نان پیروک؛ هم عصرانه، هم صبحانه

تاریخ انتشار پست : 1395-7-24 دسته : آموزش غذاهای مختلف
نان پنیر و ژامبون | صبحانه آخر هفته

نان پیروک یک نوع نان خوشمزه است که هم برای صبحانه می توانید استفاده کنید و هم برای عصرانه.

وب سایت شور و شیرین: نان پیروک یک نوع نان خوشمزه است که هم برای صبحانه می توانید استفاده کنید و هم برای عصرانه.

 مواد مورد نیاز:

پودر مایه خمیر 1 قاشق سوپخوری شکر یک سوم پیمانه شیر ولرم 125 میلی لیتر (یک دوم پیمانه) آرد نان 350 گرم کره  50 گرم تخم مرغ  2 عدد نمک یک چهارم قاشق چایخوری زرده تخم مرغ 1 عدد
 مواد لازم میانی:

کره 50 گرم بیسکویت 100 گرم دارچین یک دوم قاشق چایخوری آب پرتقال 2 قاشق سوپخوری شکر 100 گرم گردوی خردکرده 200 گرم زرده تخم مرغ 1 عدد

آشپزی, طرز تهیه نان, نان پیروک, نان پیروک عصرانه صبحانه

نان پیروک, طرز تهیه نان, آشپزی

طرز تهیه:


1. مایه خمیر و یک قاشق سوپخوری از شکر و شیر را در کاسه ای بریزید و مخلوط کنید، روی آن را بپوشانید و در جای گرمی قرار دهید تا مایه خمیر فعال شود. آن گاه آرد و نمک را در کاسه دیگری بریزید و باقیمانده شکر را به آن بیفزائید و مخلوط سازید. سبعد کره نرم شده، تخم مرغ ها، نمک و مایه خمیر عمل آمده را نیز اضافه کنید و مواد را کاملاً با هم مخلوط کنید تا خمیری به دست آید.

2. الآن خمیر را روی سطح آردپاشیده، خوب ورز دهید تا کاملاً صاف و یکدست شود. پس آن را در کاسه چربکرده ای بگذارید، رویش را بپوشانید و در جای گرمی نگه دارید تا حجم خمیر دو برابر شود. اکنون خمیر را دو قسمت کنید و یک قسمت را به شکل مستطیل، تقریباً به اندازه 30×40 سانتی متر باز کنید و در سینی چربکرده قرار دهید و اطراف خمیر را مرتب کنید.

3. اکنون با مواد میانی روی خمیر را بپوشانید و قسمت دوم خمیر را به شکل نوارهای 2 سانتیمتر ببرید و به شکل ضربدر روی مواد قرار دهید. بهتر است لبه های خمیر زیری را با آب مرطوب کنید تا دو خمیر به هم بچسبند. اینک روی خمیر را بپوشانید و صبر کنید تا دوباره خمیر حجیم شود.

4. سبعد روی خمیر را با زرد ه تخم مرغ مرطوب سازید و در فر (تاون) گرم شده با دمای 180 درجه سانتیگراد، به مدت تقریبی 30 دقیقه قرار دهید تا نان، بپزد و طلائی رنگ شود.

روش تهیه مواد میانی:

بیسکویت ساده را آسیاب کنید و با کره آب کرده خنک شده، دارچین، شکر، آب پرتقال، زرد ه تخم مرغ و گردوی بوداده مخلوط کنید.

نان محلی اَردَک؛ عصرانه ای مهمان زنجانی ها

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :