زیان 17.6 میلیارد یورویی اتحادیه اروپا از تحریم کردن روسیه

تاریخ انتشار پست : 1395-10-17 دسته : بین الملل

اتحادیه اروپا به دلیل تحریم روسیه متحمل 17.6 میلیارد یورو زیان اقتصادی شده است.


به نقل از طاها پخش ؛ مرکز پژوهش های اقتصادی اتریش اعلام کرد تحریم هایی که اتحادیه اروپا به دنبال مناقشه با روسیه بر سر اوکراین بر مسکو تحمیل کرد، خسارت های اقتصادی زیادی به کشورهای عضو این اتحادیه از جمله اتریش وارد کرد و موجب از دست رفتن 400 هزار فرصت شغلی شد.

اتحادیه اروپا, روسیه, خسارت, بین الملل, زیان اقتصادی, روبل, تحریم اقتصادی, اوکراین, بهای نفت, مرکز پژوهش های اقتصادی اتریشبه نقل از خبرگزاری کویت، در این پژوهش که روز پنج شنبه منتشر شد آمده است میزان آسیب های وارد شده به اقتصاد کشورهای عضو اتحادیه اروپا به دلیل اعمال تحریم علیه روسیه در سال 2015 به حدود 17 میلیارد و 600 میلیون یورو رسید که سهم اتریش از این رقم 550 میلیون یورو و از دست دادن هفت هزار فرصت شغلی بود.

بر طبق نتایج این پژوهش، سقوط ارزش روبل و کاهش بهای نفت از مهم ترین عوامل ضعف اقتصاد روسیه به شمار می روند که بر روابط تجاری بین روسیه و اروپا و دیگر کشورهای دنیا تاثیر گذاشته است.

این پژوهش نشان داد اتریش به دلیل داشتن روابط تجاری با مسکو تحت تاثیر تحریم ها علیه روسیه قرار گرفت به طوری که ارزش معاملات تجاری بین دو کشور 36 درصد کاهش یافت در حالی که این رقم برای سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا 44 درصد بود.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :