با دلایل درد قفسه سینه و راه درمان آن آشنا شوید

تاریخ انتشار پست : 1395-8-4 دسته : مجازی

درد قفسه سینه عارضه شایعی است که اغلب افراد از آن شکایت دارند و می تواند علل و انواع مختلفی داشته باشد.

بیماری قلبی, درمان بیماری, درد قفسه سینه, دلایل درد قفسه سینه درمان آشنا

بیماری قلبی, درمان بیماری, درد قفسه سینه
به نقل از طاها پخش، عملکرد صحیح قلب هیچ علامتی به همراه ندارد و درد قفسه سینه و احساس فشار معمولا به اختلال در عملکرد این عضو حیاتی مربوط می شود.


مهمترین علل احساس درد و تنگی قفسه سینه عبارتند از :


-قلب تحت فشار عمده قرار داشته باشد


بعد از فعالیت سنگین ورزشی، تغییر ناگهانی دمای هوا و صرف یک وعده سنگین غذایی، فعالیت قلب به شدت بالا می رود تا خون کافی در بدن جریان یابد، متناسب با این شرایط، ضربان قلب افزایش می یابد. در این زمان درد و تنگی قفسه سینه احساس می شود.


-آنژین


آنژین هنگامی رخ می دهد که عضله قلب خون کافی دریافت نمی کند.

آنژین ممکن است به صورت ناراحتی یا درد در قفسه سینه به صورت احساس فشار، سنگینی، سوءهاضمه یا سوزش سر دل باشد. درد آنژین ممکن است در گردن، شانه ها، فک، پشت، و بازوها احساس شود. در صورت بروز چنین حالتی باید به پزشک مراجعه کرد.


-حمله قلبی


حمله قلبی زمانی روی می دهد که جریان خون بخشی از قلب قطع شود و ماهیچه ها غیر فعال شوند. ایجاد لخته خون یکی از مهمترین دلایل حمله قلبی است که در صورت اقدام سریع، با راهکارهای پزشکی رفع می شود. افرادی که تجربه آنژین و حمله قلبی را دارند، درد حمله قلبی را مشابه ولی با شدت بیشتری توصیف می کنند. احساس درد و فشار به ویژه در وضعیت استراحت، درد در ناحیه فک و بازو، تنگی نفس و غش از مهمترین علایم حمله قلبی است.


-فشار خون


فشار خون مزمن به مرور زمان سبب ضخیم شدن و رشد بعضی عضلات قلب می شود و این وضعیت از نظر علم پزشکی هیپرتروفی بطن چپ نام دارد و درد قفسه سینه، گردن، شانه ها، پشت و بازوها و تنگی نفس از علایم آن است.


-نارسایی سمت راست قلب


این عارضه نیز یکی از عوارض جانبی فشار خون بالاست و می تواند منجر به احساس درد و سنگینی در ناحیه قفسه سینه شود.


-تاکی کاردی یا ضربان قلب بالا


60 تا 100 ضربان قلب در دقیقه، ضربان عادی در بزرگسالان است. در وضعیت تاکی کاردی، ضربان قلب به بیش از 100 ضربه در دقیقه افزایش می یابد. گاهی این عاضه هیچ علامت ظاهری ندارد، ولی در هر صورت احتمال حمله قلبی و سکته مغزی را افزایش می دهد. درد قفسه سینه از جمله علایم این عارضه است. فشار خون بالا، بیماری های قلبی و استفاده از داروهای بخصوص، از جمله علل تحریک کننده این عارضه هستند.


بیماری های قلبی عروقی مهمترین عامل مرگ و میر در سراسر دنیا محسوب می شوند. فشار خون، قند خون و کلسترول بالا، استعمال دخانیات، چاقی و مصرف ناکافی میوه و سبزیجات، از مهمترین عوامل خطر این عارضه محسوب می شوند.


بر طبق نقل از WHO، حدود 80 درصد مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی با اتخاذ شیوه سالم زندگی و فعالیت بدنی قابل اجتناب هستند.


منبع: ایرنامطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :