منع ورود دختران صدام به کنفرانس ضد داعش در پاریس

تاریخ انتشار پست : 1395-8-9 دسته : بین الملل

مسئولان فرانسوی دختران صدام حسین را از ورود به کنفرانس بین المللی حمایت از عراق در مبارزه با تروریسم منع کردند.


دختران صدام حسین, بین الملل, دیکتاتور معدوم عراق, منع ورود دختران صدام کنفرانس ضد داعش پاریس

دختران صدام حسین, بین الملل, دیکتاتور معدوم عراق, کنفرانس بین المللی حمایت از عراق در مبارزه با تروریسم, تروریست های داعش, رغد حسین
به نقل از طاها پخش به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، مسئولان فرانسوی دختران صدام حسین، دیکتاتور معدوم عراق را از ورود به کنفرانس بین المللی حمایت از عراق در مبارزه با تروریسم منع کردند.

بر این اساس، خبرگزاری براثا به نقل از مطالب شبکه های اجتماعی نقل از کرد: دولت فرانسه مانع ورود " رغد " دختر بزرگ صدام و " رنا" خواهر کوچکترش به کنفرانس ائتلاف بین المللی شد که هفته گذشته با عنوان حمایت از عراق در مبارزه با داعش در پاریس تشکیل شده بود.

براثا نقل از کرد: برخی فعالان شبکه های اجتماعی به این تصمیم دولت فرانسه اعتراض کرده و حق دختران صدام دانستند که به عنوان دو عراقی در این کنفرانس حضور یابند.

یادآور می شود همزمان با هجوم گسترده تروریست های داعش به شهرهای متفاوت عراق و کنترل برخی شهرها و نقاط آن کشور، رغد صدام از آنچه که پیروزی های گروههای مسلح نامید و همچنین عقب نشینی نیروهای دولتی ابراز شادمانی کرده بود.

او درآن زمان گفت: خوشحالم که عزت ابراهیم، رهبر حزب بعث عراق و گروه حامی وی در یکپارچه کردن گروه های دیگر از جمله گروه داعش و ارتش مجاهدین برای سلطه بر شهرهای سنی نشین عراق پیروز شده اند.

رغد با بیان اینکه وی لحظه به لحظه حوادث عراق را دنبال می کند، گفت: من مطمئنم که روزی به عراق بازمی گردم و برای شادی روح پدرم فاتحه می خوانم!

دولت عراق رغد صدام و دیگر مسئولان نظام سابق این کشور را درفهرست افراد تحت تعقیب قرار داده بود.

براساس برخی نقل از ها رغد صدام و خواهرش، رنا در اردن و ساجده طلفاح، مادر وی در قطر به سر می برند.

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :