تاکید حزب الله و جریان المستقبل بر حفظ ثبات امنیتی و سیاسی لبنان

تاریخ انتشار پست : 1395-11-19 دسته : بین الملل

حزب الله و جریان المستقبل طی گفتگوهای دو جانبه، حفظ ثبات امنیتی و سیاسی لبنان را خواستار شدند.

تاکید حزب الله و جریان المستقبل بر حفظ ثبات امنیتی و سیاسی لبنان


به نقل از طاها پخش ؛ حزب الله و حزب جریان المستقبل در چهلمین دور گفت وگوهای دوجانبه، حفظ ثبات سیاسی و امنیتی لبنان را بسیار با اهمیت خواندند و بر حفاظت از آن تاکید کردند.

بر طبق بیانیه پایانی این دور از گفتگوها حزب الله و جریان المستقبل همچنین بر اهمیت تصویب قانون جدید انتخابات پارلمانی لبنان در مجلس این کشور در مهلت تعیین شده در قانون اساسی تاکید کردند.

حزب الله و جریان المستقبل همچنین برگزاری انتخابات پارلمانی لبنان در موعد مقرر قانونی را خواستار شدند.

انتخابات پارلمانی لبنان قرار است ماه مه امسال برگزار شود اما همچنان در باره اینکه این انتخابات براساس قانون کنونی برگزار شود و یا قانون جدید، میان گروه های سیاسی اختلاف نظر شدید وجود دارد.

حزب الله و جریان المستقبل خواستار تصویب قانون جدید هستند اما در باره اینکه قانون جدید چه قابلیت های داشته باشد، اختلاف نظر دارند.

برخی گروه های سیاسی مانند حزب دروزی سوسیالیست ترقیخواه به ریاست «ولید جنبلاط» خواستار برگزاری انتخابات براساس قانون فعلی اما تعدیل شده هستند که به قانون شصتم معروف می باشد.

ژنرال «میشل عون» رئیس جمهوری لبنان تاکید کرده است درصورت تصویب نشدن قانون جدید انتخابات در مهلت قانونی از اختیارات قانونی خود از جمله همه پرسی از مردم استفاده می کند.

تاکنون کمیته چهارجانبه متشکل از حزب الله، جنبش امل، حزب جریان آزاد ملی و حزب جریان المستقبل نتوانسته اند به یک تصمیم واحد در خصوص قانون جدید انتخابات دست یابد.

منبع : باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :