مصاحبه با سیما خضرآبادی، بازیگر سریال «آسپرین»

تاریخ انتشار پست : 1395-8-17 دسته : افراد مشهور

خضرآبادی این روزها با سریال «آسپرین» در شبکه نمایش خانگی حضور دارد و به زودی با سریال «علی البدل» به کارگردانی سیروس مقدم به همراه گروه بازیگران سریال زیبای «پایتخت» مهمان خانه های مردم خواهد شد. به همین بهانه گپ و گفتی صمیمانه با این بازیگر جوان داشته ایم که در ادامه می خوانید.

مجله ایده آل: در میان بازیگران جوان سریال «آسپرین» که بیشتر آنها چهره هایی جدید هستند،چهره سیما خضرآبادی برای مخاطبان، آشنا به نظر می رسد. این بازیگر جوان فعالیتش در دنیای بازیگری را از کودکی شروع کرد و در دوران نوجوانی با سریال به یادماندنی «حالت سفید» به شهرت رسید. بعد از بازی در این سریال خضرآبادی وارد دنیای سینما شد اما به گفته خودش همه اتفاق های خوب برای یک بازیگر با تلاش و صبر و حضور در سریال های پرمخاطب می افتد و نباید به پیشنهادهای خوب تلویزیون و شبکه نمایش خانگی « نه» گفت.  

خضرآبادی این روزها با سریال «آسپرین» در شبکه نمایش خانگی حضور دارد و به زودی با سریال «علی البدل» به کارگردانی سیروس مقدم  به همراه گروه بازیگران سریال زیبای «پایتخت» مهمان خانه های مردم خواهد شد. به همین بهانه گپ و گفتی صمیمانه با این بازیگر جوان داشته ایم که در ادامه می خوانید.

علی البدل, بازیگر, آسپرین, مصاحبه سیما خضرآبادی بازیگر سریال آسپرین

سمیرا خضرآبادی, آسپرین, بازیگر, علی البدل

ورودم به سینما با پارتی بازی نبود

پدرم مدیر تولید و مادرم چهره پرداز سینما هستند اما ورود من به سینما به هیچ وجه با پارتی بازی همراه نبود و شاید بتوان گفت خیلی اتفاقی وارد سینما شدم. خیلی کوچک بودم که به همراه مادرم به  پشت صحنه سریال «خانه پدری» رفتم. آقای غلامرضا رمضانی هم آنجا حضور داشتند و مرا برای نقش اصلی سریال «فرزندم بزرگ شده» انتخاب کردند. بعد از آن هم در سریال «ایستگاه آخر» بازی کردم ولی پس از آن دیگر اجازه بازی از طرف خانواده صادر نشد.(می خندد) بازی در این سریال ها برایم خاطره انگیز و جذاب بود و پس از گرفتن دیپلم تصمیم گرفتم به خاطر علاقه ام به بازیگری در این رشته ادامه تحصیل بدهم؛ بنابراین در رشته نمایش دانشگاه سوره مشغول تحصیل شدم.  بعد از پایان تحصیلاتم در فیلم سینمایی «کودک و فرشته» و سریال «حالت سفید» بازی کردم و به شکل رسمی وارد دنیای بازیگری شدم.

تحصیل در رشته بازیگری بسیار موثر است

دانش آموز درسخوانی بودم و پدرم به شدت مخالف این بودند که در سن و سال کم وارد دنیای بازیگری شوم چون معتقد بودند به درسم لطمه می خورد.

پدرم دوست داشتند من در شرایط حرفه ای و بعد از گذراندن دوره های بازیگری یا تحصیل در این رشته وارد این حرفه شوم. به همین دلیل کارم در سینما و تلویزیون را همزمان با اتمام تحصیلاتم شروع کردم.

فکر می کنم پدرم تصمیم کاملا درستی گرفتند چرا که تحصیلات در زمینه بازیگری خیلی موثر است و وقتی با داشتن تحصیلات مرتبط وارد دنیای سینما بشوید، دانسته هایتان کمک کننده خواهد بود. در حال حاضر هم ایشان حامی و مشوق من هستند و هر هفته با علاقه سریال «آسپرین» را تماشا می کنند و کلی در موردش با هم گپ می زنیم.

 از بازی در تئاترهای پرمخاطب استقبال می کنم

بازی های تئاتری ام منحصر می شود به حضورم در نمایش های دوران دانشجویی. پس از این دوره وارد دنیای بازی در عکس شدم و فرصت مناسب برای حضور در تئاترهای خوب را نداشته ام. متاسفانه پیشنهادها چندان جذاب نبودند اما واقعا از حضور در تئاترهای جالب و پرمخاطب استقبال می کنم.

خوشحالم در سال های اخیر به هنر از طرف مردم توجه نشان داده می شود و سالن های تئاتر ما پر می شوند از تماشاگران علاقه مند به این هنر زیبا.  

فضای سریال «آسپرین» مختلف است

 وقتی برای بازی در سریال «آسپرین» دعوت به کار شدم چند قسمت از فیلمنامه نوشته شده بود و قرار بود یک مینی سریال شش قسمتی برای پخش از یکی از شبکه های خارجی  تولید شود. اما تصمیم گروه عوض شد و سریال در15 قسمت 45 دقیقه ای در فصل اول  برای شبکه نمایش خانگی ساخته شد . وقتی من به پروژه ملحق شدم بخش های اولیه سریال فیلمبرداری شده بود، با دیدن این بخش ها برای بازی در این سریال ترغیب شدم چون این کار فضای جالب و بسیار متفاوتی داشت که قبلا در سریال ها ندیده بودم.  آیدای سریال «آسپرین» کاراکتر جذابی دارد. این دختر عاشق نیماست و سعی می کند نظر او را به خودش جلب کند. آنقدر اتفاقات عجیب و غریب در این سریال می افتد که نمی توانم بیشتر از این در مورد آیدا توضیح دهم چون ممکن است قصه سریال لو برود.

 کامنت های مثبت درباره «آسپرین»

این روزها برای فیلمبرداری یک سریال  در روستایی نزدیک همدان هستم و بعد از پخش سریال «آسپرین» خیلی با مردم در ارتباط مستقیم نبوده ام اما آنچه در شبکه های مجازی و صفحه اینستاگرام خودم می خوانم خیلی دلگرم کننده است. هنوز اتفاقات اصلی نقش آیدا در سریال دیده نشده ولی با این حال  مخاطبان به من لطف دارند و در مورد نقش و سریال کامنت های مختلفی می گذارند و حتی دیالوگ های این شخصیت را حفظ می کنند و برایم می نویسند. البته در همین روستای محل فیلمبرداری و روستاهای اطراف هم عده ای این سریال را دیده اند و در مورد آن با من صحبت می کنند.

دیگر اینستاگرام را دوست ندارم  

دوست ندارم در مورد شبکه های مجازی بدگویی کنم اما یک سری از کاربران این شبکه ها واقعا جنبه استفاده از این فضا را ندارند. بعضی افراد مرتب در حال کامنت گذاشتن هستند و حرف های نامربوط و آزاردهنده ای می نویسند. شاید تا حدود چهار ماه پیش مرتب در اینستاگرامم تصویر ها و مطالب  جدید می گذاشتم و همه کامنت ها را می خواندم و تا جایی که می توانستم جواب می دادم و کلا به این فضا علاقه مند بودم ولی جدیدا از حضورم در این شبکه مجازی اذیت می شوم.

دوست دارم جهانگرد باشم

اگر به لحاظ مالی در حالت خیلی خوبی بودم دوست داشتم همیشه در سفر باشم و اصلا یک جهانگرد حرفه ای شوم. واقعا عاشق سفر هستم  و دوست دارم همه جهان را ببینم. ماجراجویی را دوست دارم ولی در حد معقول، شاید در این مورد کمی محتاط باشم. کلا خیلی آدم ریسک پذیری نیستم .کمی از ریسک کردن می ترسم. (می خندد)

البته ممکن است شانس این را داشته باشم که روزی در تئاتری خیلی خوب بازی کنم و بتوانم همراه این تئاتر برای اجرا به کشورهای متفاوت سفر کنم. این اتفاق زیبا برای یکی از دوستانم افتاد و ایشان برای اجرای نمایشی به نام «شنیدن» به کارگردانی آقای کوهستانی به بسیاری از کشورهای اروپایی سفر کردند. واقعا رویایی و دلپذیر است که در کنار کار موردعلاقه ام یعنی بازی در تئاتر بتوانم به جهانگردی هم مشغول شوم. 

بازیگر, آسپرین, علی البدل, مصاحبه سیما خضرآبادی بازیگر سریال آسپرین


بازی در کنار بازیگران سریال محبوب «پایتخت»

در حال حاضر مشغول بازی در سریال «علی البدل» به کارگردانی آقای سیروس مقدم هستم. مجموعه بازیگران این سریال تقریبا همان بازیگران سریال موفق  و محبوب «پایتخت» هستند. بازی در کنار این عزیزان همانقدر که لذت بخش و باعث افتخار است سخت هم هست چرا که همه آنها بازیگران حرفه ای تئاتر هستند و قبلا حضور در آثار کمدی را تجربه کرده اند. من تا به حال تجربه بازی در سریال طنز و این نوع از بداهه گویی را نداشته ام و این موضوع  کار را برایم سخت و در عین حال جالب می کند.

کل ماجراهای سریال علی البدل در یک روستا اتفاق می افتد. در این سریال من نقش دختری دانشجو را دارم که برای تحقیق و پژوهش وارد یک روستا شده است و ماجراهایی برایش پیش می آید.

بازی در این سریال هر روز پر از خاطرات جذاب است؛ مثلا امروز زمان فیلمبرداری یکی از سکانس ها آقای احمد مهرانفر باید چوبی را از زیر چرخ گرگره (وسیله ای که در روستاها برای گذشتن از رودخانه از آنها استفاده می شود) می کشید تا این کابین روی رودخانه حرکت کند اما چوب از دست ایشان در رفت و محکم به صورت من برخورد کرد و الان شانس آورم که زنده هستم. (می خندد)  

اتفاق های خوب برای بازیگران با حضور در سریال های موفق رقم می خورد

به نظرم همه اتفاق های خوب برای یک بازیگر از حضورش در سریال های موفق  آغاز می شود؛ به همین خاطر از بازی در سریال های باکیفیت و مختلف استقبال می کنم اما کتمان نمی کنم که به عنوان یک بازیگر حضور در سینما و کارهای سینمایی برایم خیلی وسوسه برانگیز است. حتی پیش از بازی در سریال «آسپرین» این تصمیم را داشتم که هرچقدر هم طول بکشد باید منتظر بماند تا یک کار سینمایی خوب به من پیشنهاد شود ولی انصافا «آسپرین» فیلمنامه و داستان بسیار خوبی داشت و نتوانستم نه بگویم. در مورد سریال «علی البدل »هم همینطور. این سریال آنقدر بامزه و جالب است و گروه بازیگرانش به حدی محبوب و حرفه ای هستند که واقعا دلم نیامد در آن حضور نداشته باشم. اما  بعد از پخش این سریال ها قطعا منتظر یک کارخوب سینمایی خواهم ماند.

ورزش منظمی نداشتم

صادقانه بگویم تا هفت، هشت ماه پیش خیلی به ورزش اهمیت نمی دادم. حواسم بود که اگر وزنم اضافه شود رژیم بگیرم و تحرک کافی داشته باشم تا به وزن ایده آلم برسم و پس هم آغاز می کردم به پرخوری. (می خندد) خلاصه اینکه ورزش جزوی از زندگی ام نبود. ولی درماه های اخیر مرتب به باشگاه ورزشی می روم و خیلی مراقب تغذیه ام هستم. فکر می کنم برای یک بازیگر خیلی مهم است که با ورزش و روش تغذیه مناسب همیشه شاداب باشد و ورزش متعادلی داشته باشد.

علاقه ای به  شبکه های خارجی

اصلا قصد توهین به هیچ برنامه ساز و شبکه ای را ندارم اما چون خودم گاهی سریال هایی شبکه هایی مانند «جم» را می بینم باید بگویم واقعا کارهای ضعیفی هستند. به طوری که برای من به عنوان یک بازیگر هیچ انگیزه ای برای حضور در این سریال ها ایجاد نمی شود. گذشته از این در هیچ شرایطی حاضر نیستم به این شبکه ها بروم.

البته ما بازیگران لژیونر هم داریم که با حضور در آثار بین المللی باعث افتخار کشورمان شده اند. در سریال «آسپرین» من با آقای همایون ارشادی همبازی هستم. ایشان بارها در فیلم های متفاوت با عوامل بین المللی حضور موفق داشته اند یا آقای پیمان معادی در فیلم ها و سریال های خارجی بازی کرده اند که همگی اثار خوب و قابل دفاعی هستند.

به زیبایی و شیک بودن لباس هایم اهمیت می دهم نه مد

چندان تابع مد نیستم اما در بین لباس ها و رنگ هایی که مد می شوند اگر چیزی را دوست داشته باشم و حس کنم به من می آید می خرم. در خریدهایم بیشتر به زیبایی و شیک بودن و کیفیت اهمیت می دهم تا مد. ترجیح می دهم یک لباس با کیفیت مناسب و از برندی خوب و معتبر بخرم تا اینکه مثلا ده دست لباس ارزان قیمت تهیه کنم.  

بازیگری شغلی سخت اما شیرین است

هر شغلی سختی ها و شرایط خودش را دارد و بازیگری هم شغلی دشوار اما شیرین است. شرایط کاری یک بازیگر واقعا ویژه و سخت است. ممکن است مدت ها در شهرستان باشیم، شب کاری داشته باشم و زمان کاری مان کلا بدون نظم است. با این شرایط شغلی شاید در نگاه اول زندگی مشترک خیلی سخت به نظر برسد اما به عقیده من همه چیز بستگی به طرف مقابل دارد. ممکن است همسر یک بازیگر این شرایط را درک کند و با آن کنار بیاید و ممکن است این طور نشود. من مجرد هستم اما با تشکیل خانواده موافقم و آن را بسیار زیبا می دانم به شرطی که آگاهانه باشد.

هنوز به پختگی کافی برای ازدواج نرسیده ام

خارج از مساله بازیگری فکر می کنم اشخاص متفاوت در سنین مختلفی ممکن است شرایط ازدواج را داشته باشند . هرکس در هر زمانی که حس می کند می تواند تشکیل خانواده دهد باید این کار را انجام دهد. ممکن است کسی در سن بیست سالگی به چنین شرایطی برسد و شخص دیگری در سنین بالا. در مورد خودم فکر می کنم هنوز به پختگی  کافی برای این امر مقدس نرسیده ام و هنوز به حمایت پدر و مادرم نیاز دارم.  

کاملا با جراحی های زیبایی مخالفم

من صددرصد با جراحی های زیبایی مخالفم و فکر می کنم هر چیز به صورت طبیعی زیباست. البته ممکن است برخی از افراد به خاطر حادثه یا بیماری خاصی مجبور باشند به پزشکان متخصص زیبایی مراجعه کنند، در این صورت حتما جراحی زیبایی راهگشاست و حتی شاید بتواند انسانی را به زندگی دوباره برگرداند و به او اعتماد به نفس بدهد اما در شرایط عادی و وقتی خداوند چهره و بدنی سالم به ما داده است چرا باید چنین کاری کنیم؟  

نقشی که باید برای بازی در آن زشت می شدم

یادم هست روزی که برای بستن قرارداد بازی در سریال «حالت سفید» به دفتر آقای حمید نعمت الله رفته بودم؛ ایشان به من گفتند من در تصوراتم شهناز را دختری زشت تجسم می کردم ولی تو زشت نیستی. الآن من چه کار کنم؟  (می خندد) من هم پاسخ دادم «خب، هیچ اشکالی ندارد، با گریم زشتم کنید من هیچ مشکلی ندارم». گریمورها هم سعی کردند چهره ام را زشت کنند؛ مثلا پشت لبم را سبز کردند و تا بالای پلک هایم برایم ابرو گذاشتند و به موهای صورتم هم تا ماه ها دست نمی زدم. با این نوع گریم سعی کردند  صورتم را به چهره یک دختر محصل دهه شصتی و چیزی که مد نظر آقای نعمت الله بود نزدیک کنند . البته من این شخصیت را آنقدر دوست داشتم که هیچ گریمی را روی صورتم زشت نمی دیدم.   کلا از آن دسته بازیگرانی نیستم که برایشان مهم باشد همیشه و در هر کاری زیبا به نظر برسند و تابع داستان، شخصیت پردازی و نظر کارگردان هستم. اگر چهره پردازی بر طبق شخصیت باشد حتی اگر هم زشت شوم ناراحت نمی شوم اما اگر این طور نباشد دوست ندارم صورتم را گریمورهای نابلد گریم کنند. یعنی کار با گریمورهای غیرحرفه ای اذیتم می کند.

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :