200 مرکز ترک اعتیاد برای خانوم معتاد در کابل ساخته می شود

تاریخ انتشار پست : 1395-8-4 دسته :

وزارت بهداشت افغانستان می گوید قرار است یک مرکز 200 تختخوابی برای مداوای زنان معتاد در کابل ایجاد شود.

کابل, افغانستان, معتادان, مرکز ترک اعتیاد زنان معتاد کابل ساخته

کابل, افغانستان, معتادان

به نقل از طاها پخش، فیروزالدین فیروز وزیر بهداشت افغانستان در مجلس نماینده گان گفت: در سال جاری به جز ولایت های نورستان، زابل و ارزگان 109 مرکز تداوی معتادان در افغانستان ساخته شده است.

آقای فیروز گفت: قرار است یک مرکز 200 بستر زنانه نیز در کابل ایجاد شود که در آن هم زنان و هم کودکان تداوی شوند و هم چنان مرکزهای ۱۵۰ بستر در هرات و بلخ و سبعد ننگرهار و نیمروز ایجاد گردد.

آقای فیروز با یادآوری این که بسیاری از معتادان با وجود چندین بار تداوی شدن دوباره به اعتیاد رو آورده اند، خاطرنشان ساخت که تداوی جبری در هیچ جایی نتیجه نمی دهد.

او گفت که درمان معتادان در افغانستان مطابق بندهای قانون اساسی و موازین جهانی است و اگر قرار است مانند چین و کشورهای آسیای میانه درمان به گونه اجباری صورت گیرد، مجلس نمایندگان در قسمت تجدید قانون مبارزه با مواد مخدر باید همکاری کنند.

این در حالی ست که به اساس آمار تازه نشرشده در سال جاری کشت مواد مخدر نسبت به سال گذشته 10درصد و تولید آن 43درصد افزایش یافته است.

در شرایطی که با وجود قاچاق مواد مخدر به بیرون از افغانستان ملیون ها تن در داخل افغانستان نیز از آن استفاده می کنند، ناامنی یکی از دلایل افزایش کشت و تولید مواد مخدر گفته شده و به گقته ستاد مبارزه با مواد مخدر وزارت کشور 95 درصد کشت کوکنار به بخش های مشکل گذر و ناامن افغانستان انتقال یافته است.

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :