آموزش های رباتیک دانش آموزان زیر نظر مدرسین افغانستانی

تاریخ انتشار پست : 1395-7-16 دسته :
آموزش و پرورش نظر دانش آموزان را در انتخاب رشته جلب می کند

اولین دوره آموزش رباتیک ویژه دانش آموزان افغانستانی در استان قم به پایان رسید.

دانش آموزان افغانستانی, مسابقات رباتیک, دانشگاه امیرکبیر, آموزش رباتیک دانش آموزان نظر مدرسین افغانستانی

دانش آموزان افغانستانی, مسابقات رباتیک, دانشگاه امیرکبیر, دانشگاه تهران, آموزش های رباتیک, مهاجرین
راشد امینی دانشجوی رشته مهندسی پزشکی و مدرس رباتیک در مصاحبه با خبرنگار حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، از پایان اولین دوره آموزش رباتیک دانش آموزی مهاجرین افغانستانی استان قم خبرداد و گفت: این دوره آموزش رباتیک به نحوی در جهت آماده سازی دانش آموزان افغانستانی برای کمپانی در مسابقات رباتیک سال جاری در دانشگاه امیر کبیر تهران تحت عنوان 2016 aut cup بود.


وی اضافه کرد: خوشبختانه در این دوره آموزشی استعدادهای خوبی را در بین کمپانی کنندگان داشتیم و امیدوارم شاهد درخشش این استعدادها در مسابقات آذر ماه دانشگاه امیرکبیر تهران باشیم.


امینی متذکر شد که تمامی مدرسین این دوره ها چه در بخش دانش آموزی و چه در بخش دانشجویی همگی از میان مهاجرین افغانستانی انتخاب شده اند، به گونه ای که هیچ مدرسی از خارج از فضای مهاجرت گزینش نشده است.


این مدرس افغانستانی به بیان مشکلات موجود بر سر راه این رشته پرداخت و گفت: متاسفانه اکثر مهاجرین افغانستانی از نظر مالی دچار مشکل هستند و از سویی دیگر رشته رباتیک گران قیمت و هزینه بر است و این دو مشکل در کنار هم باعث میشود که استعداد و پتانسیل مهاجرین افغانستانی مجال بروز و شکوفایی پیدا نکند.


امینی در پایان تصریح کرد: بنده و دیگر دوستانم در انجمن رباتیک آرا امیدواریم دوستان افغانستانی که می توانند به جوانان مهاجر در این زمینه کمکی بکنند دریغ نکنند و به شکوفایی این استعداد ها کمک کنند و همچنین از مسئولان دولت جمهوری اسلامی ایران که در این بخش مشغول به فعالیت هستند نیز خواهش میکنم که همکاری های لازم را با دانش آموزان افغانستانی داشته باشند و زمینه های لازم را برای فعالیت دانش آموزان افغانستانی فراهم سازند.فعالیت 126 مجتمع آموزشی سراسر جهان برای تحصیل دانش آموزان ایرانی

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :