عامل قتل عام شهریار بیمار روانی است

تاریخ انتشار پست : 1395-10-30 دسته : آخرین اخبار حوادث

مردی که هفت سال قبل همسایه ها و اعضای خانواده اش را به رگبار بسته و شش نفر را به قتل رسانده بود، وقتی پای میز محاکمه رفت، گفت از کاری که کرده پشیمان نیست و اگر از زندان آزاد شود، چند نفر دیگر را هم خواهد کشت.روزنامه شرق: مردی که هفت سال قبل همسایه ها و اعضای خانواده اش را به رگبار بسته و شش نفر را به قتل رسانده بود، وقتی پای میز محاکمه رفت، گفت از کاری که کرده پشیمان نیست و اگر از زندان آزاد شود، چند نفر دیگر را هم خواهد کشت. 

  این مرد هفت سال قبل پس از اینکه به رابطه همسر و دخترش با پسر همسایه مشکوک شد، همسر و دخترش و چند نفر از همسایه ها را به رگبار بست و علاوه بر اینکه شش نفر را کشت، ١٢ نفر را هم زخمی کرد. او از سوی پزشکی قانونی مجنون تشخیص داده شده و متخصصان اعلام کردند او مسئول اعمال خود نیست و یک فرد خطرناک به لحاظ روانی شناخته می شود. شامگاه یکم شهریورماه سال ٨٨ ساکنان کوی شابوداغیان در خیابان شهید عالمی «قلعه حسن خان» با شنیدن صدای رگبار گلوله ها به وحشت افتادند و از خانه ها بیرون ریختند. 

مرد ٦٧ساله ای به نام محمد در ساختمان پنج طبقه اش درحالی که یک سلاح کلاشنیکوف در دست داشت، ابتدا یکی از همسران خود و دخترش را به رگبار گلوله بست و سبعد به سمت خانواده مرد همسایه حمله برد و خواهر و برادری را آماج گلوله قرار داد، سبعد به پشت بام خانه دوید و دیوانه وار به طرف همسایه ها و مردمی که در خیابان جمع شده بودند، شلیک کرد تا اینکه مأموران پلیس شهریار در جریان این کشتار هولناک و عجیب مرد خشن قرار گرفتند و تیم های عملیاتی به سرعت ساختمان پنج طبقه را محاصره کردند. درحالی که مرد جنایتکار به سوی مردم تیراندازی می کرد و مشخص نبود چند نفر هدف گلوله قرار گرفته اند، مأموران به این مرد مسلح دستور دادند خود را تسلیم کند اما وی هیچ اعتنایی به اخطارهای پلیس نکرد و سرانجام مأموران تک تیرانداز، مرد مسلح را نشانه رفتند و او را به دام انداختند.  با بازداشت مرد خشمگین، کارآگاهان در تحقیقات میدانی پی بردند نخست زهرا ٤٨ساله – همسر دوم مرد تیرانداز – و دختر جوانش صدیقه در طبقه اول ساختمان کشته شده اند. همچنین همسر اول او و دخترخوانده اش نیز با اصابت گلوله زخمی شده و بالاخره در طبقه دوم برادر و خواهری از همسایه ها به نام محمد و فاطمه به قتل رسیده بودند.

در راه پله های ساختمان هم جسد مردی به نام پویا پیدا شد که برای هواخواهی از قربانیان وارد ساختمان شده و هدف گلوله قرار گرفته بود. دردناک ترین قسمت این جنایت فجیع، قتل پسر ٩ساله ای به نام امیرحسین بود که سر کوچه هنگام تماشای حادثه با گلوله محمد از پا درآمده بود.  تحقیق از عامل این جنایت هولناک نشان داد که وی دو همسر دائم داشته و هر دو هوو در ساختمان پنج طبقه زندگی می کردند. این مرد خشن با داشتن همسر و فرزند، ١٠ سال پیش به خواستگاری زهرا که ٢٠ سال از خودش کوچک تر بود، رفته و با او ازدواج کرده بود.  مرد دوزنه که شش زن و مرد از جمله همسر و دخترش را کشته، در بازجویی ها گفت: همسایه مان تازه ماهواره نصب کرده بود و همسر و دخترم برای تماشای فیلم به خانه آنها می رفتند و تا دیروقت آنجا می ماندند. من به رفتارشان اعتراض کردم، اما بی فایده بود.

روز حادثه خیلی عصبانی شده بودم؛ اسلحه کلاشنیکوفی را که از قدیم در خانه داشتم، برداشتم و با خودم گفتم فقط مرگ است که رفتار این مادر و دختر را تغییر می دهد. با کلاش به سمت زهرا (همسر دوم) و دخترش صدیقه شلیک کردم و در یک لحظه کنترل خود را از دست دادم و جنون به سرم زد. به پشت بام خانه رفتم و بی هدف تیراندازی کردم بی آنکه بدانم این عده کشته و زخمی شده اند. می خواستم با شلیک گلوله به زندگی خودم هم پایان دهم اما نشد و پلیس سر رسید.

گفته می شود این مرد خشمگین در کمتر از یک ساعت ده ها گلوله شلیک کرده ولی مأموران حاضر در صحنه ٧٠ پوکه فشنگ پیدا کرده بودند. به این ترتیب پرونده فجیع ترین کشتار سال با صدور کیفرخواست علیه این مرد روی میز شعبه ٧٤ دادگاه کیفری استان تهران قرار گرفت.  عامل جنایت در شعبه ٧٤ دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد و قتل شش مرد و زن را به گردن گرفت.  این مرد توانست رضایت خانواده چهار نفر از قربانیان را به دست آورد ولی به خاطر دو قتل دیگر به دو بار قصاص محکوم شد. همچنین به خاطر مجروح کردن ١٢ نفر دیگر به پرداختن دیه محکوم شد.

پرونده برای بررسی نهایی دوباره حکم دو بار قصاص به شعبه ٢٠ دیوان عالی کشور ارجاع شد و قضات دیوان عالی با بررسی و مطالعه دقیق پرونده ایراداتی را وارد دانستند؛ از جمله اینکه قاتل یک بار دیگر باید به کمیسیون تخصصی روان پزشکی معرفی شود تا پزشکان حالت روحی و روانی وی را روشن کنند. با چنین ایرادهایی قضات دیوان عالی با نقض حکم اعدام، پرونده را برای رسیدگی دوباره به شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع دادند تا بعد از رفع این ابهام ها، رأی دوباره صادر شود. در این میان وکیل مدافع متهم یک بار دیگر درخواست کرد موکلش به کمیسیون پزشکی معرفی و معاینه شود؛ هرچند در نقل از اولیه پزشکی قانونی مرد متهم به قتل دارای مشکل روانی تشخیص داده شده اما مسئول اعمال خود دانسته شده بود با این حال قضات با مراجعه دوباره او به پزشکی قانونی موافقت کردند.

پس از بررسی انجام شده، کمیسیون پزشکی اعلام کرد متهم دارای اختلال روانی شدید با نشانه های روان پریشی است و تحت تأثیر همین اختلال هم بوده که دست به چنین عملی زده است. او فردی بسیار خطرناک است و با توجه به علائم هذیانی قبلی، در صورت آزادی ممکن است دوباره اقدامی مشابه انجام دهد.  روز گذشته جلسه رسیدگی مجدد به این پرونده شروع شد. پس از اینکه نماینده کیفرخواست را خواند، اولیای دم مقتولانی که اعلام رضایت نکرده بودند، یک بار دیگر در جایگاه حاضر و خواستار قصاص متهم شدند. سبعد نوبت به متهم رسید؛ او اتهام شش فقره قتل را قبول کرد و گفت: خانواده ای که به تازگی وارد ساختمان ما شده بودند، عامل اصلی این مرگ ها هستند. آنها تازه وارد ساختمانی شده بودند که خانواده من در آن زندگی می کردند.

زن و دخترم با آنها رفت وآمد داشتند درحالی که این خانواده در آنجا خانه فساد درست کرده بودند. من هم این کار را کردم که فساد را از بین ببرم. از کارم اصلا پشیمان نیستم و کار اشتباهی نکردم. اگر آزاد شوم، دوباره به سراغ همان خانواده می روم و آنها را می کشم.  او درباره اینکه دیه مجروحان را چطور پرداخت می کند، گفت: من پولی ندارم که بدهم البته آدم ثروتمندی بودم اما همه دارایی ام را به نام همسر و فرزندانم کرده ام و خودم چیزی ندارم.

اگر دوست دارید من را قصاص کنید، برای من اهمیتی ندارد. وکیل متهم نیز گفت: من به اولیای دم تسلیت می گویم و با آنها همدرد هستم. اما همان طور که از گفته های موکلم مشخص است و طبق نظریه کمیسیون پزشکی موکلم دارای اختلالات شدید روانی است و مسئول اعمال خودش نیست. با پایان جلسه رسیدگی هیئت قضائی برای صدور رأی دادگاه وارد شور شدند.

منبع : برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :