عکس های تویوتا ربات کودک تولید می کند

تاریخ انتشار پست : 1395-7-13 دسته : بین الملل
اختتامیه نخستین جشنواره ملی تولید کتاب کودک و نوجوان رضوی

کمپانی تویوتا قصد دارد از سال آینده فروش ربات های کودک را شروع کند.

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از گاردین؛ کودک های ربات که بوسیله شرکت تویوتا طراحی و ساخته می شوند به اندازه یک کف دست انسان بزرگسال هستند و قادر به برقراری ارتباط و مکالمه می باشند.


بچه ربات, اینترنت, ربات, تویوتا ربات کودک تولید

بچه ربات, اینترنت, ربات, تویوتا, کودک, بین الملل, ژاپن, ایستگاه فضایی


قد این ربات کوچک که "کایروبو مینی" نام دارد، فقط 10 سانتیمتر است و با هدف همراهی و دوستی با انسان ها طراحی و ساخته شده است. از این رو می تواند براساس داده هایی که از خودروی صاحبش به دست می آورد درباره سفری که در پیش رو دارند اظهار نظر کرده و به صحبت با مالکش بپردازد.


ژاپن, ایستگاه فضایی, تویوتا, تویوتا ربات کودک تولید


این ربات همچنین از قابلیت های کودکانه برخوردار است، با این همه به اعتقاد متخصصان رباتیک، یک ربات نمی تواند جایگزینی برای کودکان باشد. به گفته "فومینوری کاتاوکا،" مهندس طراح کمپانی تویوتا، این ربات زمانی که روی صندلی خودرو نشسته است به تقلید از حرکات کودکان کمی می لرزد، به این معنی که هنوز مهارت کافی برای حفظ تعادلش را به دست نیاورده است. به بیانی دیگر آسیب پذیری ربات با این هدف طراحی شده است تا ارتباط عاطفی میان ربات و مالکش قوی تر شود.


این ربات از میکروفون و دوربین بهره می برد و می تواند به تلفن همراه مالک متصل شود. مخترعین مدعی هستند سطح فهم و شعور و ابراز احساسات این ربات به اندازه یک کودک 5 ساله است. این ربات می تواند حرف بزند و مانند یک کودک نیاز به نگهداری دارد. تویوتا معتقد است که این ربات از نظر عاطفی خیلی از انسان ها را به خودش وابسته خواهد کرد.


اینترنت, ایستگاه فضایی, کودک, تویوتا ربات کودک تولید


این ربات می تواند توجه افرادی را که از غریزه پرورش دادن برخوردارند، به خود جلب کند؛ اما به گفته "کرستین داتنهان،" از دانشگاه هرتفوردشایر، تصور اینکه این ربات بخواهد جای خالی یک کودک را در خانواده ای پر کند توهین آمیز است. وی به تبلیغات کمپانی تویوتا اشاره دارد که در آن زنی دیده می شود که درحال رسیدگی به ربات است اما کمپانی تویوتا مستقیما ادعایی مبنی بر جایگزین کردن کودک به واسطه این ربات نداشته است. داتنهان می گوید شاید در اختیار داشتن این ربات به افراد حس خوبی بدهد؛ اما در واقع پای هیچ عنصر انسانی در میان نیست، ربات ها نمی توانند جایگزین کودکان شوند.


تویوتا, ایستگاه فضایی, اینترنت, تویوتا ربات کودک تولید


تویوتا می گوید بچه رباتش می تواند با استفاده از اشاره، وضعیت های صورت و پلک زدن در مکالمات غیررسمی مشارکت کند. اولویت های مالک خود و رویداد های گذشته را به خاطر بسپارد. داده های تجهیزات متصل به اینترنت را برای اظهارنظر کردن به کار ببندد.


قیمت این ربات 300 پوند اعلام شده و هنوز برنامه ای برای فروش آن در خارج از ژاپن ارائه نشده است. این ربات نسبت به دیگر ربات هایی که با هدف همنشینی با انسان ساخته شده اند، مانند ربات پپر، قیمت کمتری دارد.


ژاپن, کودک, بچه ربات, تویوتا ربات کودک تولید


نسخه قدیمی "کایروبو مینی" که "کایروبو" نام داشت در سال 2013 به ایستگاه فضایی بین المللی فرستاده شد تا در مطالعه ای درباره حضور در خلاء و تنهایی در کنار فضانورد ژاپنی کوچی واکاتا باشد.


بین الملل, تویوتا, ربات, تویوتا ربات کودک تولید


ژاپن یکی از کشورهای پیشرو در صنعت ربات سازی دنیا است. این کشور بعد از کره جنوبی بیشترین تعداد ربات را وارد صنایع تولیدی خود کرده است بطوریکه در ازای هر 100 هزار نیروی کارگر ژاپنی 314 ربات نیز مشغول به کار در کارخانه ها هستند.


شرکت تویوتا سرمایه گذاری کلانی در زمینه توسعه هوش مصنوعی کرده است و برنامه ساخت پیشرفته ترین ربات ها را با ویژگی درک احساسات انسانی در دستور کار دارد.


بین الملل, ایستگاه فضایی, اینترنت, تویوتا ربات کودک تولید


اینترنت, ربات, بچه ربات, تویوتا ربات کودک تولید


کودک, اینترنت, ایستگاه فضایی, تویوتا ربات کودک تولیدباید برای تولید کتاب کودک و نوجوان اتاق فکر داشته باشیم

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :