ترامپ به زودی با واقعیتی سخت در کاخ سفید مواجه می شود

تاریخ انتشار پست : 1395-10-14 دسته : بین الملل

رئیس جمهور منتخب آمریکا در کمتر از سه هفته دیگر نبض آمریکایی تفرقه زده را در دست می گیرد.


ترامپ به زودی با واقعیتی سخت در کاخ سفید مواجه می شود

رئیس جمهور منتخب آمریکا, ریاست جمهوری ترامپ, بین الملل, پیروزی ترامپ در آمریکا, قدرت در آمریکا, ترامپ, ریاست کاخ سفید

به نقل از طاها پخش ؛ خبرگزاری فرانسه در نقل ازی نوشت: دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب آمریکا در کمتر از سه هفته دیگر نبض آمریکایی تفرقه زده را در دست می گیرد اما راهبرد تهاجمی «تو دهنی زدن» دائمی او که او را به سمت ریاست جمهوری آمریکا سوق داد ممکن است در کاخ سفید با واقعیت های سخت قدرت مواجه شود.

این میلیاردر عوام گرا که پیروزی غیرمنتظره اش در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا موجی از شوک را در کشورش و دنیا به راه انداخت، 20 ژانویه با محبوبیت 48 درصدی وارد دفتر بیضی شکل رئیس جمهوری آمریکا در کاخ سفید می شود.

باراک اوباما که پیش از انتخابات ریاست جمهوری هشت نوامبر در مورد خطر رئیس جمهور شدن دونالد ترامپ برای دموکراسی هشدار داده بود، با محبوبیت بی سابقه 55 درصدی کاخ سفید را ترک می کند.

اما این بازرگان میلیاردر که در عرصه سیاست کاملا یک تازه کار است، با خنثی کردن همه پیش بینی ها همه رمزها را شکست و با شکست دادن هم رقبای هم حزبی خود در انتخابات درون حزبی و هم در مقابل هیلاری کلینتون رقیب دموکرات خود برنده شد هر چند از آراء مردمی هیلاری کلینتون از او بیشتر بود.

از آن پس، در بحبوحه دوره انتقالی، جو سیاسی در آمریکا سنگین و پر از ابهام و بلاتکلیفی است.

فرد گرین استاین استاد دانشگاه پرینستون و نویسنده کتابی در مورد رؤسای جمهور آمریکا (The Presidential Difference: Leadership Style from FDR to Barack Obama ) با ابراز نگرانی گفت: «سخت است که بگوییم با ترامپ باید منتظر چه چیزی بود، زیرا او هیچ تجربه زمامداری ندارد و خلق و خوی بسیار متغیری دارد.»

در واقع، دو ماه بعد از انتخابش، دونالد ترامپ همان دونالد ترامپ است: او شخصیت «دمدمی مزاج» خود را حفظ کرده است (او خود حتی خود را غیرقابل پیش بینی توصیف کرده است) و به توییت کردن اظهارنظرهای جنجالی به ویژه در مورد چالش های بزرگ سیاست خارجی ادامه می دهد.

پاتریک لیاهی، سناتور دموکرات اوایل دسامبر به خبرگزاری فرانسه گفته بود: «من نمی دانم او می خواهد چکار کند و من فکر می کنم که خودش هم نمی داند.»

او که به عنوان رئیس جمهور آمریکا، فرمانده ارشد نیروهای مسلح نیز هست برای پرداختن به دهها پرونده روزمره، 470 همکار را در کاخ سفید در کنار خود خواهد داشت که به او کمک خواهند کرد.

یک مشاور سابق سریال مشهور «وست وینگ» اعلام کرد: «من نمی دانم چگونه چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا که تاکنون بیشتر وقتش را در نوک برج ترامپ در منهتن و باشگاهش در فلوریدا گذرانده است، واقعیت اعمال قدرت را مدیریت خواهد کرد.»

دونالد ترامپ دولتی در اختیار خواهد داشت که او در هفته های اخیر با دقت اعضای آن را انتخاب کرد و اعضای خانواده اش، میلیاردرها، بازرگانان، کهنه کارهای جمهوری خواه و ژنرال های بازنشسته را به آن وصل کرده است.

پرفسور گرین استاین گفت این سؤالات مطرح است که دختر و دامادش، ایوانکا ترامپ و جارد کوشنر چه فضایی را اشغال خواهند کرد؟ آیا او جایی برای مایک پنس، معاون رئیس جمهور، رینس پریبوس، رئیس کارکنان کاخ سفید یا استیو بانون، مشاورش در تعیین راهبرد خواهد گذاشت؟

وی افزود تاریخچه نحوه عملکرد رؤسای جمهور قبلی آمریکا در این زمینه راهنمای خوبی خواهد بود.

جیمی کارتر (رئیس جمهور دموکرات آمریکا از سال 1977 تا 1981) به همسرش روزالین اجازه می داد در نشست های مهم شرکت کند.

رؤسای جمهوری دموکرات فرانکلین روزولت (از سال 1933 تا 1945) و بیل کلینتون (1993 تا 2001) به زنانشان الینور و هیلاری اجازه دادند بر جهت گیری های سیاسی اعمال نفوذ کنند.

دیوایت آیزنهاور جمهوری خواه که مانند ترامپ یک تازه کار سیاسی بود، دوست داشت که پیش از تصمیم گیری بحث داغی بین مشاورانش در مورد ایده های متفاوت دربگیرد.

گرین استاین خاطر نشان کرد اما برتصویر او، رونالد ریگان (1981 تا 1988) از مناقشه های آشکار متنفر بود و یک تروییکا را در کنار خود داشت که عبارت بودند از ادوین میس¬Edwin ¬Meese ¬نظریه پرداز، جیم بیکر سیاست مدار عملگرا و عضو عالی رتبه حزب جمهوری خواه و مایک دیور مرد روابط عمومی و از افراد بسیار نزدیک به نانسی ریگان.

جرج دبلیو بوش (2001 تا 2008) مجبور شد با دیک چنی معاون خود و دونالد رامسفلد وزیر دفاع بانفوذ خود کنار بیاید.

دیک چنی پیش از معاون رئیس جمهور شدن گفته بود: «کسی که در نشست ها شرکت می کند، گوش رئیس جمهور است، بخت آن را دارد که با رئیس جمهور پیش از تصمیم گیری صحبت کند، او نقش اساسی را دارد.»

منبع : باشگاه خبرنگارانآنلاین اوباما: ترامپ به زودی با واقعیت مواجه می شود ... اوباما گفت که در جریان دیدار با ترامپ در کاخ سفید به او گفته است که اقداماتش می تواند بازارها، تانک ها و ... اوباما: ترامپ به زودی با واقعیت مواجه می شود/ به او فرصت بدهید | خبر فارسی اوباما: ترامپ به زودی با واقعیت مواجه می شود/ به او فرصت بدهید .... چنان که سخنگویان دموکرات کاخ سفید و وزارت خارجه آمریکا در مدت باقی .... از جمله آنها می توان به بحث تعدیل توافق هسته ای اشاره کرد که در عمل کاری بسیار سخت است. ترامپ به زودی با واقعیت مواجه می شود | خبر فارسی ترامپ به زودی با واقعیت مواجه می شود .... البته نباید فراموش کرد که هنوز اوباما به کار خود در کاخ سفید پایان نبخشیده است و بعید نیست تا پایان دولت کنونی . ... و اوضاع قطعا از زمان اوباما سخت تر و حساس تر می شد، بنابراین فکر می ... اوباما: ترامپ به زودی با واقعیت مواجه می شود؛ کنگره مقصر است؛ وضعیت ... اوباما: ترامپ به زودی با واقعیت مواجه می شود؛ کنگره مقصر است؛ وضعیت ... البته نباید فراموش کرد که هنوز اوباما به کار خود در کاخ سفید پایان نبخشیده ..... استراتژی قدرت سخت افزاری جمهوری خواهان که در دهه گذشته 4 جنگ را در منطقه ... ترامپ به زودی با واقعیت مواجه می شود - آکا - tgnews.ir ترامپ به زودی با واقعیت مواجه می شود - آکا ... اقتصادی ترامپ را تحریک کنند و مانع مواجهه او با برجام شوند و نشان دهند که فرانسه یک روزی سخت گیرترین ... کاخ سفید قصد دارد تا طی جلسه ای از هر دو نامزد ریاست جمهوری آمریکا دعوت به عمل آورد تا به منظور ... اوباما: ترامپ به زودی با واقعیت مواجه می شود/ به او فرصت بدهید - قطره اوباما: ترامپ به زودی با واقعیت مواجه می شود/ به اوبما فرصت بدهید · اوباما: ترامپ به زودی با واقعیت مواجه می .... احتمال نرفتن ترامپ به دفتر کاخ سفید! ... پیشنهاد نتانیاهو به ترامپ: اخذ رویکرد سخت گیرانه تر علیه برنامه هسته ای ایران ... اوباما: ترامپ به زودی با واقعیت مواجه می شود/ به اوبما فرصت بدهید اوباما: ترامپ به زودی با واقعیت مواجه می شود/ به اوبما فرصت بدهید ... اوباما گفت که در جریان دیدار با ترامپ در کاخ سفید به او گفته است که اقداماتش .... فناوری اطلاعات > سخت افزار - تا سال 2020 درآمد ناشی از محصولات سخت افزاری و ... اوباما: ترامپ به زودی با واقعیت مواجه می شود/ به او فرصت بدهید اوباما: ترامپ به زودی با واقعیت مواجه می شود/ به او فرصت بدهید ... اوباما گفت که در جریان دیدار با ترامپ در کاخ سفید به او گفته است که اقداماتش می تواند ... فناوری اطلاعات > سخت افزار - تا سال 2020 درآمد ناشی از محصولات سخت افزاری و ... چرا ترامپ به کاخ سفید رسید ؟/ جعل واقعیت در قضیه جعل علمی - مشرق به زودی؛ تشکیل اولین جلسه کمیته رسیدگی به پرونده .... اگر بپذیریم نگرانی و وحشت این عده فقط به خاطر پیروزی یک دیوانه مخالفِ برجام است باید گفت، آنها سخت در .... بنابراین، سخن کوتاه اینکه عمده ترین عامل ورود ترامپ به کاخ سفید، اوضاع ... جدی است و شاید ترامپِ پس از انتخابات با حمایت هم حزبی هایش مواجه شود. اوباما: دفتر کاخ سفید ترامپ را بیدار می کند | دمادم ترامپ بزودی با واقعیت ها روبه رو می شود اوباما: تحقق وعده های انتخاباتی ترامپ ... دوران ریاست جمهوری ترامپ خودداری کرد اما گفت که او به زودی با واقعیت مواجه خواهد شد

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :