طراحی کیت تشخیص سلول سرطانی در کشور

تاریخ انتشار پست : 1395-8-11 دسته : علمی آموزشی

یک طراح و پژوهشگر سنسور تشخیص سرطان گفت: با طراحی کیت تشخیص سلول های سرطانی نیاز پزشکان به نمونه برداری از بدن بیماران از بین می رود.

کیت تشخیص سلول های سرطانی, سنسورهای تشخیص سرطان, سرطان لنفوم, طراحی کیت تشخیص سلول سرطانی کشور

کیت تشخیص سلول های سرطانی, سنسورهای تشخیص سرطان, سرطان لنفوم, سنسور الکتریال

سعید نیک شعار طراح و پژوهشگردر گفت وگو با خبرنگار طاها پخشطاها پخش؛ با اشاره به طراحی سنسورهای تشخیص سرطان اظهار داشت: این سنسورها این ویژگی را دارند که سلول های سرطانی را تشخیص دهند و سلول های متاستاتیک را از سلول های سالم و عادی جداسازی کنند.

وی ادامه داد: این سنسورها را بر روی 10 بیمار مبتلا به سرطان امتحان کرده و آزمایش به خوبی جواب داده و این کیت سلول های سرطانی را تشخیص داد.

نیک شعار، تاکید کرد: بیماران مورد آزمایش مبتلا به سرطان لنفوم و پستان بودند که تعدادی از این بیماران در فاز متاستاز قرار داشتند که ما توانستیم تشخیص دهیم ضمن آن که توانستیم خوش خیم و یا بدخیمی آنها را شناسایی کنیم.

وی عنوان کرد: در وضعیت عادی وقتی یک تومور در بدن ایجاد می شود نمی توان تشخیص داد که در این تومور سلول های متاستایک وجود دارد و پزشک با مشاهده بافت های مجاور تشخیص می دهد که سلول مهاجمی وجود دارد یا خیر.

نیک شعار اظهار داشت: سنسور عرضه با دریافت نمونه تومور در مدت 4 ساعت و بدون دخالت کاربر نتایج را ارائه دقت بالا نسبت به سایر روش ها و قیمت پایین آن از جمله مزایای این سنسور است.

وی گفت: این سنسور تولید شده از نوع الکتریکال و اپتیکال است که عملکرد آن بر طبق امپدانس متری بوده که پزشکان با استفاده از این سنسور می توانند بدون نمونه برداری از بدن بیمار، تشخیص متاستاتیک سلول های سرطانی صورت می گیرد.

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :