پرسپولیسی بودن افتخار بزرگی است | محسن کیایی

تاریخ انتشار پست : 1395-11-24 دسته : ورزشی

در خانواده ای کاملا پرسپولیسی چشم به دنیا گشود و به همین ترتیب یکی از طرفداران دو آتشه این تیم است.روزنامه شهروند: در خانواده ای کاملا پرسپولیسی چشم به دنیا گشود و به همین ترتیب یکی از طرفداران دو آتشه این تیم است. محسن کیایی بدون شک از بهترین های سال های اخیر سینما و تلویزیون ایران بوده است. شدت تعصب او به تیم قرمز پایتخت بهانه ای شد تا در آستانه دربی گفت وگویی با او ترتیب بدهیم. ماحصل حرف های کیایی را در ادامه می خوانید:  

  فکر می کنید وقتی علیرضا فغانی سوت پایان دربی شماره ٨٤ را به صدا درآورد، نتیجه به دست آمده چه خواهد بود؟

معلوم است که پرسپولیس می برد. من اگر سال های قبل بود هیچ وقت با چنین اطمینانی حرف نمی زدم. اما امسال با قاطعیت می گویم که پرسپولیس می برد، چون مربی باکلاس و دوست داشتنی و بازیکنان خیلی خوبی داریم. آنالیز شرایط فنی تیم و وضع بازیکنان و ثبات کادر فنی نشان می دهد که روی کاغذ پرسپولیس شرایط بهتری نسبت به استقلال دارد. عملکرد تیم ها در طول لیگ هم این حرف من را تأیید می کند.

  اما تجربه نشان داده شرایط جدولی تیم ها تضمین کننده پیروزی آنها نیست؟

قبول دارم. اما داستان پرسپولیس امسال فرق می کند. بازی تراکتورسازی نشان داد که این تیم چه قدرتی دارد. اگر نتیجه ای به جز برد پرسپولیس رقم بخورد روی اتفاقات غیرقابل پیش بینی فوتبال است. من فکر می کنم نتیجه بازی ٣ بر صفر یا ٣ بر یک به سود پرسپولیس خواهد شد.

  چه شد که محسن کیایی پرسپولیسی شد؟

من در خانواده ای تمام پرسپولیسی چشم به دنیا گشودم. از پدر و مادرم گرفته تا مصطفی برادر بزرگ ترم پرسپولیسی دو آتشه هستند. مادرم از تمام اعضای خانواده پرسپولیسی تر و فوتبالی تر است. تا جایی که من وقتی سر فیلم برداری هستم و یا کار دارم و بازی را نمی بینم از مادرم نتایج و اخبار پرسپولیس را جویا می شوم. به نظرم پرسپولیسی بودن یک افتخار بسیار بزرگ است. پرطرفدارترین تیم ایران و آسیا هستیم و در واقع پرسپولیس تیم مردمی تری نسبت به سایر تیم ها است. در ضمن همسری که انتخاب کرده ام هم پرسپولیسی است.

  با این حجم از تعصب امکان داشت اگر همسرت استقلالی بود قید همه چیز را بزنید؟

(می زند زیر خنده) منطقی با او حرف می زدم که اشتباه می کند. ولی خارج از شوخی من دوستان استقلالی بسیار زیادی هم دارم. من پرسپولیسی دو آتشه اما منطقی هستم. مثل بعضی ها به تیم رقیب حس تنفر ندارم. پرسپولیس سال ها خوب نبود. اما از زمان حضور برانکو به قدرتمند ترین و با شخصیت ترین تیم ایران تبدیل شده است.

  بازی کدام یک از بازیکنان پرسپولیس را بیشتر دوست دارید؟

من با محسن مسلمان و مهدی طارمی رفاقت خیلی نزدیکی دارم. سروش رفیعی هم با آن فوتبالی که بازی می کند معلوم است همه فوتبالش را دوست دارند. اما در همین پرسپولیس مگر می شود بیرانوند، کاپیتان سیدجلال حسینی، وحید امیری، حسین ماهینی و بقیه بچه ها را دوست نداشت. ما پرسپولیس را دوست داریم. شما ببینید برانکو وقتی به پرسپولیس آمد شرایط تیم بد بود و ملی پوشان زیادی نداشتیم. یادم می آید گفتگو ای از او دیدم که گفته بود تیمی می سازد که ملی پوشان زیادی داشته باشد. امروز می بینیم که این اتفاق افتاده و بسیاری از بازیکنان پرسپولیس ملی پوش هستند. به نظر من محسن مسلمان هم با عملکرد خیره کننده اش باید در ترکیب ثابت تیم ملی حضور داشته باشد. من نمی دانم چرا او را دعوت نمی کنند.

  الان که بقیه ملی پوشان پرسپولیس هم از تیم ملی کنار گذاشته شده اند.

من قبلا طرفدار کی روش بودم. رفتارهای عجیبی از او می بینیم. حرف ها و کارهای کودکانه ای دارد انجام می دهد. خیلی ها نظرشان درباره او دارد تغییر می کند. تیم ملی بدون بازیکنان پرسپولیس که تیم ملی نیست.

  بدترین خاطره ای که از دربی به عنوان یک پرسپولیسی به یاد داری چه بود؟

برد ١٠ دقیقه ١٠ نفره با هت تریک ایمون زاید!

  چرا بدترین خاطره؟

همزمان با این بازی من سر صحنه فیلمبرداری بودم. اخبار بازی را پیگیری می کردم که فهمیدم دو بر صفر عقب افتاده ایم. آن قدر ناراحت بودم که بچه های استقلالی سر صحنه اذیتم می کردند. بازی تمام شده بود  ما در رستوران درحال ضبط بودیم که به من خبر دادند پرسپولیس ١٠ نفره با هت تریک ایمون زاید در ١٠ دقیقه ٣ گل زده است. همین قدر برایتان بگویم که من روی میز رستوران بودم و با داد و فریاد و خوشحالی های من کار تعطیل شده بود. بزرگترین حسرت فوتبالی زندگی ام این است که آن بازی را به صورت مستقیم نتوانستم تماشا کنم.

  پرسپولیس امسال قهرمان می شود؟

پرسپولیس پارسال هم لایق ترین تیم برای قهرمانی بود اما با بدشانسی نتوانستیم قهرمان شویم. سال های زیادی است که هواداران منتظر جشن قهرمانی هستند. امسال با وجود این تیم خوب و مربیگری برانکو شک نکنید که پرسپولیس قبل از پایان لیگ قهرمان خواهد شد. امسال سال پرسپولیس است و خوشحالی هواداران. ما از الان به فکر موفقیت در آسیا هستیم.

منبع : برترینها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :