دستمزد میلیاردی جباروف پشت پرده اعتراض جابر

تاریخ انتشار پست : 1395-10-30 دسته : ورزشی

موج مثبتی که بعد از جذب سرور جباروف در استقلال ایجاد شده بود خیلی زود با جدایی بختیار رحمانی و درخواست رضایتنامه جابر انصاری برای پیوستن به یک تیم قطری از بین رفت.ایران ورزشی: موج مثبتی که بعد از جذب سرور جباروف در استقلال ایجاد شده بود خیلی زود با جدایی بختیار رحمانی و درخواست رضایتنامه جابر انصاری برای پیوستن به یک تیم قطری از بین رفت. پیش بینی می شد استقلال با حضور توأمان جباروف، انصاری و البته بختیار به تیمی رویایی بدل شود اما احتمالا شاهد حضور همزمان این بازیکنان در استقلال نخواهیم بود. الآن جابر هم می خواهد از آبی ها جدا شود. بازیکنی که در تمام طول دوران حضورش در ترکیب آبی ها غالبا مهره ای تاثیرگذار بود و بی شک اگر استقلال این بازیکن را از دست بدهد در بخش بازیسازی با مشکلات عدیده ای مواجه خواهد شد. این جدایی حتما به استقلال لطمه های بسیاری وارد می کند و عجبا که مدیران باشگاه استقلال به راحتی حاضر شده اند بند هایی در قرارداد جابر قرار دهند که هرگاه خواست باشگاه را ترک کند. رفتن جابر یعنی یک بن بست تاکتیکی بزرگ. جابر تازه در استقلال جا افتاده است...

انگار قرار نیست در این فصل آب خوش از گلوی کسی پایین برود و استقلال هر بار آبستن حوادثی غیرقابل پیش بینی است. انتظار می رفت استقلالی که در نیم فصل اول نتایج مطلوبی نگرفته در نیم فصل دوم تغییراتی در راستای تقویت تیم داشته باشد و علاوه بر حفظ مهره های خوبش، بازیکنان قابل تری را هم به خدمت بگیرد. این اتفاق در حال رخ دادن بود که ناگهان از باشگاه استقلال خبرهایی دال بر جدایی بختیار به گوش رسید. بازیکنی که می توانست در کنار جباروف و انصاری خط هافبکی رعب آور را برای مدعیان پدید آورد اما فقدان مدیریت نقل و انتقالاتی در باشگاه استقلال موجب شد، یک روز بعد از جذب جباروف، بختیار رحمانی از استقلال به فولاد کوچ کند و الآن هم که جابر انصاری رضایتنامه خواسته که اگر جدایی او هم محقق شود که با توجه به بندهای یکطرفه ای که در قراردادش نوشته شده می تواند از استقلال برود، مشکلات استقلال نه تنها حل نخواهد شد، بلکه فزونی خواهد گرفت و وارد دایره گسترده تری هم خواهد شد.

پشت پرده جدایی بختیار رحمانی و جابر انصاری اما همین جباروف قرار دارد. بازیکنی که مبلغ قابل توجهی هم از استقلال گرفته است. ظاهرا بختیار رحمانی بعد از جذب این بازیکن ازبک به نتیجه رسیده که دیگر در ترکیب اصلی استقلال هیچ شانسی نخواهد داشت و جابر انصاری هم وقتی دیده باشگاه استقلال پی در پی حقوقش را عقب می اندازد و حاضر به پرداخت مطالباتش نیست و از سویی می بیند که برای یک فصل و نیم مبلغی در حدود دو میلیارد و نیم برای جباروف هزینه می شود، ساز جدایی کوک می کند و از باشگاه استقلال رضایتنامه می خواهد. درخواست جابر انصاری هیچ دلیلی جز جذب پرهزینه سرور جباروف ندارد و باشگاه استقلال زمانی که با این بازیکن به توافق رسید باید فکر چنین روزی را می کرد که بازیکنان شاخصی که حقوق خود را نگرفته اند، ممکن است با جذب جباروف واکنش هایی نشان دهند که الآن جابر چنین واکنشی را نشان داده و قصد جدایی دارد. با رفتن این بازیکن از استقلال خط میانی با چالش هایی مواجه خواهد شد و بعید است که استقلال بدون انصاری در بازی بزرگ مقابل السد و حتی شهرآورد ره به جایی ببرد.

استقلال وقتی رویایی و امیدوارکننده است که در تمام پست های خود لااقل دو بازیکن ارزشمند و طراز اول داشته باشد نه اینکه الآن برای پست مهم بازیسازی تنها یک جباروف پا به سن گذاشته باقی بماند. جباروفی که روشن نیست اساسا در فوتبال ایران کارآیی لازم را داشته باشد و آیا بتواند خودش را با استقلال وفق بدهد یا خیر. از سویی منصوریان هم به جای آنکه پشت بازیکنان استقلال درآید و همان کاری را کند که وقتی در نفت تهران بود، می کرد صراحتا در تمرین این تیم اعلام کرده هر کسی دلش با استقلال نیست می تواند از این تیم جدا شود. اظهارات تند منصوریان البته در شرایطی کاربرد دارد که باشگاه استقلال به وعده های خود در مقابل بازیکنان عمل کرده باشد. بازیکنانی که روی دریافتی های خود حساب کرده اند اما باشگاه در پرداخت هایش ناتوان بوده است. در این شرایط اگر منصوریان سیاست سکوت در پیش می گرفت و چیزی نمی گفت خیلی بهتر بود اما سرمربی استقلال در تمرین ظهر دیروز به نوعی آب پاکی را روی دست معترضانی همچون جابر انصاری ریخت تا آنها بتوانند به راحتی مسیر درهای خروجی باشگاه را در پیش بگیرند و به سادگی از استقلال جدا شوند. حال باید منتظر ماند و دید نتیجه این اتفاقات در استقلال چه خواهد شد. استقلالی که الآن با شکست مقابل استقلال خوزستان هم دست و پنجه نرم می کند و توأمان باید از بعد حاشیه های جدایی ستاره هایش برآید و هم در بخش فنی خود را برای بازی های مهم آتی (السد و شهرآورد) آماده و مهیا کند.

البته جابر عصر دیروز در گفت وگو با سایت استقلال جدایی اش را تکذیب کرد اما به این گفتگو ها نمی توان اعتماد کرد. جابر حتی اگر در تمرین استقلال هم حاضر شود ممکن است به زودی با استفاده از همان بند قرارداد استقلال را به سمت تیم های قطری ترک کند. او از سپاهان هم پیشنهاد دارد.

منبع : برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :