بهره برداری از نانو مواد در زمینه دارو رسانی هدفمند

تاریخ انتشار پست : 1395-8-12 دسته : علمی آموزشی

دبیر اجرایی نمایشگاه کاربرد نانو مواد در پزشکی گفت: از جمله کاربردهای نانو مواد در پزشکی بهره برداری به منظور دارورسانی هدفمند و نیز تصویربرداری پزشکی است.

فیزیک مواد پیشرفته, پدیده های کوانتومی, سیستم های الکترونی, بهره برداری نانو مواد زمینه دارو رسانی هدفمند

فیزیک مواد پیشرفته, پدیده های کوانتومی, سیستم های الکترونی, نانو مواد

عبدالرضا سیم چی دبیر اجرایی سومین نمایشگاه بین المللی کاربرد نانو مواد در پزشکی در دانشگاه صنعتی شریف، در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار طاها پخشطاها پخش؛ اظهار داشت: گروه فیزیک مواد پیشرفته هر ساله یک کارگاه بین المللی برگزار می کند که دوره اول آن مربوط به سیستم های الکترونی و پدیده های مرتبط با آن بوده، کنفرانس دوم در رابطه با پدیده های کوانتومی و سومین هم در رابطه با کاربرد نانومواد در پزشکی است که امسال با همکاری این گروه برگزار شد.

وی افزود: در این کنفرانس متخصصانی برجسته از داخل و خارج کشور حضور دارند که آخرین دستاوردهای این حوزه را ارائه و پیرامون مسائل و مشکلاتی که مانع توسعه آن می شوند، راه حل ارائه دهند.

سیم چی عنوان کرد: اهداف دیگر این نمایشگاه افزایش ارتباطات و تعاملات دانشمندان ایران و سایر کشورهایی است که در این زمینه تجارب موفقی داشته اند، و نیز آشنایی دانشجویان از آخرین دستاوردهای این حوزه است و این کنفرانس در سال آینده هم با موضوع نانو مغناطیس ها و با حضور دانشمندان برجسته جهان برگزار خواهد شد.

دبیر اجرایی نمایشگاه کاربرد نانو مواد در پزشکی، گفت: د نمایشگاه امسال زیاد میهمانان و دانشمندان مدعو از کشورهای آمریکا، یونان و عراق هستند و در زمینه کاربرد نانو مواد در پزشکی با این کشورها تعاملات ویژه ای خواهیم داشت.

وی در خصوص زیاد کاربردهای نانو مواد در پزشکی، اظهار داشت: از نانو مواد به منظور دارورسانی هدفمند، تصویربرداری، درمان و نیز ابزار مورد استفاده به منظور جایگذاری در بدن، پلیمرهای مورد استفاده در دارو رسانی استفاده می شود.

سیم چی افزود: متخصصان و محققین داخلی هم در زمینه های مختلفی از جمله ژن درمانی، اخلاق پزشکی، استاندارد سازی در مهندسی پزشکی و به طور کلی نانو تکنولوژی و نیز سمیت و خطرات نانومواد برای محیط زیست سخنرانی هایی می کنند.

وی یادآور شد: در حاشیه نمایشگاه هم از پروژه ها و تحقیقات دانشجویان در این زمینه رونمایی خواهد شد.

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :