بودجه نظامی ایران افزایش یافت | رویترز

تاریخ انتشار پست : 1395-10-20 دسته : سیاسی

خبرگزاری انگلیسی نقل از داد که ایران درحالی بودجه نظامی خود را افزایش داده است که رئیس جمهوری جدید آمریکا نسبت به توسعه توان موشکی ایران ابراز نگرانی کرده بود.بودجه نظامی, آمریکا, اوباماخبرگزاری فارس: خبرگزاری «رویترز» در تحلیلی نوشت: قانونگذاران ایران در حالی امروز دوشنبه به افزایشی 5 درصدی بودجه نظامی چون توسعه موشک های برد بلند رای دادند که «دونالد ترامپ» رییس جمهور منتخب آمریکا متعهد به متوقف کردن آن ها شده است.

به نوشته «رویترز» این افزایش بودجه نظامی ارتش،سپاه و وزارت دفاع  ایران را شامل می شود.  اما این اقدام جمهوری اسلامی را در مسیر برخورد با ترامپ قرار داده و انتقاد دیگر کشورهای غربی که مدعی اند آزمایش های اخیر موشکی ایران متناقض با قطعنامه سازمان ملل متحد است را دامن می زند.

این قطعنامه سال گذشته در تلاش برای مهار فعالیت های اتمی ایران تصویب شد و از ایران خواسته شده تا از تلاش برای توسعه موشک های بالستیک با ویژگی حمل کلاهک اتمی صرف نظر نماید.

در حالی که دولت اوباما رییس جمهور کنونی آمریکا می گوید که آزمایش موشک های بالسیتک نقض توافق اتمی نیست اما ترامپ می گوید موشک های بالستیک با برد 1250 مایل نه تنها برای هراس اسرائیل بلکه برای اروپا در نظر گرفته شده و شاید روزی به آمریکا نیز برسند.ترامپ این سخنان را در مارس 2016 در لابی «ایپک» بیان داشته بود.

رویترز در خاتمه نوشت: افزایش بودجه نظامی بخشی از برنامه  رسشد یافته ایران برای سال های 2016 تا 2020 است که در جولای 2015 از سوی فرمانده کل قوای این کشور اعلام شد.

منبع : برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :