مثبت بودن روند کارها در زمینه اقتصاد مقاومتی در لرستان

تاریخ انتشار پست : 1395-8-6 دسته : اخبار اجتماعی

رحمانی فضلی عصر امروز در همایش شوراها و دهیاران استان لرستان در نورآباد لرستان از واگذاری 100 اختیار به استان ها خبر داد.

لرستان, وزیر کشور, رحمانی فضلی, مثبت بودن روند کارها زمینه اقتصاد مقاومتی لرستان

لرستان, وزیر کشور, رحمانی فضلی, اقتصاد مقاومتی

به نقل از طاها پخش از طاها پخش؛ وزیر کشور در این همایش که با موضوع تببین نقش شورا و دهیاران در تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی برگزار شد با اشاره به اینکه شوراها، دهیاران و بخشداران زحمت کش ترین مدیران در وزارت کشور هستند، گفت : مدیران این بخش، پرتلاش، کم توقع و بی ادعا هستند و بیشترین ارتباط را با زندگی روزمره مردم دارند.

وی با اشاره به اینکه حالت بکار گیری دهیاران و بخشداران هنوز تعیین تکلیف نشده است، گفت: قانون جدید در این زمینه در حال اصلاح است و در کمیسیون کلان شهرها تصویب و در دولت در حال نهایی شدن است که با استفاده از این قانون می توان زمینه ثبات و پایداری و ارتقاء بخشداران و دهیاران را فراهم کرد.

رحمانی فضلی با بیان اینکه در وزارت کشور و به همت رئیس جمهور در زمینه الگو کردن لرستان و دو استان دیگر در بحث اقتصاد مقاومتی اقدام شده است افزود : هدف رئیس جمهور برای الگو قرار دادن این استانها دربحث اقتصاد مقاومتی این بود که اگر در این سه استان پایلوت موفق عمل شود برای همه استان ها در حوزه اقتصاد مقاومتی وزیر معین انتخاب کرده و همه امور به وزرا واگذار می شود.

وی با اشاره به اینکه موضوع واگذاری اختیارات به استان ها در دستورکار قرار گرفته است گفت: با واگذاری این اختیارات به استان ها می توان با توجه به ظرفیت ها، توان، امکانات و منابع در حوزه استانی، خدماتی و منابع طبیعی گامی برای توسعه استان ها برداشت.

رحمانی فضلی با اشاره به بحث برنامه ریزی کلان و متمرکز در اداره کشور اشاره کرد و افزود: هیچکس به اندازه مردم استان ها برای استان خود دلسوز نیستند و مدیران این استان ها و حوزه های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی آن ها ظرفیت های هر استان را به خوبی می شناسند لذا می توانند زمینه ارتقاء سطح زندگی مردم را فراهم کنند.

وزیر کشوره بر لزوم برنامه ریزی منطقه ای در کشور تاکید کرد و گفت: هیچ کشوری با برنامه ریزی و مدیریت کلان به موفقیت نرسیده است زیرا برنامه ریزی متمرکز سوسیالیستی بوده و زمینه ارتقاء نقاط محروم از این طریق فراهم نمی شود و تنها حوزه های امنیتی، سیاست داخلی و خارجی و حوزه سیاست های پولی و مالی نیاز به نظام متمرکز دارند.

رحمانی فضلی با بیان اینکه طرح شهرستان ویژه برای نخستین بار در شهرستان «قلعه گنج» کرمان اجرا شده است افزود: انتخاب این شهرستان الگوی موفقی بوده که باید در لرستان به عنوان یکی از استان های پایلوت اقتصاد مقاومتی نیز این طرح اجرایی شود.

وی با اشاره به اینکه در انتخاب شهرستان ویژه همه اختیارات از سوی وزارت کشور و استانداری به فرماندار شهرستان داده می شود، افزود: بنیاد مستضعفان نیز دستگاه معین شهرستان ویژه شناخته می شود.

وزیر کشور به راه اندازی صندوق حمایت از اشتغال و تولید در شهرستان های ویژه اشاره کرد و گفت: مردم شهرستان ها به هر میزان که در این صندوق سپرده گذاری کنند به میزان 10 برابر بیشتر می توانند از آن برداشت کنند.

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :