آداب عجیب غذا خوردن در کشورهای متفاوت

تاریخ انتشار پست : 1395-10-8 دسته : مجازی

آداب غذا خوردن از فرهنگی به فرهنگ دیگر مختلف است. ممکن است آنچه برای مردم یک کشور مقبول و پسندیده است در کشور دیگر زشت و نکوهیده به شمار می آید.


طاها پخش - آداب غذا خوردن از فرهنگی به فرهنگ دیگر مختلف است. ممکن است آنچه برای مردم یک کشور مقبول و پسندیده است در کشور دیگر زشت و نکوهیده به شمار می آید. دانستن آداب عجیب غذا خوردن در گوشه و کنار جهان از یک سو بسیار جالب و جذاب توجه است و از سوی دیگر باعث می شود تا در صورت سفر به این کشورها تجربه بیشتری داشته و از دیدن تفاوت ها تعجب نکنید. در این نقل از با نمونه هایی از آنها آشنا خواهید شد.

آداب عجیب غذا خوردن در کشورهای مختلف

فرهنگ صرف غذا در کشورها, آداب غذاخوردن, سوپ, دانستن اداب عجیب و غریب غذا خوردن در کشورهای دیگر, غذای چینی, فرهنگ کشور روسیه, رستوران ایتالیایی, قانون درباره غذا خوردن, مهمانی رفتن

با چوب غذا خوری اشاره نکنید

چینی ها اشاره کردن با چوب غذا خوری به سوی یکی از حاضرین بر سر میز غذا را امری نکوهیده و مذموم می دانند.

آداب عجیب غذا خوردن در کشورهای مختلف


مرغ سرخ شده بدون چنگال

در ایالات متحده آمریکا معمولا مرغ سرخ شده را با دست و بدون چنگال می خورند؛ تا جایی که در شهر گینزویل فلوریدا خوردن مرغ سرخ شده با چنگال غیرقانونی است.

آداب عجیب غذا خوردن در کشورهای مختلف


پنیر اضافی ممنوع

درخواست پنیر اضافی برای غذا در ایتالیا نوعی ایراد گرفتن از طعم غذا و توهین به سرآشپز است.

آداب عجیب غذا خوردن در کشورهای مختلف


لیسیدن چاقو

اگر به کشور روسیه سفر کردید بقایای غذا یا کیک روی چاقو را نخورید و چاقوی آن را لیس نزنید، این کار فوق العاده بی ادبانه و زشت به حساب می آید.

آداب عجیب غذا خوردن در کشورهای مختلف


قبل از بزرگترها و سالمندان غذا نخورید

در کره جنوبی نباید قبل از بزرگترها سر میز غذا نشسته و قبل از آنها آغاز به غذا خوردن کنید. این کار بی ادبانه است.

آداب عجیب غذا خوردن در کشورهای مختلف


زود به مهمانی نروید

اگر در تانزانیا به مهمانی و صرف غذا دعوت شدید باید یک ربع یا چهل و پنج دقیقه با تاخیر به آنجا بروید و دیرتر از موعد سر سفره غذا حاضر شوید.

آداب عجیب غذا خوردن در کشورهای مختلف


خوردن هندوانه در مکان های عمومی ممنوع

در برخی پارک های ایالت ایندیانا آمریکا خوردن هندوانه ممنوع است. زیرا خوردن هندوانه با ریختن پوست و دانه ها بر روی زمین و گاهی عدم رعایت بهداشت همراه است.

آداب عجیب غذا خوردن در کشورهای مختلف


قانون عجیب خوردن سوپ

در ایالات متحده آمریکا باید جهت کاسه سوپ به سمت مرکز میز غذا متمایل باشد و آنها باید قاشق را از سمت مرکز میز پر از سوپ نمایند.

آداب عجیب غذا خوردن در کشورهای مختلف


رشته ها را نصف نکنید

در چین نباید رشته ها را به قسمت های کوچک تقسیم کرد زیرا رشته های بلند نمادی از طول عمر و حیات طولانی هستند و بر تصویر رشته های کوچک نمادی از عمر کوتاه و مرگ در سنین پایین می باشند.

منبع: تابناک

منبع : باشگاه خبرنگارانداب غذاخوردن حتما مربوط به کشورها و سرزمین های دور نمی شود،گاهی شما در شهر نزدیکتان هم با آداب غذاخوردن متفاوتی مواجه می شوید. آداب عجیب غذا خوردن در کشورهای مختلف | آداب غذا خوردن از - قطره آداب غذا خوردن از فرهنگی به فرهنگ دیگر متفاوت است. ممکن است آنچه برای مردم یک کشور مقبول و پسندیده است در کشور د. آداب عجیب غذا خوردن در کشورهای مختلف | مرجع تشریفات مجالس، خدمات ... اما گاهی در میان فرهنگ ها و کشورهای مختلف آداب و رسوم عجیب و غریبی به چشم می خورد. در اینا به 5 مورد از این آداب و رسوم عجیب خوردن غذا در کشورهای ... آداب جالب غذا خوردن در کشورهای مختلف - العالم آداب غذا خوردن در فرهنگ های متفاوت معنا و مفهوم خاص خود را دارد به طوری که یک رفتار خاص در کشوری پسندیده و همان رفتار در کشور و فرهنگی دیگر ..

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :