بسیاری از استادان برجسته کاشی کاری دوره معاصر همانندحسن علی اکبر خزینه با ارتباط ... «با سعيد خاک نگار مقدم استاد کاشيكاری سنتی بناهای امروزی». ... «اين خط كه به صحرا نوشته اند، آشنایی با استاد حسن زرين خط». کودکان با کمک تصویرگران کتاب کودک، با کاشیکاری سنتی ایران ... ketabak.org/node/7377 کودکان با کمک تصویرگران کتاب کودک، با کاشیکاری سنتی ایران آشنا شدند. خانه سرامیک فرزانه، در روزهای ۱۳ و۱۴ مهر، و به مناسبت هفته ملی کودک ... تصاویر کاشی کاری سنتی - عکسهای زیبا 95-2017 hi95.photowox.com › مدل کاشی کاری معقلی بیتوتهخوشنویسی اسلامی کاشی کاری سنتی هنرهای سنتی ریشه واژه .... آشنا‌پنداری هنر سنتی در یک تابلو+عکس همه ما از کودکی تا میان‌سالی و پیری با ... کاشی کار یزدی از دیرباز تاکنون در هنر کاشی کاری هفت رنگ سرآمد بوده اند و با ... آشنایی با هنرهای سنتیمعماری سنتی کاشی و کاشیکاری و انواع آن : ۷۲ با عنایت ...

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :