گوگل پلی با تقلب اپلیکیشن ها مقابله می کند

تاریخ انتشار پست : 1395-8-12 دسته : دانستنی های علمی

گوگل سیستم جدیدی به فروشگاه اپلیکیشن های اندروید اضافه کرده است که می تواند تقلب اپلیکیشن ها در کسب امتیاز و نظرهای مثبت را شناسایی کند و مانع از انتشار آنها شود.


وب سایت جی اس ام - حسن سیدی: گوگل سیستم جدیدی به فروشگاه اپلیکیشن های اندروید اضافه کرده است که می تواند تقلب اپلیکیشن ها در کسب امتیاز و نظرهای مثبت را شناسایی کند و مانع از انتشار آنها شود.

گوگل, گوگل, اندروید, گوگل پلی تقلب اپلیکیشن مقابله

اندروید, گوگل پلی, اپلیکیشن, گوگل

اگر در گوگل پلی چرخی بزنید متوجه اپلیکیشن های اسپم و بی مصرف متعددی می‎شوید که امتیاز و کامنت های خوبی دارند اما وقتی آنها نصب کنید متوجه می شوید سرتان کلاه رفته است و با یک اپلیکیشن به درد نخور مواجه هستید که کار خاصی انجام نمی دهد.

متاسفانه برخی از توسعه دهندگان با فریب و تقلب امتیاز اپلیکیشن خود را در گوگل پلی بالا می برند و برای آن نظرهای جعلی ثبت می کنند تا کاربران را به نصب ترقیب کنند. اکنون گوگل برای پیشگیری از این موضوع و کاهش امتیاز و نظرهای جعلی تغییراتی در گوگل پلی اعمال کرده است که می تواند تا حد زیادی جلو این خرابکاری ها را بگیرد.

بنابراین اگر یک توسعه دهنده بخواهد با تقلب امتیاز اپ خود را بالا ببرد سیستم جدید گوگل آن را شناسایی و حذف می کند. این قانون برای افرادی که اقدام به ثبت کامنت ها و بررسی های غیر واقعی نیز می کنند نیز اعمال خواهد شد.

باید دید این سیستم جدید تا چه اندازه می تواند موفق عمل کند و آیا تاثیری در کم کردن اپ های اسپم و تبلیغاتی در گوگل پلی خواهد داشت یا خیر.

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :