کدام بهتر است؛ تویوتا راو 4 یا هوندا CR-V؟

تاریخ انتشار پست : 1395-7-18 دسته : اخبار تکنولوژی
رقابت تویوتا و فولکس واگن برای کسب عنوان بزرگترین تولیدکننده خودرو در سال 2016

در کلاس کراس اوورهای کامپکت که بسیار محبوب هم هستند، تویوتا راو 4 و هوندا CR-V فروش خیلی خوبی دارند. هوندا CR-V چندین سال است که عنوان پرفروش ترین شاسی بلند ایالات متحده را یدک می کشد و شاید راو 4 امسال این عنوان را به خود اختصاص دهد...

وب سایت پدال: در کلاس کراس اوورهای کامپکت که بسیار محبوب هم هستند، تویوتا راو 4 و هوندا CR-V فروش خیلی خوبی دارند. هوندا CR-V چندین سال است که عنوان پرفروش ترین شاسی بلند ایالات متحده را یدک می کشد و شاید راو 4 امسال این عنوان را به خود اختصاص دهد.اگرچه که گزینه های زیادی در بازه ی قیمتی 23 تا 36 هزار دلار وجود دارند اما این دو خودرو طرفداران زیادی را برای خود دست وپا کرده اند. در این نوشته دلایل برتری راو 4 نسبت به CR-V و بالتصویر را ذکر کرده ایم.


خودروهای لوکس, خودروهای لوکس, تویوتا, تویوتا راو هوندا CR-V

مقایسه خودرو, کراس اوور, تویوتا, خودروهای لوکس

تویوتا راو 4: آپشن های رنگ دوتایی مدل SE


مدل SE تویوتا راو 4 اخیراً با رنگ آمیزی دوتایی چشمگیر دیده شده است. این گزینه که با پرداخت 600 دلاری در تریم SE در دسترس است دربردارنده ی رنگ های آبی، سفید و مشکی به عنوان رنگ اصلی و جزئیات نقره ای در بخش های پایینی خودرو به علاوه ی آینه های جانبی است. در کنار رینگ های جالب 18 اینچی این مدل، رنگ آمیزی خاص خودرو نیز واقعاً جلب توجه کننده است.

خودروهای لوکس, مقایسه خودرو, کراس اوور, تویوتا راو هوندا CR-V

تویوتا راو 4: چراغ های جلویLED


اگرچه که چراغ های LED هم اکنون به طور استاندارد روی همه ی مدل های سدان کرولا قرار دارند اما استفاده از این تکنولوژی در همه ی ساخته های تویوتا زمان می برد. در جایی که هوندا چراغ های هالوژنی را پیشنهاد می دهد، چراغ های LED تویوتا در تریم های بالاتر یک بهبود واقعی محسوب می شوند.

کراس اوور, خودروهای لوکس, کراس اوور, تویوتا راو هوندا CR-V

تویوتا راو 4: مصرف سوخت واقعی


مصرف سوخت شاید یک علت اصلی برای توقف فروش مدل 6 سیلندر راو 4 در این نسل باشد. برخلاف بسیاری از خودروها که مصرف سوخت بیشتری نسبت به پیش بینی ها دارند، مصرف سوخت تویوتا راو 4 واقعاً نسبت به تخمین های EPA کمتر است. مصرف شهری/بزرگراهی 9.6/7.8 لیتری این خودرو نسبت به تخمین های 10.7/8.1 لیتری EPA بهتر است.

کراس اوور, مقایسه خودرو, خودروهای لوکس, تویوتا راو هوندا CR-V

تویوتا راو 4: گزینه ی پیشرانه ی دوم


برای چندین سال راو 4 با پیشرانه ی 6 سیلندر در دسترس نبوده اما برای سال 2016 تویوتا گزینه ی دیگری را عرضه کرده است. تویوتا راو 4 هیبرید تنها خودروی کلاس خود است که قوای هیبریدی دارد. هم اکنون راو 4 هیبرید شده شتاب بهتری نسبت به مدل معمولی دارد و مصرف سوخت آن نیز کمتر است. البته فضای بار این مدل کمتر از مدل معمولی است اما این کم بودن خیلی چشمگیر نیست.

مقایسه خودرو, تویوتا, کراس اوور, تویوتا راو هوندا CR-V

تویوتا راو 4: صندلی های اسپورت


راو 4 SE از صندلی های SofTex چرم مانند استفاده می کند اما این مورد باعث خاص شدن راو 4 نشده بلکه نوع صندلی ها است که راو 4 را متمایز می کند. صندلی های هوندا نیز خوب هستند اما صندلی های تویوتا با بالشتک های اسپورت خود در اینجا ورق را به نفع خود برمی گردانند.

کراس اوور, خودروهای لوکس, تویوتا, تویوتا راو هوندا CR-V

تویوتا راو 4: خم کردن آسان تر صندلی های عقب


بسته به اینکه چقدر از صندلی های عقب کراس اوور خود استفاده می کنید این مورد می تواند مهم باشد. اما باید گفت که تا کردن صندلی های عقب آسان نیست. فضای داخلی CR-V واقعاً منعطف است اما برخلاف تویوتا راو 4 خم کردن صندلی های پشتی خیلی آسان صورت نمی گیرد.

مقایسه خودرو, مقایسه خودرو, کراس اوور, تویوتا راو هوندا CR-V

هوندا CR-V: عملکرد فضای بار


جایی که هر دو خودرو می درخشند عملکرد فضای بار است. این دو کراس اوور تا اندازه ای پرفروش بودن خود را مدیون ارتفاع پایین فضای بارگیری و فضای بزرگ محفظه هستند؛ اما با تا شدن صندلی ها این CR-V است که در کلاس بدون رقیب می شود. هوندا یکی از معدود کراس اوورهای کلاس خود است که می تواند صندلی های عقبی را از محفظه بار تا کند (با کشیدن یک اهرم).با کشیدن اهرم پشت سری ها به طور اتوماتیک تا می شوند و صندلی ها نیز خم شده و فضای زیادی ایجاد می شود. این صندلی ها از نمونه های جادویی استفاده شده در مدل فیت نیستند اما عملکردی شبیه آن ها دارند.

مقایسه خودرو, تویوتا, خودروهای لوکس, تویوتا راو هوندا CR-V

هوندا CR-V: هیجان رانندگی


زمانی که هیجان رانندگی یک اولویت باشد این کراس اوور در رده ی بالاتری نسبت به تویوتا قرار می گیرد (اگر تنها اولویت شما هیجان است مزدا CX-5 را انتخاب کنید). احساس فرمان بیشتری در هوندا وجود دارد و کمی هم سریع تر است. مدل تورینگ AWD هوندا در زمان 8.3 ثانیه به تندی 96 کیلومتر در ساعت می رسد درحالی که این زمان برای راو 4 SE AWD 8.7 ثانیه است.

خودروهای لوکس, تویوتا, مقایسه خودرو, تویوتا راو هوندا CR-V


هوندا CR-V: گیربکس CVT پاسخگو


پیشرانه ی تنفس طبیعی هوندا که به گیربکس CVT متصل شده تجربه ی رانندگی نرم و روانی را فراهم می کند. برای یک کراس اوور 4 سیلندر این گیربکس نسبتاً پاسخگو است. راو 4 های غیرهیبریدی از گیربکس 6 سرعته ی اتوماتیک و نمونه های هیبریدی از گیربکس CVT استفاده می کنند.

تویوتا, مقایسه خودرو, خودروهای لوکس, تویوتا راو هوندا CR-V
هوندا CR-V: LaneWatch هوندا


نظرات درباره ی این قابلیت هوندا مختلف است اما ما تکنولوژی کاهش مناطق کور را در CR-V دوست داریم. یک دوربین در زیر آینه ی جانبی طرف سرنشین قرار دارد که می تواند مناطق کور راننده را نشان دهد. این قابلیت جایگزینی برای تلاش خود راننده نیست اما بسیار مفید است.

تویوتا, مقایسه خودرو, تویوتا, تویوتا راو هوندا CR-Vهوندا CR-V: عملکرد فوق العاده در تست فیگور اِیت


در بحث دینامیک رانندگی و شتاب گیری و فرز بودن هوندا بهتر از تویوتا عمل کرده است. هوندا تست فیگور اِیت را در زمان 27.8 ثانیه و شتاب جانبی 0.60 جی به اتمام رساند درحالی که این اعداد برای تویوتا به ترتیب برابر با 28.6 ثانیه و 0.57 جی بودند. در بخش ترمز گیری نیز هوندا زودتر از تویوتا متوقف گردید.

کراس اوور, مقایسه خودرو, خودروهای لوکس, تویوتا راو هوندا CR-V

هوندا CR-V: ابعاد صفحه نمایش بزرگتر


سیستم ناوبری CR-V بهترین نوع موجود در کلاس نیست اما این گونه صفحه نمایش تنها برای نشان دادن نقشه و جهت بکار نمی رود. برخلاف هر خودروی دیگر این کلاس به جز سوبارو فارستر، هوندا از دو صفحه نمایش در کنسول مرکزی استفاده می کند. یکی از صفحه نمایش ها در بالای صفحه لمسی 7 اینچی قرار دارد. ترکیب های زیادی برای نشان دادن اطلاعات در صفحات وجود دارد. با بهای پایه ی اندکی بالاتر از 30 هزار دلار که تویوتا راو 4 SE دارد انتظار داریم که بجای صفحه ی 6.1 اینچی، این خودرو از صفحه لمسی 7 اینچی استفاده کند.

خودروهای لوکس, خودروهای لوکس, تویوتا, تویوتا راو هوندا CR-V


تویوتا کرولا 2017 با امکانات و ظاهری به روزتر

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :