انتقاد مجلس سنا از سفیر افغانستان در امارات

تاریخ انتشار پست : 1395-10-28 دسته :

در پی انتقاد معین امنیتی شهر دبی از دولت افغانستان مبنی بر جان باختن پنج دیپلمات اماراتی در انفجاری در مهمان خانه والی قندهار، سناتوران در مجلس سنا سفیر افغانستان در این کشور را بیکاره خواندند.


انتقاد مجلس سنا از سفیر افغانستان در امارات

سفیر افغانستان, باشگاه خبرنگاران, سفیر افغانستان در امارات, حوزه افغانستان, مجلس سنای افغانستان
به نقل از خبرنگار طاها پخش ، بعد از کشته شدن دیپلماتهای اماراتی در انفجاری سه شنبه هفته گذشته در مهمانخانه والی قندهار، تمیم معاون پولیس شهر دوبی، دولت افغانستان را مقصر اصلی جان باختن دیپلمات های کشورش در قندهار دانسته است.

آقای تمیم گفته است که مقام های امنیتی افغانستان به گونه مستقیم مسوول جان باختن دیپلمات های اماراتی اند؛ زیرا انفجار در مهمانخانه والی قندهار جای که بسیار محافظت شده است رخ داده است.

او در بخشی از سخنان خود گفته، کمک کردن به افغانها مثل آب انداختن در غربال است و از دولت خود خواسته که کمک هایش را از طریق سازمان های بین المللی انجام دهد و دیگر دیپلمات های خود را به افغانستان نفرستد. او برخی سخنان رکیک دیگر را نیز بیان داشته است.

در همین حال، شیرمحمد آخندزاده یک عضو مجلس سنا با انتقاد از سفیر افغانستان در امارات می گوید که او و دیگر دیپلمات های افغان در این کشور نتوانسته اند به شکل درست مظلومیت افغانستان را که قربانی حملات تروریستی است، به دولت امارات بازگو کند.

آقای آخندازده سخنان معاون پولیس دبی را توهین آمیز خواند و افزود که افغانستان قربانی حملات تروریستی است که از پاکستان سازمان دهی می شود.

او از دولت خواست که در مورد سفیر افغانستان در امارات تجدید نظر کند.

از سوی هم، فضل هادی مسلم یار رییس مجلس سنا گفت که اظهارات معاون پولیس دبی بیانگر موقف رسمی دولت امارات نیست، بلکه این اظهارات توسط رسانه های پاکستانی به منظور تحت شعاع قرار دادن هشدار امارات به پاکستان دامن زده می شود.

آقای مسلم یار افزود که دولت امارات ضمن همدردی با دولت افغانستان در مورد حوادث هفته گذشته، اعلام کرده است که اگر ثابت شود که انفجار قندهار در پاکستان برنامه ریزی شده روابط دیپلماتیک خود را با پاکستان قطع خواهد کرد.

او، هرگونه ابراز نظر را در مورد انفجار قندهار پیش از وقت خواند و تاکید ورزید که تامین امنیت دیپلمات های خارجی در افغانستان از وظیفه قانونی و شرعی دولت می باشد.

در همین حال، ریاست امنیت ملی امروز سه شنبه طی اعلامیه ای گفته است که هیات مشترک، افغانستان، ناتو و امارات متحده عربی تحقیقات و بررسی هایش را در مورد حادثه قندهار شروع کرده است.

پیش از این، فرمانده پولیس قندهار و ریاست امنیت ملی کشور گفته است که انفجار قندهار در مدرسه مولوی احمد قندهاری در مسیر شهر کویته پاکستان برنامه ریزی شده است.

جمهور نوشت: در این حمله به شمول پنج شهروند اماراتی و معاون والی قندهار ۱۲ نفر کشته شدند و به شمول والی قندهار و سفیر امارت ۱۴ تن دیگر زخمی شدند.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :