اختراع یک قفل جذاب برای جلوگیری از سرقت دوچرخه

تاریخ انتشار پست : 1395-8-1 دسته : بین الملل
رنگ آمیزی گوسفندان گله برای پیشگیری از سرقت فیلم

دو مبتکر جوان موفق به ساخت قفلی شدند که سارق دوچرخه را دچار وضعیت تهوع می کند.

اختراع قفل دوچرخه, بین الملل, اختراع جالب, اختراع قفل پیشگیری سرقت دوچرخه

اختراع قفل دوچرخه, بین الملل, اختراع جالب, احساس تهوع, اسپری فلفل, گازهای تهوع آور, قفل دوچرخه, گاز سمی, سرقت دوچرخه

به نقل از طاها پخش به نقل از گاردین، سارق با دیلم یا اره برقی به یک دوچرخه نزدیک می شود؛ اما به محض اینکه آغاز به شکستن یا بریدن قفل آن می کند، ماده ای به صورتش اسپری می شود که با استشمام آن فوراً دچار وضعیت تهوع می شود. این سناریویی بود که دو مبتکر آمریکایی پیش از ابداع قفل دوچرخه انحصاری خود با نام ShunkLock آن را در ذهن خود پرورانده بودند.


این دو مبتکر جوان سان فرانسیسکویی به نامهای «دنیل ایدزکوفسکی» و «وس پرنود» می گویند از شنیدن خبر سرقت دوچرخه خسته شده بودند و بعد از آنکه دوچرخه برقی گران قیمت دوستشان با وجود قفل 120 دلاری مطمئنی که برروی آن بسته شده بود در خیابان به سرقت رفت، به فکر اختراع قفل جدیدی افتادند که هیچ سارقی قادر به باز کردن آن نباشد.


به عقیده آنها، تمام قفل های ارزان و گران قیمت موجود در بازار در کمتر از یک دقیقه به دست سارقان باز می شوند. به همین دلیل، آنها تصمیم گرفتند قفلی بسازند که سارق امکان باز کردن آن را نداشته باشد. قفل جدید آنها از نظر ظاهری شبیه تمامی قفل های U شکل موجود در بازار است با این تفاوت که در این قفل محفظه کوچکی برای قرار گرفتن یک کپسول کوچک تعبیه شده است.


این کپسول کوچک حاوی چند گاز متفاوت است که ترکیب آنها در انسان ایجاد تهوع می کند. به گفته این دو مبتکر آمریکایی، به محض آنکه سارق قصد بریدن یا شکستن قفل را داشته باشد، کپسول موردنظر گازهای سمی را از چند جهت به سمت او اسپری می کند.


ترکیب این 3 گاز سمی علاوه بر آنکه سارق را در 99 درصد موارد فوراً دچار وضعیت تهوع می کند، علائمی مانند سوزش چشم و تنگی نفس که مختص اسپری فلفل است را نیز در او پدید می آورد. به گفته آنها، این گازهای سمی هیچ اثر ماندگاری برروی سلامت انسان ندارند و تنها باعث دور شدن سریع فرد از دوچرخه می شوند.


این دو مبتکر جوان امیدوارند با جلب سرمایه لازم، قفل ابداعی خود را تا ژوئن 2017 به تولید انبوه برسانند.


دستگاهی برای پیشگیری از سرقت سبزیجات! تصاویر

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :