کیفیت آب آشامیدنی در تهران را چگونه بسنجید؟

تاریخ انتشار پست : 1395-11-10 دسته : مجازی

در پی انتشار ویدئویی در شبکه های مجازی با ادعای آلوده بودن آب تهران، روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان تهران توضیحاتی را منتشر کرد.

کیفیت آب آشامیدنی در تهران را چگونه بسنجید؟


به نقل از طاها پخش ، اطلاعیه ارائه شده از سوی شرکت آب و فاضلاب بدین شرح است: برای تشخیص این که نامناسب بودن کیفیت آب (مانند رنگ، طعم، بو و ...) مربوط به تاسیسات داخلی مشترکان است یا مربوط به آب آشامیدنی توزیعی توسط شرکت آب و فاضلاب است، شهروندان محترم باید اولین شیر پس از کنتور را که اغلب داخل پارکینگ یا فضای سبز جلو در ساختمان است باز و بعد از چند ثانیه، یک لیوان شفاف بلوری تمیز را پر از آب کنند و قابلیت های ظاهری آب مانند رنگ، بو، ذرات و ناخالصی های موجود را بررسی کنند.

در صورت وجود اِشکال در آب خروجی از شیر پس از کنتور، بلافاصله با سامانه اطلاع رسانی ١٢٢ تماس بگیرند. ولی چنان چه آب خروجی از اولین شیر پس از کنتور فاقد هر گونه مشکل باشد به این معناست که تاسیسات داخلی مشترک باعث بروز مشکل شده و این امر ناشی از استانداردنبودن لوله ها یا فرسودگی تاسیسات است که در نتیجه کیفیت آب توسط تاسیسات داخلی دستخوش تغییرات شده است و برای رفع مشکل باید تاسیسات داخلی توسط مشترک ترمیم شود.

در صورتی که طی مدت زمان طولانی از آب شیر برداشت نشده باشد (به عنوان مثال بعد از برگشتن از مسافرت) ضروری است قبل از برداشت آب برای مصرف، قطعا آبِ مانده در لوله ها و تاسیسات تخلیه تا آب تازه وارد لوله ها شود و مورد مصرف قرار گیرد. بعضی مشکلات مزه و بوی آب به مراحل تصفیه یا تکنیک های آن مربوط نیست، بلکه به دلیل ساکن ماندن آب در انتهای لوله ها، لوله کشی های بلند و شبکه های کم مصرف است.

شرکت آب و فاضلاب استان تهران بارها اعلام کرده است کیفیت و بهداشت آب مشترکان، خط قرمز خدمت رسانی این شرکت است و به همین اعتبار این مهم را به صورت لحظه ای و با پیشرفته ترین امکانات و مجرب ترین متخصصان پایش می کند.

افزون بر پایش های مستمر این شرکت، امر خطیر نظارت بر کیفیت آب تهران بر عهده وزارت بهداشت است و در چارچوب استانداردهای ملی انجام می شود و بر همین اساس این شرکت از یکایک شهروندان تقاضا دارد که به محتواهای بی پایه و اساسی که بعضا مغرضانه و یا از سر ناآگاهی در شبکه های متفاوت مجازی نشر می یابد توجه نداشته باشند.

شرکت آب و فاضلاب استان تهران حق خود را در پیگیری حقوقی این قبیل اقدامات که اذهان عمومی را دستخوش نگرانی و تشویش می سازد، محفوظ می داند و اقدام لازم در این زمینه را به انجام خواهد رساند.

منبع:ایسنا

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :