نصب برنامه مخرب در گوشی هوشمند ابزار دسترسی به کاربری فعالیت های اینترنتی

تاریخ انتشار پست : 1395-11-15 دسته : مجازی

نصب برنامه مخرب بر روی گوشی هوشمند ابزاری برای دسترسی غیر مجاز به کاربری فعالیت های اینترنتی شهروندی اراکی شده بود.

نصب برنامه مخرب در گوشی هوشمند ابزار دسترسی به کاربری فعالیت های اینترنتی

به نقل از خبرنگار طاها پخش گروه طاها پخش ؛ سرگرد مصطفی نوروزی در این باره گفت: چندی پیش یکی از شهروندان اراکی با ارائه مرجوعه قضایی به پلیس فتا استان مراجعه کرد و اذعان نمود شخصی ناشناس با دسترسی غیرمجاز به کاربری وی در یکی از برنامه های تحت وب، اقدام به فروش کاربری وی کرده است.

وی افزود: در بررسی های اولیه که از سوی کارشناسان پلیس فتا مشخص شد که شاکی بدون توجه به نکات امنیتی، برنامه ای مخرب را بر روی گوشی هوشمند خود نصب کرده است و بعد از نصب این نرم افزار، فردی ناشناس به کاربری وی در یکی از برنامه های تحت وب دسترسی پیدا کرده است.

سرگرد نوروزی ادامه داد: با شروع تحقیقات تخصصی پلیس، بلافاصله عامل این دسترسی غیرمجاز که ساکن یکی از استان های همجوار بود شناسایی شد و با اخذ نیابت قضایی و اعزام تیمی از کارشناسان ، به پلیس فتا استان انتقال داده شد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: متهم در اظهارات خود به ارتکاب این عمل مجرمانه اعتراف کرد و سرانجام برای برخورد قانونی به مرجع قضایی معرفی شد.

سرگرد نوروزی از شهروندان خواست در صورت استفاده از تجهیزات هوشمند و در صورت نیاز به نصب نرم افزارهای جانبی بر روی این تجهیزات حتماً مجوزهای مورد نیاز این برنامه ها را مطالعه نموده و سبعد نسبت به نصب اقدام کنند.

رئیس پلیس فتای استان مرکزی همچنین به روز بودن آنتی ویروس را ضروری خواند و گفت: برای نصب هرگونه اپلیکشن یا نرم افزار قطعا از سایت های معتبر دانلود اقدام گردد ضمن آن که باید توجه داشت بیشتر نرم افزارها و اپلیکیشن های موبایلی سطح دسترسی گسترده ای دارند لذا در صورت نصب چنین نرم افزار و اپلیکیشنی قطعا سیستم حافظه خود را تخلیه نمائید و اطلاعات خصوصی و محرمانه به هیچ عنوان در گوشی خود ذخیره نکنید.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :