لزوم تبیین اسلام ناب

تاریخ انتشار پست : 1395-11-4 دسته :

آیت الله نوری همدانی در دیدار دبیرکل مجمع تقریب مذاهب بر لزوم تبیین اسلام ناب تاکید کرد.

لزوم تبیین اسلام ناب

به نقل از طاها پخش از طاها پخش ؛آیت الله نوری همدانی ظهر امروز در دیدار با آیت الله محسن اراکی دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب با بیان اینکه نه تکفیر، نه وهابی ها و نه شیعه لندنی نباید جرأت کوبیدن مسلمانان را داشته باشد، گفت : معرفی اسلام ناب از روی کتاب های اصیل و معرفی شیعه با مدارک اسلامی ازجمله کارهایی است که باید صورت گیرد.

وی با تأکید بر لزوم تقویت اقتدار کشورهای اسلامی خاطرنشان کرد: سخنرانی نخست وزیر انگلستان در بحرین علیه ایران بلندپروازی و سلطه گری آن ها را می رساند.

آیت الله نوری همدانی بیان کرد: باید با استفاده از افرادی تأثیرگذار تهدید و قدرت خود را به جهانیان نشان دهیم، قدرت ما باید به گونه ای باشد که هیچ گروه و کشوری جرأت دست اندازی به ما را نداشته باشد.

استاد عالی حوزه علمیه بابیان اینکه نه تکفیر، نه وهابی ها و نه شیعه لندنی نباید جرأت کوبیدن مسلمانان را داشته باشد، ادامه داد: معرفی اسلام ناب از روی کتاب های اصیل و معرفی شیعه با مدارک اسلامی از جمله کارهایی است که باید صورت گیرد.

وی تصریح کرد: باید اهل سنت را در برابر تکفیری ها و وهابی ها معرفی کرد و نباید خلط مبحث در این رابطه صورت بگیرد، از طرف دیگر باید باب مناظره را باز بگذاریم چراکه غرب با تبلیغات خود تفکر شیعه را زیر سؤال می برد.

آیت الله نوری همدانی بابیان اینکه اسلام ناب تفکر شیعی است، افزود: مناظرات سالی چند مرتبه در شهرهای متفاوت کشور باید تشکیل شود.

وی با اشاره به حادثه ساختمان پلاسکو افزود: در مملکت اسلامی باید یک تفکر حاکم باشد و تکثرگرایی در تفکر حاکمیتی به ضرر ما است.

آیت الله نوری همدانی بیان کرد: باید سعی کنیم به گونه ای عمل کنیم که نخست وزیر انگلستان جرأت چنین سخنرانی نداشته باشد و نباید بحرین جرأت اعدام چند تن از جوانان را داشته باشد.

استاد برجسته حوزه علمیه گفت: در برابر کار عربستان در یمن باید جمعی کفن پوش به میدان بیایند تا بتوان در برابر آن ها مقاومت کرد و چاره ای به غیر این مسئله نیست.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :