درخشش تیم اعزامی فنی وحرفه ای به مسابقات کشوری

تاریخ انتشار پست : 1395-8-12 دسته :

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی ازدرخشش تیم اعزامی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای آذربایجان شرقی به مسابقات کشوری خبرداد.

مسابقات کشوری, درخشش تیم, آذربایجان شرقی, درخشش تیم اعزامی فنی وحرفه مسابقات کشوری

مسابقات کشوری, درخشش تیم, آذربایجان شرقی, تیم اعزامی, تبریز

به نقل از طاها پخش از طاها پخش ؛یعقوب نماینده با اعلام این خبر گفت: تیم مهارتی استان در مرحله کشوری هفدهمین دوره مسابقات ملی مهارت موفق به کسب دو مدال طلا در رشته های نقاشی خودرو و راهکارهای نرم افزاری برای تجارت و یک مدال نقره در رشته طراحی مهندسی مکانیک و چهار مدالیون افتخار در رشته های کابینت سازی، جواهرسازی، تبرید و تهویه و طراحی توسعه وب در این دوره از مسابقات شدند.

نماینده تصریح کرد: از استان آذربایجان شرقی 15 نفر برگزیده به هفدهمین مسابقات ملی مهارت اعزام شدند و بعد از رقابت تنگاتنگ با استان های سراسر کشور محمدرضا عبداللهی در رشته نقاشی خودرو مدال طلا و علی حجازی مرند در رشته فناوری اطلاعات، راهکارهای نرم افزاری برای تجارت مدال طلا و محمد حسینی سفیدان در رشته طراحی مهندسی مکانیک مدال نقره را از آن خود کردند.

همچنین امیر احمدپورسرای در رشته کابینت سازی، حسین قهرمانی منیق در رشته جواهرسازی، مهدی بابازاده در رشته تهویه و تبرید و نوید میرزاآقازاده در رشته طراحی و توسعه وب موفق به اخذ مدالیون افتخار این مسابقات شدند.

وی با اشاره به ضرورت حمایت بیشتر سازمانها و ارگان ها علی الخصوص صاحبان صنایع از این رویداد خاطر نشان کرد: مسابقات ملی مهارت با هدف ترغیب جوانان به کسب مشاغل حرفه ای، هر سال با حضور منتخبین زیر ۲۱ سال در رشته های مختلف مهارتی برگزار می شود لذا ضروری است تا نهاد های دولتی و غیر دولتی با حمایت از آنها روحیه کار آفرینی را در استان ترویج دهند زیرا برگزیدگان مسابقات ملی مهارت به مثابه نمادهای کارآفرینی هستند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان با اشاره به لزوم معرفی آموزش های مهارتی و اهمیت نقش آن در توسعه رویکرد اقتصاد مقاومتی از طریق ایجاد مشاغل خرد و خانگی اظهار کرد: برگزاری مسابقات ملی مهارت، فرصتی مغتنمی برای تبادل دانش فنی وکسب تجارب حرفه ای، شناسایی و معرفی افراد ماهر و متخصص به صنایع و بنگاه های اقتصادی و فراهم نمودن فرصت مناسب برای رقابت سالم میان جوانان کشور است.

وی در پایان بیان کرد: مرحله کشوری مسابقات ملی مهارت از تاریخ ۲ لغایت ۵ آبان ماه سالجاری بین ۳۱ استان کشور در مرکز تربیت مربی کرج و مرکز ۹ دی و مرکز شماره یک شهید خدایی البرز برگزار شد.
مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :