تلاش عربستان برای اتهام زنی به انصار الله ناکام ماند | الوطن

تاریخ انتشار پست : 1395-8-12 دسته : مجازی

آل سعود با استفاده از حادثه پرتاب موشک حوثی ها اقدام به بسیج شخصیت های اهل سنت از جمله موسسه الازهر و مفتی قدس برای محکومیت این حمله کرد تا بدین وسیله احساسات عمیق مسلمانان سنی را نسبت به مکه تحریک کند اما نتوانست.


انصارالله, آل سعود, محمود خلیل, الوطن تلاش عربستان اتهام زنی انصار الله ناکام ماند

انصارالله, آل سعود, محمود خلیل, موشک حوثی ها
به نقل از طاها پخش روزنامه «الوطن» در مقاله ای به قلم محمود خلیل با عنوان «کعبه زیر بمباران» با اشاره به جایگاه ویژه مکه و مدینه نزد همه مسلمانان و سابقه حمله و تخرب کعبه از سوی حجاج بن یوسف الثقفی با منجنیق و به آتش کشیدن دیوارهای آن و کندن سنگ حجر الاسود و قتل 3 هزار نفر از اهالی و حجاج در مکه، به موشک بالستیکی اشاره کرده که مقامات سعودی ادعا کردند حوثی ها به سوی مکه پرتاب کردند، ولی آنها موفق به سرنگونی آن شدند، اما حوثی ها می گویند که این موشک به سوی فرودگاه جده شلیک شده و خساراتی را به سعودی وارد کرده است.

سعودی با استفاده از این حادثه اقدام به بسیج شخصیت های اهل سنت از جمه مفتی مصر و موسسه الازهر و مفتی قدس و دیگران برای محکومیت این حمله کرد تا بدین وسیله احساسات عمیق مسلمانان سنی را نسبت به مکه و کعبه تحریک کند. این مساله به صورت مستقیم به میدان درگیری بین سنی و شیعه کشانده شد و باب صحبت درباره شیعیانی باز شد که درصدد دست درازی به مسجد الحرام هستند.

این سخن تا حدی فاقد وجاهت و اعتبار است، زیرا بیت الله الحرام نزد همه مسلمانان از مذاهب و طوائف متفاوت قداست دارد و شیعیان هم همانند دیگر مسلمانان برای حج به بیت الله الحرام می روند و همان مناسک اهل سنت را به جای می آورند.

واقعه بمباران مکه با موشک بالستیک در سطح مردمی در مصر با بی توجهی مواجه شد و تاثیری روی مردم مصر نداشت، زیرا به نظر می رسد که مردم مصر به خوبی فهمیدند و درک کردند که طرف سعودی درصدد سوء استفاده از این مساله برای بسیج مسلمانان سنی برای حمایت از این کشور در تقابل و درگیری شدید بین سعودی و علوی ها در سوریه و همچنین بین سعودی و حوثی ها در یمن است.

فقط برخی شخصیت های رسمی مصر در مورد این حادثه اظهار نظر کردند، بعلاوه برخی شخصیت های طیف سلفی در مصر که چند هفته ای است با استفاده از این مطالب مشغول سرزنش حکومت مصر به علت نزدیکی به ایران هستند.

در این راستا فیلم ویدیویی از شیخ محمد حسان دیدم که نسبت به هرگونه نزدیکی مصر به شیعیان ایران که به صحابه پیامبر(ص) و ام المومنین عایشه دشنام می دهند، هشدار می دهد.

ما بعنوان مسلمان هیچ اختلافی در مخالفت با سب صحابه و عایشه نداریم، اما این یک مساله است و محاسبات سیاسی مساله دیگری است و علیرغم احترام به سخن شیخ حسان، اگر به مسائل بر این اساس بنگریم بهتر است اول در مورد روابط مصر با آمریکا و اسرائیل و روسیه و دیگر کشورهایی صحبت کنیم که ادیان دیگری بغیر از اسلام برگزیدند.

مبانی و اساس روابط بین کشورها محاسبات و منافع سیاسی است و هرگونه صحبتی در مورد مسائل عقیدتی در این زمینه سخن پوج، بی ارزش و بی معنایی است.

منبع: تسنیم

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :